18 Şubat 2018 Pazar 12:01
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / INCA IM333NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

INCA IM333NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

INCA IM333NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır. Bu makalemizde ingilizce arayüze sahip olan inca im-333NX  ingilizce Adsl modem kurumunu yazılı ve görsel olarak olarak anlatacağız. Aşağıdaki makalemizi inceleye bilirsiniz. inca im-333nx kurulum, inca im-333nx modem kurulumu, inca im-333nx kullanım kılavuzu,

Inca IM 333NX ingilizce arayüze sahip olan modem kurulumuna başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmanız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı yada Gri”renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyorsunuz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyorsunuz. Laptop üzerinden kurulum gerçekleştirecekseniz  kullanmakta olduğunuz laptopun sağında ya da solunda bu giriş bölümü bulunur. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ‘DSL’girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kurulumuna başlayabilirsiniz.

Inca IM333NX Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

User Name (kullanıcı adı) ve password( şifre) bölümü gelecektir. Kullanıcı adına ‘admin’ şifreye de ‘admin’ yazıp login(oturum aç )diyoruz.

Üst bölümde yer alan Quick start hızlı başlangıç bölümüne tıklıyoruz.Açılan sayfanın alt bölümünde yer alan

NEXT(sonraki)seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan bölümde PPPoE/PPPoA işaretli olacak NEXT(ileri) butonuna tıklıyoruz.

Username yazan yerin karşısına servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını yazıyorsunuz. Password yazan bölüme servis sağlayıcınızdan aldığınız şifreyi yazdıktan sonra NEXT(ileri) butonuna tıklıyoruz.

 

Kablosuz ağ ayarlarınızı yapabilmeniz için kablosuz ayarlar bölümüne yönlendirecektir. SSID Inca’nın karşısına daha önce kullanmadığınız kablosuz ağ adı belirliyorsunuz. Authentication Type (Kimlik Doğrulama türü)WPA-PSK/WPA2-PSK olabilir. NEXT butonuna tıklıyorsunuz. NEXT butonuna tıklıyorsunuz.Yapmış olduğunuz işlemler doğrultusunda interneti sorunsuz olarak kullanabilmeniz gerekiyor. İnternete giriş yapamıyorsanız kullanıcı adını ve şifreyi kontrol ediniz.

Hakkında Songül KOÇER

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Huawei Smartax MT880A Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Bu makalemizde Huawei Smartax MT880A Modem Kurulumu Nasıl Yapılır anlatacağız. Görsel olarak anlattığımız. Huawei  Mt …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir