17 Şubat 2018 Cumartesi 21:00
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumları / TENDA D151 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

TENDA D151 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

TENDA D151 Modem Kurulumu nasıl yapacağınızı anlatacağız. Görsel ve yazılı olarak anlattığımız  TENDA D151 Modem Kurulumu inceleyebilirsiniz. tenda modem kurulumu, tenda modem müşteri hizmetleri, tenda d151 user manual, tenda d151 modem arayüz, tenda d151 kablosuz şifre,

TENDA D151 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Modemde Modem ile bilgisayar arası bağlantı olması gerekiyor.Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız, kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Eğer leptopunuz bulunmuyor veya ethernet kablonuz bulunmuyor ise modeminizi kablosuzda kurabilirsiniz. Cep telefonu,tablet kablosuz özelliği olan bir cihazdan kablosuz adınıza bağlı olarak görünmeniz yeterli olacaktır. Bilgisayar,telefon veya tableten internet Tarayıcınız açıyorsunuz. (İnternet Explorer, Firefox,Chrome,Opera, Safariv.b.) açın. Tenda D151 Modem arayüzüne giriş için 192.168.1.1 yazıp entera tıklatın.

 

Kullanıcı Adı: admin Parola: admin yazdıktan sonra ”Giriş” bölümüne tıklayıp. Tenda modeminin kurulum sayfasına giriş gerçekleştiriyoruz.

Ekrana kurulum yapacağınız sayfa gelecek. İnternet hizmeti aldığınız servis sağlayıcınızın ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz.Modem kablosuz kurulum kablosuz etkinleştirme işaretli olacak.Kablosuz adı yazan bölüme daha önce kullanmadığınız kablosuz ad oluşturuyorsunuz. Kablosuz kanal yazan bölümden 11’i seçebilirsiniz. Güvenlik modu WPA2-PSK şifrelemesi ise AES olacak. Kablosuz şifresi yazan bölüme ise en az sekiz karekterden oluşan harf ve rakam içeren unutmayacağınız,kablosuz şifre oluşturup tamam tuşuna basıyorsunuz. Ayarlar sonunda kablosuz olarak bağlı iseniz bağlantı kopacaktır. Tekrar kablosuz bağlantı kurup internete giriş yapmayı deniyeceksiniz.Kablolu bağlıysanız. Sayfa anlık olarak gidip gelecektir. İnternete giriş yapmayı deniyebilirsiniz.

 

Hakkında Songül KOÇER

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Pegasus Vulcan ART21GS 00

Pegasus Modem Kurulumu Görsel Anlatım

Pegasus Modem Kurulumu Görsel Anlatım Pegasus Vulcan ART21GS Modem Kurulumu, Pegasus modem kullanıcı adı, şifre ayarları görsel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir