7 Şubat 2018 Çarşamba
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Nasıl Temizlenir
facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Nasıl Temizlenir

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Bilgisayarda Virüs Var, Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Facebook Hesabım Kilitlendi, Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim, Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Bilgisayarda Virüsü Temizleme Programı, Facebook Yetenek Sizsiniz Nedir Nasıl Temizlenir diyorsanız aşağıdaki işlemi uygulayın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme08

 

  • Bilgisayar normal bir şekilde açıldığında Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) programını indirerek kurulumu yapın. Malwarebytes Anti-Malware Download Link (İndirme sayfası yeni bir pencerede açılacaktır)
  • Malwarebytes ‘Anti-Malware programının yükleme işlemini  mbam-setup.exe uygulamasına çift tıklayarak başlatın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme01

  • Kurulum başladığında, önce dil seçeneğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin, gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme02

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme03

  • Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.
  • Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır. Tarayıcı sekmesini seçin ve Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyin ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme04

  • Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Facebook Virüsleri ‘nin ürettiği bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme05

  • Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme06

  • Malwarebytes Anti Malware bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın.

facebook-yedenek-sizsiniz-virusu-temizleme07

 

Malwarebytes Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak. Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

İşlemler bu kadar, bilgisayar açıldığında kullanıma devam edebilirsiniz.

Olurda bu işlemlerden sonra sorun devam ederse tarayıcı kaydırıp tekrar yükleyin.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Kablosuz Ağa Bağlanamama Sertifika Hatası

Kablosuz ağa bağlantı kurmakta bazen aşağıdaki gibi sorun yaşanmaktadır. Windows XP’de “Windows ağda oturum açmak için …

2 yorumlar

  1. bu paylaşımınız için teşekkürler.bu virüsler baş belası çünkü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir