7 Şubat 2018 Çarşamba
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Google Keep Nedir Nasıl Kullanılır
google-keep-nedir-nasil-kullanilir-00

Google Keep Nedir Nasıl Kullanılır

Google Keep (Android İOS Not Alma Uygulaması)  Android akıllı telefon ve tablet keza iOS kullanıcılarının bir yandan yazılı, sesli ve resimli şekilde not almalarını sağlayan bir uygulamadır. Bir yandan bu işlemleri sağlarken, bir yandan da Google Drive ile Senkronize olan servisin gelecekte çok daha gelişmiş özellikleri bünyesine katacağına şüphe yok.

Google Keep uygulaması bir süre önce Google tarafından yayınlandı ve sahip olduğu basit ancak hızlı, kullanışlı yapı sayesinde şimdiden kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başladı.

Bu rehber yazımızda sizlerle birlikte uygulamanın temel özelliklerine göz atacağız ve bunları ne şekilde kullanabileceğinizi göreceğiz.

Uygulamayı kurduktan sonra uygulamalar bölümüne girdiğinizde Google Keep ikonunun eklendiğini görebilirsiniz. İkona dokunmanızla birlikte uygulamayı hemen açabilirsiniz. Uygulama açıldığında karşınıza ana pencere gelecek. Şimdilik herhangi bir notumuz bulunmadığı için burası boş olacaktır.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-01

Aslında Web Google Keep ile ilgili baya bilgi var. Ancak değinilmeyen en önemli konulardan biri de Google Keep in Senkronizasyon olayıydı. Google Keep hem telefonda hemde Google Drive altında kullanıldığını biliyoruz ama bu Drive hesabını neye göre belirliyoruz?

Android işletim sistemi kullanıcıları en az bir tane Google Hesabı tanımlamak zorunda. Aksi halde uygulama indiremez. Ama birden fazla hesap varsa ne yapacağız. Bunun için aşağıdaki görsellere bakabilirsiniz.

Önce Cihazdan seçenekleri açıyoruz.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-02

Daha sonra Hesabın yanındaki Diğer ikonuna dokunarak Sekronizasyonun sağlanacağı hesabı seçiyoruz.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-03   google-keep-nedir-nasil-kullanilir-04

Hesabı seçtikten ankara bayan escort sonra ana ekrana gelelim. ne demiştik Hiç notumuz olmadığı için önce açılış ekranı boş gelecek. Ama üst menüde yoğunlukla kullanacağım not butonları var. Soldan sağa sırasıyla belirtmek gerekirse burada bulunan butonlar Yazılı Not Alma, Olay Listesi (CheckList) Oluşturma, Sesli Not Alma ve Fotoğraflı Not Alma işlevlerini işlevlerini sağlamaktalar.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-05

Yazılı Not Alma Örnek.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-07

Olay Listesi (CheckList) Oluşturma Örnek:

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-08

Sesli Not Alma Örnek:

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-09

Fotoğraflı Not Alma Örnek:

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-10

Ekranda dikkatinizi çekmiştir. Google Keep Bana Hatırlat fonksiyonumuz da bulunuyor. Bu fonksiyon sayesinde İster zaman İster mekan seçenekleri ile hatırlatıcı oluşturabilir ve unutmamamız gereken notların hatırlatılmasını sağlayabiliriz.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-11   google-keep-nedir-nasil-kullanilir-12

Bir not eklerken Fotoğraf eklemek için ekrandaki Kamera butonuna dokunabilir, renk vermek için ekranda ki Palet butonuna dokunabilirsiniz.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-13   google-keep-nedir-nasil-kullanilir-14

Artık her kategoriden birer tane not oluşturduk. Notları ana ekranda görüntüleyebiliriz.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-15

Aldığımız tüm notlar yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi http://drive.google.com/keep adresinde yer alan Google Keep web versiyonunda da görüntülene bilir, düzenlenebilir ve silinebilir. tabi bu özelliğin otomatik olarak çalışması için akıllı telefon veya tabletinizdeki otomatik senkronizasyon seçeneklerini açmayı unutmamalısınız.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-17

Son olarak da senkronizasyon nasıl telefondan bilgisayara oluyorsa aynı şekilde bilgisayardan da telefona olduğunu göstermek için bir örnek oluşturduk.

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-18

google-keep-nedir-nasil-kullanilir-16

Ve sonuç olarak Hesap üzerinde oluşturduğumuz tüm notlar bağlantının kurulduğu tüm cihazlarda görülmektedir. Ayrıca Bu notlar hesapta saklandığı için, erişim güvenliği ile birlikte cihazda olası sıfırlama ve yazılım problemlerinde bu notlar kayboldu şeklinde derdiniz olmayacak.

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Turkcell-Maxi-Plus-5-Hard-Reset-04

Turkcell Maxi Plus 5 Hard Reset

Turkcell Maxi Plus 5 Hard Reset yani Sıfırlama işleminde sistem verileri ile uygulama verileri, uygulama ayarları ve indirilen uygulamalar, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir