12 Şubat 2018 Pazartesi
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Google Play PIN Kodu Ayarlama
google-play-magazasi-pin-tanimlama

Google Play PIN Kodu Ayarlama

Bir önceki yazımızda Google Play’de Ücretli uygulama satın alabilmek için Google Wallet Hesabı Açma’yı öğrenmiştik. Şimdi Google Play PIN Kodu Ayarlama uygulamasının sürüm 3.1 veya daha üst sürümünü kullanıyorsanız, yanlışlıkla satın alma işlemleri yapılmaması için bir PIN kodu ayarlama işlemini öğreneceğiz.

NOT: PIN kodu sadece istemeden yapılan satın alma işlemlerini önlemeye yardımcı olması için tasarlanmıştır. Güvenlik amacıyla, cihazınızın güvenlik ayarlarında bir kilit ekranı ayarlamanız önemlidir. Google Play PIN Kodu Ayarlama

Google Play PIN Kodu Ayarlama

1. Google Play’i açıyoruz ve Seçenekler tuşuyla Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.2. Ayarlar bölümüne giriş yaptığımızda PIN’i ayarlar veya Değiştir adlı bölüme dokunarak giriş yapıyoruz.


3. Bölüme ilk giriş yaptığımız için bizden bir PIN kodu tanımlamamızı isteyecek. gireceğimiz PIN kodu rakamlardan ve 4 karakterden oluşacak. PIN’i yazdıktan sonra Tamam butonuna dokunuyoruz. Google Play PIN Kodu Ayarlama

   

4. Yazdığımız kodu onaylamak için bir kaz daha yazıp tekrar Tamam butonuna dokunuyoruz.

   

5. PIN kodunu tanımladık. Şimdi yapacağımız satın alma işlemlerinde PIN kodunun sorulması için tanımla veya değiştirin hemen üstünde yer alan Satın Alma için PIN Kullan seçeneğinin yanındaki kutucuğa dokunarak işaretliyoruz. Google Play PIN Kodu Ayarlama6. Ayarlarımızı yaptık. Şimdi satın almadan PIN nasıl kullanılıyor görelim. Bir geri gelerek marketten ücretli uygulamalar bölümüne giriş yapıp rastgele bir uygulama seçiyorum.

7. Gelen ilk ekranda ücret butonuna dokunuyoruz ve ardından Kabul et ve satın al diyoruz. Bakalım ne olacak.

 


8. Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi satın alma işleminin tamamlanması için PIN kodunun girilmesini istiyor. PIn kodunu girdikten sonra tamam butonuna dokunuyoruz. PIN kodu doğru girilmediği sürece yükleme işlemi başlamayacaktır.

9. PIN kodumuzu girdik ve yükleme işlemi başladı. Artık daha güvenli işlem yapabilirsiniz. Çocuğu olanlar için şiddetle tavsiye edilir 🙂

   

Bu konununda sonuna geldik. Peki Tanımladığımız PIN kodunu nasıl değiştirebiliriz yada PIN kodunu unuttuk nasıl sıfırlayacağız? Değiştirmek için Burayı Sıfırlamak için Burayı tıklayın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android 4.x.x İnternet APN Ayarları Türkcell Vodafone Avea

Android Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean Telefonlarda APN yani İnternet Ayarları Türkcell Vodafone ve Avea …

6 yorumlar

  1. SALKIM GÜLİSTA

    teşekkürler

  2. İKLİM IŞIK

    bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir