11 Şubat 2018 Pazar
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Android Tablet Facebook Messenger Kurulumu ve Kullanımı
Android Facebook Messenger, Android Facebook Messenger Kullanımı, Android Facebook Messenger Kurulumu,
Android Facebook Messenger, Android Facebook Messenger Kullanımı, Android Facebook Messenger Kurulumu,

Android Tablet Facebook Messenger Kurulumu ve Kullanımı

Facebook Messenger, Facebook tarafından yayınlanan anında mesajlaşma servisidir. Bununla birlikte, çoğu metin mesajı uygulamasının aksine, Messenger sadece metin göndermekten çok daha fazlasını yapabilir. Android Tablet Facebook Messenger Kurulumu ve Kullanımı Nasıl yapılır öğrenelim.

Ekran Görüntüleri 11820 Teknoloji Destek Hattından temin edilmiştir.

Ekran görüntülerini tam boy görmek için üzerine tıklayın.

Android Tablet Facebook Messenger Kurulumu ve Kullanımı

Android Tablet Facebook Messenger (1)

Android Tablet Facebook Messenger (2)

Android Tablet Facebook Messenger (3)

Android Tablet Facebook Messenger (4)

Android Tablet Facebook Messenger (5)

androidfacebookmessenger (6)

androidfacebookmessenger (7)

androidfacebookmessenger (8)

androidfacebookmessenger (9)

androidfacebookmessenger (10)

androidfacebookmessenger (11)

androidfacebookmessenger (12)

androidfacebookmessenger (13)

androidfacebookmessenger (14)

Messenger , Facebook tarafından yayınlanan anında mesajlaşma servisidir. Bununla birlikte, çoğu metin mesajı uygulamasının aksine, Messenger sadece metin göndermekten çok daha fazlasını yapabilir.

Facebook Messenger, Mart ayında Beluga adlı bir grup mesajlaşma uygulamasının Mart ayında satın alınmasının ardından Ağustos 2011’de başlatıldı . Her ne kadar Facebook’a ait olsa ve işletilse de, uygulama ve web sitesi tamamen Facebook.com’dan ayrı .

İpucu: Messenger’ı kullanmak için Facebook’un web sitesinde olması veya bir Facebook hesabına sahip olmanız bile gerekmez.

İki kısmen eğer bağlıyken yapmak bir Facebook hesabı var, yok olması Messenger’ı kullanmak için bir tane.

Facebook Messenger’a Nasıl Erişilir?

Messenger bir bilgisayarda kullanılabilir Messenger.com veya Android, iOS ve Windows Phone mobil uygulamadan açıldı. IPhone desteklendiğinden Messenger, Apple Watch’te de çalışıyor.

Messenger web sitesinden kolaylıkla erişilebilir olmasına rağmen, bazı tarayıcılarda yükleyebileceğiniz, kullanmayı daha da kolaylaştıracak bazı uzantılar da var.

Not: Aşağıda bahsedilen eklentiler resmi Facebook uygulamaları değildir. Onlar, Facebook dışından çalışanların ücretsiz olarak serbest bıraktığı üçüncü taraf uzantıları.

Chrome kullanıcıları Facebook’u Messenger (Resmi olmayan) uzantıyla kendi masaüstü uygulaması gibi kendi penceresinde kullanabilirler. Firefox kullanıcıları, Messenger’ı ekranın yanına yerleştirebilir ve Messenger for Facebook ile bölünmüş bir ekran modasında diğer web sitelerinde kullanabilirler .

Facebook Messenger Özellikleri

Messenger’a paketlenmiş pek çok özellik var. Messenger’ı kullanmak için Facebook’a sahip olmamanız gerektiği anlamına gelir; bu ikramiyeler, Facebook’a kaydolmamış veya hesaplarını kapattıysa bile kullanılabilir .

Metin, Resim ve Video Göndermek

Özünde, Messenger hem bire bir hem de grup mesajlaşma için bir mesajlaşma uygulaması, ancak resim ve video da gönderebilir.

Artı, Messenger, tam olarak ne istediğinizi bulmak için arayabileceğiniz çok sayıda dahili emoji, çıkartma ve GIF içerir.

Messenger’a dahil edilen bazı harika harika özellikler (veya muhtemelen olumsuz yan etkiler), kişinin bir şeyler yazdığı, gönderilen makbuzları, okundu bilgisi gönderdiğini ve mesajın ne zaman gönderildiğini görmek için yazım göstergesidir; en sonuncusu ise okundu.

Facebook’ta olduğu gibi Messenger da, hem web sitesinde hem de uygulamadaki iletilere tepki vermenizi sağlar.

Messenger aracılığıyla resim ve videoların paylaşılmasıyla ilgili oldukça fazla şey, uygulamanın ve web sitesinin tüm bu medya dosyalarını bir araya toparlaması ve bunları kolaylıkla ele geçirmesini sağlar.

Messenger’ı Facebook hesabınızla kullanıyorsanız, herhangi bir özel Facebook iletisi Messenger’da gösterilir. Bu mesajları silmek ve mesajları sabit görünümden gizlemek veya göstermek için istediğiniz zaman arşivden kaldırıp arşivden çıkarabilirsiniz.

Sesli veya görüntülü arama yapma

Messenger hem mobil uygulamadan hem de masaüstü web sitesinden sesli ve görüntülü çağrıları desteklemektedir. Telefon simgesi sesli görüşmeler içindir; kamera simgesi ise yüz yüze görüntülü görüşme yapmak için seçilmelidir.

Messenger’ın arama özelliklerini Wi-Fi ile kullanıyorsanız, aslında ücretsiz internet telefonu aramaları yapmak için uygulamayı veya web sitesini kullanabilirsiniz!

Konumunuzu Paylaşın

Bulunduğunuz yerdeki birini göstermek için özel bir uygulama kullanmak yerine, Messenger’ın yerleşik konum paylaşma özelliğiyle alıcıları konumunuzu bir saat kadar takip etmesine izin verebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

VirtualBox ile Android 4

VirtualBox ile Android 4.4 KitKat Kurulumu

Bilgisayara Android 4.4 Kurma, Bilgisayarda Android 4.4 Çalıştırma, VirtualBox ile Android 4.4 KitKat Kurulumu, VirtualBox Android …

11 yorumlar

  1. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  2. Paylaşım için teşekkürler

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  4. FİLİZ YAĞIZHAN

    Faydalı bir bilgi

  5. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  6. Nasil faceden cikicaz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir