7 Şubat 2018 Çarşamba
AnaSayfa / Blog / iPhone İPad Destek / Apple iOS 6.1.2 Yazılım Güncellemesi
onecikan

Apple iOS 6.1.2 Yazılım Güncellemesi

Arkadaşlar İOS 6.1 güncellemesi ile bazı sorunları çözseler de yanı sıra getirdiği birden çok sorunda oldu. Bu sorunlar iphone kullanıcılarının canını çok sıkmıştı.Sorunlar Vodafone İngiltere’nin yaptığı uyarılar yoluyla ortaya çıktı 3G sorunu giderilmiş olmasına rağmen bununla birlikte dier sorunları beraberinde getirdi. Ve Apple`ın gelen şikayetleri incelediği ve hataların güncellemeden kaynaklandığını kabul ettiği söyleniyor.

iphone guncelleme

Apple İphone 4S için İOS 6.1.1’i piyasaya sürerek şebeke konusunda yaşadığı sorunları gidermişti ancak bu sürümle beraber Microsoft’un yaptığı açıklamayla belli olan hata, Exchange hesaplarının senkronizasyonu esnasında sistemi sonsuz döngüye sokması yüzünden yaşanıyor. Sonsuz döngüye giren iOS tabanlı istemciler, böylece Microsoft’un Exchange sunucularında aşırı bir yük meydana getiriyorlar. Ayrıca iOS cihazlarda da bu döngü sonucunda ciddi bir güç tüketimi yaşandığı belirtiliyor.

iphone guncelleme2

     Bunların yanı sıra güvenlikte sorunlar yaşamaya başladılar İphone 4s lerin şifreleri rahatlıkla kırılabiliyor buda kullanıcıları çok rahatsız etti.
İstediğiniz iPhone’a şifre korumalı olsa bile giriş yapabilmenizi sağlayan açık sayesinde kilit ekranını atlayıp, iPhone ile arama yapabiliyor, kişi listesini düzenleyebiliyor, resimlere ve sesli mesajlara ulaşılabiliyor.    

iphone guncelleme3

Turckcell’den Açıklama
Apple’ın iPhone satış konusundaki iş ortaklarından olan Turckcell iOS 6.1 ve iOS 6.1.1 yazılım güncellemeleri hakkında açıklamalar yaptılar.

iphone guncelleme4

iphone guncelleme5

iPhone’da özellikle mail alıp verme konusunda (Microsoft Exchange)
performans problemlerin güncel yazılım kaynaklarından   olabileceğini belirten Turkcell, sistemlerini iOS 6.1 ya da iOS 6.1.1 sürümlerine güncellemeyen kullanıcılarına işletim sistemlerini güncellememe tavsiyesinde bulunudular.

iphone guncelleme6


Sorunları çözmek için Apple İOS 6.1.2 sürümünü çıkaracak bu sürümde herhangi bir yenilik gelmeyecek sadece 6.1.1 sürümünde olan hataları çözmek için çalışmalar yapılacak. Tam tarih verilmesede birkaç güne yayınlanacağı söyleniyor

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.yaparimben.com/wp-content/uploads/2013/03/ogzhndgn.jpg[/author_image] [author_info] vBulletin Uzmanı – Teknoloji Sever – Birazda Editor 🙂

Facebook Takip Et—————Twitter Takip Et[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

iphone-ipad-tunein-radio-uygulamasi

iPhone iPad TuneIN Radio Uygulaması

Bilindiği üzere iPhone’larda entegre radyo çipi olmadığı için, kullanıcılar online radyo uygulamaları ile bu eksikliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir