Bağımlılık Yapan Oyunlar, 2015 En iyi Android Oyun, Android Bağımlılık Yapan Oyunlar, Android Oyunlar,
Bağımlılık Yapan Oyunlar, 2015 En iyi Android Oyun, Android Bağımlılık Yapan Oyunlar, Android Oyunlar,

2015’in Bağımlılık Yapan 10 Android Oyunu

Bir mobil cihazda konsol kalitesinde oyun görmek heyecan verici. Ancak iş bağımlılığa girince sıkıntılı. Bağımlılık Yapan 10 Android Oyunu paylaşıyoruz.

Telefonlar, yüksek çözünürlüklü grafikler ve kolaylığı ile yoğun oyun kaldırabilecek kadar güçlü bir noktaya geldi. Yinede, mobil cihazlarda basit bir arcade tarzı oyunlar hakimdir. bu oyunları sadece orada burada birkaç gereksiz zaman kaybı gibi gerekebilir, ama onların en önemli özelliği, bağımlılık yapmaları doğalarında var. Aşağıdaki listeye baktığınızda belki adını bile duymadığınız Android Oyunlar vardı.  Google Play’in En çok oynanan oyunlarına baktığınızda bu liste ile alakası olmayabilir çünkü biz bu sefer yeni oyunlar odaklanıyoruz. Piliniz çığlık kadar bu oyunları oynuyor olacaksınız. Haydi gidelim!

2015in Bagimlilik Yapancak 10 Android Oyunu

 

1. Atomas

1 atomas

Atomas bilimsel bükülme ile bir bulmaca oyunudur. İşiniz atomları birleştirerek, altın, platin, gümüş gibi değerli elementler yaratmaktır. Karmaşık gelebilir, ama oyun aslında çok basit. Yapmanız gereken tek şey, aynı numaraları ile atomları birleştirmek, ama iyi yapmak için hüner aynı anda birden çok atom birleştirebilirsiniz böylece simetrik desenler yaratmaktır.

Bağımlılık Yapan Nedir? Atomas Threes adında bir oyuna benzer. Oyunda zamanlama gibi bir maskı yok. Kendi yüksek puanı aşabilmek için kişi, oyunu tekrar tekrar oynama ihtiyacı duymaktadır. Her oyunda kazandığı öğrenme ile yüksek skor yapması yeterli motivasyonu sağlar. Bir oyunu bitirmenin dışında farklı bir düşünce varsa bu da  “Ben bundan daha iyisini yapabilirmiyim” dir.

 

2. Bing Bong

2 Bing-Bong

Bing Bong Frogger oyununun süper basitleştirilmiş versiyonu gibi. Sürekli hareketli hareket eden nesneleri kontrol etmeyi amaçlıyor yor. Bit yol var ve bu yol üzerinde yukarı aşağı hareket eden nokta. Nokta her yolun karşısına geçtiğinde bir puan kazandırıyor. Ancak noktanın ilerlemesini engelleyen nesneler gelecek. Engelleri önleyebilirsiniz tek yolu nokta yavaşlatmaktır. Yavaşlatmak içinde ekrana dokunmanız gerekiyor. Hareketi tamamen durdurmakta mümkün değil.

Bağımlılık Yapan Nedir? Durup düşünmek zaman yok, ama oyun zamanlaması ile ilgili gerçekten düşünmek gerekir. Bu her zaman iyi değildir, hızlı kararlar için yapılan oyunlarda oyun bitiminin ardından tekrar oynama ihtiyacı hissettirmektedir.

 

3. Crossy Road

3 Crossy Road

Bing Bong Frogger oyununun basitleştirilmiş bir sürümüdür dedik. Crossy Road ise zorlaştırılmış versiyonu. Amaç öldürülmeden mümkün olduğunca hızlı bir ağaçlardan, demiryolundan, arabaların arasından, nehirden ve hada fazla meşgul yolda ilerlemektir. Bing Bong oyununun aksine sağa, sola, ileri ve geri hareket edebiliyorsunuz. Ancak çok uzun sürer oyalanırsanız bir kartal tarafından kaçırılabilirsiniz.

Bağımlılık Yapan Nedir? Crossy Road gerçekte olduğundan çok daha kolay hissedilen oyunlardan biridir. Sadece bir hata yapmak ölmenize neden olacaktır. “Ben Çok Kolay Yenildim” düşüncesine sahip olacaksınız. Bu da sizi tekrar oynamaya sürükleyecek. Yani tekrar tekrar oynayacağız oyun bağımlılık kılan bir başka şeydir. Hepiniz tekrar oynamak isteyeceksiniz.

 

4. Current Flow

4 Current Flow

Current Flow amacı tam bir devre oluşturarak ampuller enerji temin etmektir. Bunu yapmak için, kanal boruları döndürmek için fayans üzerine dokunun. doğru yönü bulduğunda ve devre oluştuğunda ampuller yanacaktır. Bu Pipe Dream  adında eski bir oyun anımsatan oyundur.

Bağımlılık Yapan Nedir? Bir sürü bulmaca oyunu vardır ve bunların çoğu çok kolaydan başlayarak ilerler. Bu oyunda Kolaylıkla ilk 5 seviyeyi geçeceksiniz, ama yavaş yavaş daha zor bir hal alacak. Sonunda, bir girişim bir seviyede bitirmek için mümkün olmayacaktır ve bağımlılığın başladığı yerde olacaksınız. “Bir kez daha deneyin” isteği sizi oyuna bağlayacak.

 

5. Freaking Math

5 Freaking Math

Bazı oyunlar zordur. Bazı oyunlar kolay. Freaking Math aynı anda kolay ve zor olabilen nadir bir oyundur. Bu oyunun öncül o tek cümlede tarif edilebilir kadar basittir. Bir matematik denklemi doğru veya yanlış olup olmadığını seçmek için 2 saniyeniz var. Denklem her zaman basit bir işlemdir. Amaç olabildiğince üst üste doğru ve yanlışı bulmaktır.

Bağımlılık Yapan Nedir? Bu oyun çok kolay, ancak çıldırtan bir zamanlamanın olduğunu saymazsak. Bu oyun bağımlılık yapan 2 saniyelik zamanlayıcısıdır. Eğer zamanlayıcı olmasaydı ilk okul çocuğu dahi çok yüksek skorlara erişebilirdi. Zaten soruların ilk okulda sorulan sorulardan bir farkı yok. 1 + 1 =3 Doğru mu Yanlış mı. 2 Saniye içinde cevaplayamadığınız yada heyecanla yanlış cevapladığınız bu soru sizi tekrar oynatacak.

 

6. Swing Copters

6 Swing Copters

Amaç Engellere çarpmadan mümkün olduğunca yüksek uçmak etmektir. Yapmanız gereken tek şey yön değiştirmeye dokunun, ama göründüğü kadar kolay değil.

Bağımlılık Yapan Nedir? Süper basit bir kavram. Engellere takılmadan uç. 11’inci seviyeye genele kadar her şey çok kolay ama Flappy Bird büyük bir başarı isitiyor. Bu oynamak çok kolay görünüyor, ama hızlı bir şekilde oynamak ve öğrenmek o kadar kolay değil. Her oynanışta bir adım daha ilerlemek sizi oyuna bağlayacaktır.

 

7. Tadpole Tap

7 Tadpole Tap

Tadpole Tab tüm gökyüzüne ulaşmak için iribaş almaya çalışmayla ilgilidir. Siz yolunuzu tırmanmaya deniz yosunu ve lilypads için mandalı, ancak bazı türleri uzun süre kilo tutamaz. Ayrıca tırmanmak için sinekler yemek isteyeceksiniz, ama çok uzun aynı yerde kalmak veya yükselen gelgit için tek bir yerde kalmaz.

Bağımlılık Yapan Nedir? Bu görünüşte basit oyunlar oynarken işlemek için bir çok şey var. Sen üzerine mandalı şeylere yakın ilgi oynamak ve dolanabilir sinek ve güç ups için izlemek zorunda. Oyun oynamak kendisi tarafından oldukça bağımlılık, ama power-ups sizin iribaş iyileştirmek ve satın almak için yeteneği daha iyi yapar.

 

8. Timberman

8 Timberman

Timberman oyununu uzun boylu ağacın dibinde bir iriyarı oduncu (veya Jill) olarak oynayabilirsiniz. Amaç dalları kaçınarak ve enerji barı tükenmeden olduğunca ağaç devirmektir. Basitçe ağacın sol veya sağ tarafına kestikçe aşağı inan dallardan kaçınarak daha fazla kesmeyi sağlamak.

Bağımlılık Yapan Nedir? Timberman kendi başına bir bağımlılık yapıcı bir oyun olurdu, ama ekranın üst kısmında enerji barı sonraki seviyeye geçmeniz için sizi sürükler. Bir sonraki doğramayı düşünmek için vakit yok. Bu kontrolü kaybetmeden doğrayın ne kadar hızlı olduğunuzu görün. Eğer bir mola yapacak olsaydı tek şey parmak yorgunluğu olduğunu.

 

9. Two Dots

9 Two Dots

Two Dots bu listede ki en karmaşık bir oyundur. Özünde nokta dizeleri bağlanması hakkında. Bu basit bir kavram, ama çok daha karmaşık var. Bazen noktalar düz, bazen kare şeklinde birleştirmek gerekecek. Oyun kolay başlar ve yavaş yavaş daha fazla taktikleri ekler.

Bağımlılık Yapan Nedir? Bir ızgara temizlemek için noktalar bağlama kendi başına bir bağımlılık kavramdır. Ekstra engeller ve güç atmak ve daha iyi bir şey var. Sadece oynamak için beklememek zorundasınız. Başarısızlığı sağlayan bir enerji sistemi de var.

 

10. ULTRAFLOW

10 ULTRAFLOW

Pek çok diğer bağımlılık yapıcı oyunlar gibi, ULTRAFLOW öncül teoride basittir: hedefe topu almak. Amacıyla duvarlar kapalı top zıplama gerekiyor bunu yapmak için, ama orada bitmiyor. Sadece sıçramalar belirli bir miktar izin verilir ve daha zor hale gelir.

Bağımlılık Yapan Nedir? Siz peş peşe tekrar tekrar deneyebilirsiniz. Eğer top tamamlama sıçramanız içinde hedefe ulaşmak için gitmiyor fark kez çift-musluk olabilir tekrar deneyin. Hatta şimdiki dönüş bitecek için beklemek zorunda değilsiniz. Bu bir lütuf ve bir lanet olduğunu. Bir Açıkçası başarısız girişimi için beklemek zorunda değilsiniz güzel, ama aynı zamanda saatlerce oynuyor olacaksınız demektir.

 

2015 yılında Bağımlılık Yapan Oyunlar dendiğinde akla bu oyunlar gelecektir. Ama uzun zamandan beri bağımlılık yapmış oyunlarda var. Bunlarda aşağıda.

  1. Angry Birds
  2. Candy Crush Saga
  3. Cut the Rope
  4. Doodle Jump
  5. Fruit Ninja
  6. Plants vs. Zombies
  7. Super Hexagon
  8. Temple Run
  9. Tetris
  10. Words With Friends

Hangi oyun daha iyi diye soracak olursanız. Bana göre hiçbiri. 🙂 Çünkü zaman çok değerli.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.