15 Şubat 2018 Perşembe 09:30
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Samsung Dive Nedir Nasıl Kullanılır
Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir

Samsung Dive Nedir Nasıl Kullanılır

Samsung Dive Nedir Nasıl Kullanılır Samsung Cihazınız Kayboldu yada Çalındığını düşünüyorsunuz, artık bu o kadar sorun değil. Akıllı işletim sistemine sahip cihazınızı bulabilirsiniz. Günümüz teknolojisinden Cep Telefonlarımızda neredeyse tüm bilgilerinizi barındırıyoruz. Samsung cihazımı bul.

Samsung Dive Nedir Nasıl Kullanılır

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir

Samsung Dive Nedir?

Samsung Dive; Bada 2.0 ile aktif edilen ve daha sonra Android işletim sistemi kullanan cihazlara da entegre edilen, telefonun ayarlarından bu özellik açıldığı takdirde internet üzerinden telefonumuzu kontrol etmeye yarayan bir teknolojidir.

Samsung Dive Nasıl Kullanılır?

Yazımın en başında da belirttiğim gibi önce Samsung Dive özelliğini destekleyen bir telefona sahip olmanız gerekmekte.  Ardından ayarlarından bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir.

Bada 2.0 Kullanıcıları için; Menü > Ayarlar > Güvenlik > Mobil Cihazımı Bul > (Bu ekranda sizden Samsung Account hesabınızı açmanız gerekiyor) > Uzaktan Kumanda bölümünü aktif ediyoruz. Bada bölümünü özetle geçeceğim çünkü mimari aynı fark eden bir şey yok.

Android Kullanıcıları için; Vira Bismillah 🙂

Menüden Uygulamalar ve daha sonra Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz,

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (1)   Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (2)

Ardından Güvenlik bölümüne giriş yapıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (3)

Şimdi Uzaktan Kumandalar bölümüne giriş yapıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (4)

Şimdi buraya biraz Dikkat. Bu özelliği kullanabilmeniz için Samsung Hesabı oluşturmanız gerekiyor. Yad mevcut samsung hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Samsung hesabı için Gmail hesabına gerek yok. Herhangi bir mail hesabınız tanımlayabilirsiniz.

Samsung Hesabınızda kullandığınız E-Posta adresi ve ardından şifreyi yazarak Tamam butonuna dokunuyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (5)

Şimdi Karşımıza Uzak Kumandalar ile ilgili bir bilgi ekranı geldi. Uzak Kumandalar nedir ne işe yarar kısmen buradan bilgi edinebiliriz. Her giriş yaptığınızda bu uyarının görünmesini istemiyorsanız 90 Gün gösterme seçeneğini aktif edebilirsiniz. Ardından Tamam butonuna dokunuyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (6)

Evet şimdi hesabımızı açtık. OK işaretinin gösterdiği gibi bu alanın aktif olması gerekiyor. ben bu işlemler Android 4.1.2 işletim sisteminde anlattım bazı cihazlarda bu alan Tik işareti olabilir. Kablosuz ağları kullan adlı bölüm GPS kapalı olduğunda cihaz konumunu yada diğer işlemleri Wi-Fi yada 3G üzerinden gerçekleştirilmesini sağlar. İsterseniz işaretleye bilirsiniz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (7)

Evet buraya kadar anlatılan işlemler asında yapılması gereken en önemli işlemlerdir. Eğer bu işlemi Bada yada Android işletim sistemine sahip cihazınızda gerçekleştirmezseniz bu özelliği kullanamazsınız.

Eğer cihazınıza takılı sim kart değiştirildiğinde size bunun bilgisinin gelmesini istiyorsanız SIM Değiştirme Uyarısı seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (8)

Gene Samsung hesabımızla giriş yapıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (10) Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (9)

Ekranda göründüğü gibi Sim değiştirme uyarısını önce aktif ediyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (12)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (13)

Uyarı mesajı bölümüne dokunarak, bir mesaj belirliyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (14)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (15)

Oluştur butonuna dokunduğunuzda Bir numara belirlersiniz. Adı üstünde rehber seçeneğine dokunduğunuzda rehberden bir numara belirlersiniz. Önemli olan bir nokta var Ülke kodumuzu girmeniz gerekiyor. (+90)

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (16)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (17)

İşlemleri yaptıktan sonra kaydet butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Artık cihazınızın Sim kartı değiştiğinde belirlediğiniz Telefon numarasına yazdığınız mesaj gidecek. Samsung Dive Nedir

Bundan sonraki işlemleri ben aynı cihazda yapıyorum ama siz aşağıda anlatacağım işlemleri yapmak istediğinizde özelliğin kullanılabildiği bir telefondan yada www.samsungdive.com adresinden gerçekleştirebilirsiz.  Ama ne yalan söyleyeyim telefondan daha hızlı oluyor 🙂

Samsung Mobil Cihazı Bulma; Samsung Dive Nedir

Önce Mobil Web Sayfamı Bul başlıklı bölüme giriş yapıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (18)

Samsung Dive Nasıl Kullanılır

Akabinden Samsung Dive için kullandığımız hesabımızla Oturum Açıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (19)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (20)

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (21)

Samsung Hesabınızın tanımlı olduğu birden fazla telefon olabilir. Mesela benim bundan önce kullandığım 2 telefonumda hala benim hesabım tanımlı 🙂 vatandaşlar değişmemiş 🙂 Samsung Dive Nedir

Karşımıza gelen bu ekranda cihaz seçimi yapıyoruz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (22)

Ok işareti ile gösterdiğim bölüme dokunduğunuzda cihazınıza tanımladığınız Telefon numarasını değiştirebilirsiniz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (23)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (24)

Mobil Aygıtımı Bul; Bu seçenek ile cihazınızı GPS, Wi-Fi yada 3G üzerinden konumunu belirleyebilirsiniz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (25)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (26)
Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (27)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (28)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (29)

Mobil Aygıtımı Kilitle; Bu seçenek ile Ekran kilidi olmayan cihazına o an belirlediğiniz bir kilit belirleye bilirsiniz. Bu sayede Cafede, Evde, İş yerinde unuttuğunuz cihazı başka kişiler tarafından kullanılmasını engellemiş olursunuz. Örnekler çoğaltılabilir.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (30)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (31)
Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (32)   Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (33)

Mobil Aygıtımı Çaldır; örnek vermek gerekirse bir davete icap ettiğiniz ve o an telefonunuzu bulamıyorsunuz. Açın Samsung Dive hesabınızı telefonuna çağrı gönderin. Nerede olduğunu bulun. Samsung Dive Nedir

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (34) Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (35) Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (36)

Arama / Mesaj iletme; Bence En güzel özelliklerinden biri de Arama ve Mesajlarınızı yönlendirmek, Hertürli kayıp çalıntı durumlarında bu işlemi yapabilirsiniz. Operatör üzerinden sadece çağrılarınız yönlendirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde mesajlarınızı da yönlendirebilirsiniz.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (39)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (38)

Arama Kayıtları, Bu işlemde 1 haftalık arama kayıtlarınızı alır, yoğun bir arama trafiğiniz  varsa denemeyin ben hala almasını bekliyorum 🙂

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (37)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (40)

Mobil Aygıtımı Sil; açıklama yapacak bir şey bulamıyorum 🙂

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (42)

Ekran Kilidini Aç, Cihazınızın kilidini açmanıza yarıyor, Desen Kilidi, Pin Kilidi gibi şifre varsa bunları iptal ediyor cihaz şifresiz açılıyor.

Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (46)  Samsung Dive Nedir Nasil Kullanilir (47)

İşlemler bu kadar, Yakın zamanda bu özellik ile ilgili video hazırlayacağım.

Selamlar…

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Galaxy Nexus Hard Reset, Nexus Sıfırlama, Google Nexus Hard Reset, Nexus S Nasıl Sıfırlanır, Nexus S Format Atma,

Samsung Google Nexus S i9020 Hard Reset

Nexus Hard Reset yani Sıfırlama işleminde Google Hesabı, sistem verileri, uygulama verileri, uygulama ayarları ve indirilen …

20 yorumlar

 1. tonguç kamer

  tşkler

 2. emrehan mutlu

  Teşekkürler

 3. Benim telefonda sorun çıkarıyor. Çevrimdışı olduğu için mobil cihazı bulamıyor. Sorun ne olabilir?

 4. çevrimdışı olduğu için bulamıyor? neden çevrimdışı yazıyor olabilir acaba?

 5. Mal ya Heyecanlanıyomus Gerızekalı Okküzzz

 6. çok güzel bi paylaşım fakat benim telefonum çalındı ve ben bunu bilmiyordum ne yapmalıyım ayrıca htc marka telefon aldım bu telefonda aynı özellik varmı varsa nasıl kullanılıyor yardımını beklıyorum teşekkürler

 7. ilginiz için teşekkür ederim sizden olumlu yada olumsuz cevap beklıyeceğim

 8. fabrika ayarlarını silersek ne oluyor.

 9. hocam bizde ikinci el bi samsung telefon aldık bu proğram kuruluymuş fark edemedik sonradan telefonu resetledik ama resetlyene kadar yaptığımız görüşmeler ve mesajlaşmalar telefonun ilk sahibine ait mail hesabına gitmişmidir merak ediyoruz 🙁

  • Mesaj içeriklerini alamaz. Son görüşmeler ait de numaraları görüntüleye bilir. Aradan 12 saat geçtiyse onları da alamaz. Sorun olmaz merak etmeyin.

   Selamlar…

 10. hocam bizde ikinci el bi samsung telefon aldık bu proğram kuruluymuş fark edemedik sonradan telefonu resetledik ama resetlyene kadar yaptığımız görüşmeler ve mesajlaşmalar telefonun ilk sahibine ait mail hesabına gitmişmidir merak ediyoruz cevap için teşekkürler 🙁

  • Mesaj içeriklerini alamaz. Son görüşmeler ait de numaraları görüntüleye bilir. Aradan 12 saat geçtiyse onları da alamaz. Sorun olmaz merak etmeyin.

   Selamlar…

 11. ustam bu şeyden arama ve mesaj yönlendirme özelliği kaldırıldı mı ben yapamıyorumda onu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir