android pil ömrü nasıl artırılır, android pil tüketimini azaltma, android pil güçlendirici, animasyon ölçeklerini ayarlayarak,

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır 2018

Bugün, Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır 2018 makalesiyle birkaç basit bilgiyi paylaşacağız. Makaleden mucizevi uygulamalar falan beklemeyin.

Tamamen gerçekçi işinize yarayacak standart kullanım içindeki bilmeniz gereken durumlardır. Android’de pil ömrü artırmak ile ilgili tüm yazıyı okumak için ilerleyin.

Alakalı Sorular:

android pil ömrü nasıl artırılır, android pil tüketimini azaltma, android pil güçlendirici, animasyon ölçeklerini ayarlayarak,

Bu yazıda, bu pil güçlendirici tekniği ile Android’in pil yedeklemesini artırmak için bazı yöntemler anlatacağım. Bununla, Android pil ömrü artacak ve uzun süre kalıcı bir pil yedeklemesini takdir edebilirsiniz.

Dünyadaki insanların yaklaşık% 60-70’i akıllı telefonlar kullanıyor. Ancak bunların çoğu batarya ile ilgili sorunla karşılaşıyorlar. Android gibi akıllı telefonların çoğu, diğerlerine kıyasla daha fazla pil tüketir. Sonuç olarak, geleneksel durumda Android pil yaklaşık 6-7 saat içinde ölür. Birçoğumuz Android için pil güçlendirici uygulamasını kullanıyoruz , ancak buna bağlı olarak dikkat çekici bir işaret bırakmıyorlar. Bu yüzden Android’in daha az pil kullanımı için bu makaleyi yazıyorum.

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır

1 Yüksek Sıcaklıklar Önlemek

Isı dalgaları hakkında konuşursak, bu batarya açısından kayda değer bir şeydir. Isı dalgaları akıllı telefonun aküsüne zarar vermede büyük rol oynar. Akıllı telefonunuzu aşırı sıcaklığa maruz bırakmak, hem cihaza hem de bataryaya zarar verebilir.

Bu nedenle, yüksek sıcaklıklardan kaçındığınızdan emin olun ve mümkünse, şarj olurken akıllı telefonunuzun arka kapağını çıkarın.

2 Hızlı Şarjdan Kaçın

Eh, herkesin bu yüzde ekstra pil ömrü ihtiyacı var. Cihaz her zaman 1 saat daha çalıştırmak için yeterli güce sahip olduğundan emin olmak için akıllı telefonlarını 15 dakika şarj etmeyi tercih ediyor.

Tam şarjı pilinize vermenizi öneririz. Bu, gün içinde daha hızlı yeniden şarj edilmelerini önleyecek ve aynı zamanda pil ömrü de artıracaktır.

3 Ağır Oyunlardan Kaçının

Ağır oyunlar çok kaynak gerektirir. Yani, en iyi ipucu uzun süre yoğun oyunlardan kaçınmaktır. Daha uzun süre yüksek kaliteli oyunlar oynamak, pili gerçekten hızlı bir şekilde boşaltabilir ve ayrıca telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olur.

Bu nedenle, Android cihazınızda oyun oynamayı seviyorsanız, bunları uzun süre kullanmadığınızdan emin olun.

4 Uygulamalarınızı Güncelleyin

Çoğu uygulamayı güncellemek için göz ardı ediyoruz. Ancak, Uygulama güncellemeleri çoğu zaman çok miktarda pil tüketen hataları ortadan kaldırır. Uygulama güncellemelerini göz ardı etmeyin çünkü akıllı telefonunuz ve bataryanızla ilgili hataları ve diğer sorunları önlemenize yardımcı olabilir.

5 Animasyon Ölçeklerini Ayarlayarak

Herhangi bir uygulama olmadan Android pil ömrü artırmak için çok basit bir yöntemi belirtiyorum. Bu yöntem neredeyse her Android telefonda çalışacaktır.

Android için Pil yedeklemesini Artırma Adımları:

Adım 1. Android cihazınızda Ayarları açın ve ardından Aşağı Kaydırın ve Telefon Hakkında‘yı tıklayın . Şimdi orada Yapım Numarası seçeneğini göreceksiniz . Yapım numarasında 7-10 Kez’e dokunun ve Geliştirici Seçeneklerinin etkinleştiğini görürsünüz.

Bu işlemi daha önce yapmış olabilirsiniz. 2. adıma geçelim.

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır

Adım 2. Şimdi ayarlara geri dönün ve buraya yeni bir seçenek Geliştirici Seçeneği  eklenecektir. Geliştirici Seçeneğine tıklayın ve aşağı kaydırın.

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır

3. Adım. Penceresi Animasyon Ölçeği , Geçiş Animasyon Ölçeği ve Animasyon Süresi Ölçeğiseçeneklerini göreceksiniz . Şimdi varsayılan olarak, onların değeri 1.0, onları 0’a ayarlayın veya hepsini kapatın.

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır
Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır

İşlem bitti, artık Android pil yedeklemesini % 30-40 artırır.

6 Titreşimleri Azaltın

Her akıllı telefonun ERM olarak bilinen küçük bir motoru var, bu da ona bağlı dengesiz bir yüke sahip olan eksantrik bir döner titreşim motoru. Bu yükün dönüşü titreşim oluşturur. Titreşimi Klavyede etkinleştirdiyseniz veya dokunursanız, bunu devre dışı bırakmanız gerekir. Bunun için, Ayarlar > Ses‘e gidin ve Diğer Seçeneklerde titreşimi devre dışı bırakın.

7 Google Voice Algılama Özelliğini Devre Dışı Bırakın

Android akıllı telefon, harika bir hizmet olan Google Asistan ile birlikte gelir. Ancak, Google Asistan’ın ses tanıma özelliği, ‘Ok Google’ anahtar kelimesini algılamak için arka planda çalışmaya devam eder. Bu süreçte, çok fazla pil gücü tüketir. Dolayısıyla, Google Asistan’ı kullanmıyorsanız, Ayarlar> Ses > Ok Google’a gidin ve ses tanıma özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız: Rootsuz Ekran Kaydedici Uygulamaları

Android Pil Ömrü Nasıl Artırılır makalemizdeki  bu 7 yöntemi izledikten sonra, şüphesiz Android’in pil ömrü yaklaşık% 40-50 oranında artırabilirsiniz. Umarım yazıyı seversin. Bu yayını paylaşırsınız. Ayrıca, bu yöntemler ile deneyiminizin bir geri bildirimi olarak yorum bırakın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.