Android Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Android Silinen Fotoğrafları Kurtarma: Silinmiş bir resim kurtarmak için Uygulamalar ve Yazılımlar vardır. Ancak hızlı hareket etmeniz gerekir.

Silmekte olduğunuz bir fotoğrafı kurtarmak için yerleşik bir mekanizma yoktur, ancak neyse ki bu görüntüleri kurtarmanıza yardımcı olacak telefon uygulamaları ve bilgisayar yazılım programları vardır. Sadece hızlı hareket etmeniz gerektiğini aklınızda tutun.

Okuduğunuz makale, Android cihazlarda fotoğrafların kurtarılmasına yönelik talimatlarla sınırlıdır. iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma aşağıda açıklanmamıştır. bunun için farklı makale hazırlanacaktır.

Android Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Android akıllı telefonunuzdaki silinen fotoğrafları almanın en kolay yolu, DiskDigger adlı bir uygulamayı kullanmaktır.

1. NOT: Görüntünüzü kurtarıncaya kadar telefonunuzu başka hiçbir şey için kullanmayın. Yeni dosya veya veri oluşturmak, muhtemelen telefonunuzda bulunan silinmiş resmi silebilir.

2. Telefonunuzu kullanarak Google Play Store’a gidin ve uygulamayı indirin

3. Tam olarak indirildikten sonra uygulamayı açın. Fotoğraflara, medyaya ve dosyalara erişmenizi istediğinde İZİN VER’e veya DEVAM ET‘e dokunun. Şimdi android fotoğraf kurtarma işlemine başlıyoruz.

4. Uygulama içinde, start basic photo scan‘a (temel fotoğraf taraması) dokunun.

android silinen fotoğrafları kurtarma

5. Silinen fotoğrafı gördüğünüzde, android resim kurtarma sonuç veriyor demektir. Seçmek için sol üst köşedeki kutuya dokunun. Ardından ekranın üst kısmındaki RECOVERY butonuna dokunun.

6. Uygulama, dosyaları nasıl kurtarmak istediğinizi soracaktır. Dosyaları cihazınızdaki bir uygulamaya kaydedin….

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

 

7. Uygulama fotoğrafın kaydedileceği yerleri gösterir. Sizin için en uygun olanı seçin ve oradan talimatları izleyin.

Bir Android tabletten silinen fotoğrafları alma işlemi, bir Android telefondaki gibi neredeyse aynıdır. Sadece küçük farklar yakalamak için DiskDigger içindeki tüm talimat ekranlarını okuduğunuzdan emin olun.

Silinen Fotoğrafları Kurtarma Android

Silinen Fotoğrafları Geri Yüklemek İçin Diğer Seçenekler

Ayrıca, bu makale için test edilmemiş olan Recuva dahil, silinen fotoğrafları geri yüklemenize yardımcı olacak yazılım programları da vardır, ancak güvenilir kaynaklar tarafından önerilmektedir. Programı indirin, ardından telefonunuzu bilgisayarınıza takmayı içeren yönergeleri izleyin ve silinen resimleri bulmak için bilgisayar arabirimini kullanın. Diğer benzer programları çevrimiçi olarak arayabilirsiniz. NOT: Bazı programların ödendiğini ve başkalarının olmadığını unutmayın. Belirli bir program için ödeme yapmak istemiyorsanız, başka bir şey sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Bu resmi telefonunuzdan veya tabletinizden geri almak için seçenekler tükendi mi? Kopyalarının olabileceği yerleri düşünün.

E-postayla mı gönderdin yoksa bir arkadaşına mı yazdın? Onları geri göndermelerini isteyin!

Sosyal medyada yayınladın mı? Buradan indirebilirsiniz. Örneğin, Facebook’ta fotoğrafı açın, üzerine sağ tıklayın ve resmi… olarak kaydet seçeneğini seçin. Ardından dosyayı bilgisayarınıza kaydetmek için normal işlemden geçirin.

Google Foto, Dropbox, Carbonite veya başka bir yedekleme servisini kullanarak yedeklediniz mi? Tüm bu hizmetlerin belgelerinizi geri yükleme yolları vardır. Örneğin, Google Fotoğraflar’daki işlem, yukarıda açıklanan Facebook ile aynıdır.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Android Telefon Fotoğraf Kurtarma

Yukarıdaki bilgilerin tamamını okuduysanız artık android silinen fotoğrafları kurtarma hakkında yeteri kadar bilgiye sahipsiniz demektir. Makalede anlatılan bilgileri beğendiyseniz paylaşınız. Sorununuz varsa yorum olarak iletin. Mümkün olduğu kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.