Android 4.1 Jelly Bean IP DNS Ayarları

Yeni Güncelleştirmeleriyle Harikalar yaratan Android 4.1 Jelly Bean IP DNS Ayarları tanımlama işlemi aslında İce Cream Sandwich den farklı değil. Şimdi Android 4.1  Jelly Bean da Manuel IP ve DNS Tanımlama işlemini görsel olarak anlatmaya çalışacağım.

Android 4.1 Jelly Bean IP DNS Ayarları

1. Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

2. Ayarlar bölümüne girdikten sonra Wi-Fi Açık değilse aktif ederek içerisine giriş sağlıyoruz.

3. Wi-Fi aktif hale getirdikten sonra IP ve DNS tanımayacağımız kablosuz ağa bir kere dokunun, Daha önce bağlantı yaptıysanız kısa bir süre basılı tutarak bekleyin. Ağaıdaki gibi ekran gelecek.

   

4. Gelişmiş seçenekleri göster’i aktif ederek alt seçeneklerin açılmasını sağlıyoruz. Her yaptığımız işlemden sonra sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

   

5. IP ayarlarının altındaki DHCP butonuna dokunarak Statik IP seçeneğini seçiyoruz.

   

6. Sayfayı tekrar aşağı doğru kaydırıyoruz. Ip adresi ve DNS adresileri otomatik olarak yazılmış geliyor. Biz her alana dokunarak tanımlama işlemini gerçekleştirebiliriz.

   

7. Ip ve DNS tanımlama işlemini gerçekleştirdikten sonra kablosuz ağ şifresini yazarak kablosuz ağ bağlantınızı gerçekleştire bilirsiniz.

Şüphesiz “IP adresi” terimini duymuşsundur. Bununla birlikte, bir teknisyen olmadığınız sürece, bir IP adresinin aslında ne olduğu veya nasıl çalıştığına dair gölgeli bir kavramdan daha fazlasına sahip olamazsınız. Kavramı keşfedelim.

“IP” Internet Protokolü anlamına gelir, bu nedenle bir IP adresi bir Internet Protokolü adresidir. Bu ne anlama geliyor? İnternet Protokolü, İnternet faaliyetini yönlendiren ve İnternet’te çeşitli eylemlerin tamamlanmasını kolaylaştıran bir dizi kuraldır. Bu nedenle, bir Internet Protokolü adresi, hem başlatma aygıtlarını hem de çeşitli İnternet hedeflerini tanımlayarak çevrimiçi iletişimi yöneten sistematik olarak düzenlenmiş birbirine bağlı ızgaranın bir parçasıdır ve böylece iki yönlü iletişim mümkün hale gelir.

Bir IPv4 adresi , her biri bir ile üç basamak içeren dört sayıdan oluşur; her sayı veya basamak kümesini birbirinden ayıran tek bir nokta (.) Bulunur. Dört numaranın her biri 0 ile 255 arasında değişebilir. İşte bir IP adresinin nasıl görünebileceğine dair bir örnek: 78.125.0.209. Dört sayıdan oluşan bu zararsız görünümlü grup, İnternet bağlantılarımız üzerinden veri göndermek ve almak için size güç katan, mesajlarımın yanı sıra talep ettiğimiz veriler ve veri taleplerimizin doğru olmasını sağlayacak anahtardır İnternet hedefleri. Bu sayısal protokol olmadan, World Wide Web üzerinden veri göndermek ve almak imkansız olur.

Bir IPv6 adresi sekiz dört onaltılık basamak grubundan oluşur. Bir grup dört sıfırdan oluşuyorsa, sıfırların yerini almak için iki nokta üst üste kullanılarak kısaltma gösterimi yapılabilir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

7 yorumlar

  1. Android Destek

    Teşekkürler

  2. Bende ip’yi statik yapınca baglan düğmesi soluk oluyor ve basılmıyor. :(((((

  3. Teşekkürler

  4. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.