3 Şubat 2018 Cumartesi
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma
Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma, Windows 8’de Açılış Şifresini Kaldırmak isteyenler için bugün bir doküman hazırladık. Çok basit bir kaç işlemle artık bilgisayarınızın açılışında şifre sorulmasını kapatabilirsiniz.

NOT: Bu işlemi yapabilmek için bilgisayarınızın açılış şifresini bilmeniz gerekiyor. Açılış parolasını kapatmak için şifre ister ancak tekrar aktif etmek için istemez.

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Aşağıdaki sunumda parolanın nasıl kaldırıldığını öğrenebilirsiniz. Sunum İnternet Explorer’da çalışmaya bilir bu nedenle YouTube videosu olarak da ekledim. İki görüntüde aynıdır.

İşlemleri farklı bir yolla da yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Win + R tuşuna basarak Çalıştır komutunu açabilir. Ardından “netplwiz” yazarak ilgili ekranı açabilirsiniz.

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

Windows 8 Açılış Parolasını Kaldırma

windows 8, windows 8 parola kaldırma, parola, windows 8 açılış parola kaldırma, windows 8 giriş parola kaldırma, windows 8 oturum açma parolasını kaldırma, windows 8 şifre kaldırma, şifre, windows 8 açılış şifre kaldırma, windows 8 giriş şifre kaldırma, windows 8 oturum açma şifresini kaldırma,

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Yeni Fidye Yazılımı, Ransomware, GandCrab Nedir, Fidye Yazılımı, Virüs Nasıl Temizlenir,

Yeni Fidye Yazılımı “Asla Görülmemiş” Özellikler Var

Yeni Fidye Yazılımı Son zamanlarda, yeni bir fidye yazılımı piyasaya çıktı ve şu ana kadar diğer …

7 yorumlar

  1. güçlü durak

    Paylaşım için teşekkürler

  2. Ben bunu yaptım ama yanlış bir şekilde yaptım sanırım.Netpwliz i kaldırdım ama artık girerken pc me homegrupuser şifresi istiyo sanırım administratoru yanlış yaptım bilgisayarımda hiçbir işlemi gerçekleştiremiyorum.Yönetici hesabıma nasıl bağlanıcam ACİL YARDIM EDİN BANA LÜTFEEEEEEEEEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir