17 Şubat 2018 Cumartesi 02:53
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / [jsn.donecore.net] Virüsü Nasıl Kaldırılır
jsn

[jsn.donecore.net] Virüsü Nasıl Kaldırılır

Bilgisayarınız bu virüse yakalandığında “donecore.net” sitesine yönlendirildiğini görürsünüz. Adult sitelerden veya kötü yazı reklam linklerinden bulaşabilir. Tüm tarayıcılar (Internet Explorer, Firefox, Google Chrome) bu virüsten kaçınılmaz bir şekilde etkilenir. Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP işletim sistemlerine bulaşır..

Bu virüs bilgisayarınızın yavaş çalışmasına ve rahatsız edici görüntülere sizin adınıza ulaşabilir. Hijacker virüs olarak sınıflandırılmıştır. Bu saldırı ciddi bir güvenlik tehdidi oluşturabilir, herhangi bir hasar durdurmak veya meydana gelen fazla zarar görmesini önlemek için derhal harekete geçmesi gerekilir.

Jsn-donecore.net_

Adım 1:

Her şeyden önce, size bilgisayarınızın anti virüs koruyusu olması gerekir. We Pro ve Güçlü YAC Virüs Temizleme Aracı kullanmanızı öneririz taramak için bir virüs kaldırma aracı yüklemeniz gerekir.

YAC bunun için etkili bir programdır.

YAC İndir

download

Adım 2:

“Tara” düğmesine tıklayın.

Adım 3:

Kısa bir süre bekledikten sonra otomatik olarak program kapanacaktır. Hemen ardından bilgisayarızı yeniden başlatın ve virüsten kurtulun :))

 

Jsn.donecore.net ELLE Kaldırma:

  • Firefox penceresinin üst kısmında, “Firefox düğmesini” tıklayın “Yardım” alt menü (Windows XP, Firefox penceresinin üst kısmındaki Yardım menüsünü tıklatın) üzerinden gidin ve “Sorun Giderme Bilgileri” seçeneğini seçin.
  • “Sorun Giderme Bilgileri” sayfasının sağ üst köşesindeki “Reset Firefox” düğmesine tıklayın.
  • Açık Chrome ve tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menüsünü tıklatın.
  • Ayarlar seçeneğini belirleyin.”Arama” bölümünde, arama motoru Yönet’i tıklatın.(Varsayılan) tercih edilen arama motoru yanında görüntülenen olup olmadığını kontrol edin.Eğer değilse, üzerine fare ve tıklayın varsayılan olun.Bilgi sahibi olmayan ve bunları kaldırmak için X işaretini tıklayın başka şüpheli arama motoru girdileri silin.
  • Internet Explorer’ı açın ve Araçlar düğmesini tıklatın ve sonra Internet seçenekleri tıklatın.
  • Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra Sıfırla düğmesini tıklatın.Ayrıca arama sağlayıcıları, Hızlandırıcıları ve ana sayfaları kaldırmak istiyorsanız Sil kişisel ayarlar onay kutusunu seçin.Internet Explorer varsayılan ayarları uygulayarak tamamlandığında, Kapat ‘ı tıklatın ve sonra Tamam’ ı tıklatın.

   

  Yazar Hakkında

  [author_image timthumb=’on’]http://www.yaparimben.com/wp-content/uploads/2013/03/ogzhndgn.jpg[/author_image] [author_info] vBulletin Uzmanı – Teknoloji Sever – Birazda Editor 🙂

  Facebook Takip Et—————Twitter Takip Et[/author_info]

   

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Antivirüs, Ücretsiz, Program, Demo, Free Antivurus,

Ücretsiz Virüs Programları

Ücretsiz Virüs Programları Sinir bozucu ya da yüksek maliyetli olmayan virüsten koruma programları. Eğer Lisanslı Bir …

10 yorumlar

 1. sağ olun

 2. Mükemmel

 3. yaptım ama temizlenmedi hala trilink trilink çıkıyor

 4. HİKMET ATABAY

  cihazıma kaydettiğim samsung account meil adresimi hatırlamıyorum nasıl öğrenecem saygılarımla

 5. savastascioglu

  Merhaba Hikmet Atabay; Hesabınızı Ayarlar/hesaplar/Samsung account bölümüne giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir