7 Şubat 2018 Çarşamba
AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Uzak Bağlantı Nedir Nasıl Yapılır
Uzak Baglanti Nasil Yapilir

Uzak Bağlantı Nedir Nasıl Yapılır

Merhaba, bugün sizlere uzak bağlantının nasıl yapıldığını, uzak bağlantı ile ilgili kullanılan programlar hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım.

Uzak bağlantı yapmak için kullanılabilecek bir çok uygulama var, ama bunların içinde en iyi yazılım TeamViewer dır. TeamViewer ile hem bilgisayara hemde Samsung marka Android cihazlara uzak bağlantı yapılabilir. Uzak bağlantı için gerekli olan ilgili yazılımı yükledikten sonra karşı tarafa aynı program üzerinden ID ve şifre bilgilerini iletmek yeterli olacaktır. Aslına bakarsanız bütün yazılımların işleyiş mantığı budur. Bir ID numarası tanımları bu ID numarasından karşı cihaza bağlantı sağlanır.

Uzak Baglanti Nasil Yapilir

Bu uygulamaların dışında ayrıca Communitake adlı web yazılımı bulunuyor. Communitake kullanmak için Lisansa ihtiyacınız var. Bu lisans sayesinde neredeyse tüm cep telefonlarına uzak bağlantı sağlanarak bilgisayardan yönetilebilir. Uzak bağlantı sağlamak için sistem üzerinden cep telefonuna bir SMS gönderilir. Gelen SMS de bir lik bulunur. bu link sayesinda cihaza uzak bağlantı yapılabilmesi için bir programcık yüklenir. Daha sonra ekrana gelen şifre karşı tarafa bildirilerek uzak bağlantı işlemi sağlanır. Yani Communitake uygulamasında ID numarası yerine Cep telefonu numarası ve Pin kodu kullanılır.

Özellikle belirtmekte fayda görüyorum ki TeamViewer teknolojisini ve Communitake teknolojisini yönetim yazılımları kullanarak, Cep Telefonunu, Tablet, Bilgisayara, Mac gibi cihazlara uzak bağlantı sağlayarak teknik anlamda yaşanan sorunlara çözüm sağlayan, eğitim veren ve istediğiniz her konuda sizi bilgilendiren  11820 Teknoloji Destek Hattı bu anlamda Türkiye’de hizmet veren ilk ve tek kuruluştur.

Şimdi uzak bağlantı programları ile ilgili bilgi aktarayım;

 

 

1. Alpemix

Alpemix yazılımı İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir.

Alpemix yazılımı bu konuda geliştirilen ilk Türk yazılımıdır. Mevcut yazılımların işlevlerinin yanında tamamen bize özgü bir çok özellik eklenmiştir. Yazılımımıza yeni özellikler kazandırmak için çalışmalar sürmektedir.

Alpemix yazılımı süre kısıtlaması olmadan ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. www.alpemix.com adresinden indirilerek kullanılabilir. Sadece ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar ücretli kullanıcı seçeneğine geçebilmektedir.

2. Ammyy Admin

Ammyy Admin – İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir,

Bu program ile hızlı ve güvenli bir şekilde Internet üzerinden bir bilgisayara veya sunucuya uzaktan erişim sağlayan ve gerçek zamanlı olarak yönetim sağlaya bilirsiniz.

Ammyy Admin’in şu anda 11 milyon civarı bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

3. Teamviewer

TeamViewer yazılımı İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen ve en çok kullanılan  programlardan biridir.

TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümünde uzak bağlantı kurduğunuz cihaza 5 dakikalık bir erişim sınırlaması bulunmakta, bu durum sadece Samsung Mobil cihazlar için geçerli değil.

Windows, Mac, Linux, iPhone,iPad ve Android cihazlar için uyumludur.

TeamViewer 100 milyon civarı bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

 

 

4. ShowMyPc

 

ShowMyPc – İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir,

Yine basit bir ara yüze sahip uzak bağlantı programı olan ShowMyPc  1 aylık deneme sürümü ile, anlık uzak bağlantı ihtiyacında kullanılabilir bir programdır.

Ücretsiz ve Premium şeklinde hizmet sunmaktalar, Aslında şu ana kadar aktardığımız programlar içerisinde en son tercih  edilecek program diyebilirim.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Cep Telefonu Markalari ve Ulkeleri

Kullandığımız Cep Telefonları Hangi Ülkeye Ait

Kullandığımız Cep Telefonları Hangi Ülkeye Ait İşte size Tüm cep telefon markaları, menşei ve hangi ülkenin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir