Android icin Numara Engelleme ve SMS Engelleme

Android için Numara Engelleme ve SMS Engelleme

Bu yazımızda Android için Numara Engelleme ve SMS Engelleme sorunu için Çağrı Yöneticisi isimli uygulamadan bahsedeceğiz.

Uygulamanın adından anlaşılacağı gibi çağrı engellemeye yarayan blacklist uygulamalarından biri. Google Play de gezinirken rastladığım uygulama tamamen Türkçe.Kullanımı çok basit ve bir o kadarda başarılı. Uygulama sayesinde istemediğimiz çağrıları ve mesajları otomatik olarak reddediyoruz. Uygulamayı marketten “Çağrı Yöneticisi” adıyla aratırsanız bulabilirsiniz. Yüklemek isterseniz bu bağlantı üzerinden de yükleyebilirsiniz.

 

Engellenecek numaraları açılan menüden kolayca ekleyebiliyoruz. Ekle dediğimiz zaman karşımıza çıkan ekrandan rehberden mi yoksa çağrı kayıtlarından mı gibi seçeneklerden ilerliyoruz.

Alt resimde gördüğümüz gibi uygulamanın ayarlar kısmından engellemek istediğimiz servisi seçiyoruz. Oldukça çeşitli olan engelleme seçenekleri gayet basit şekilde düzenlenebiliyor. İlk resimde gördüğümüz gibi numara ekleyerek kara liste oluşturabiliriz. Böylece istemediğimiz sms ve çağrıları engellemiş oluruz.

Android için Numara Engelleme ve SMS Engelleme

Engelleme aktif durumdayken çağrı geldiği zaman karşı tarafa meşgul sinyali veriyor. Bildirim ekranında engelleme yapıldığını görebiliyoruz. Sms engellemesini açtıysanız hiçbir uyarı vermiyor, kullanırken ben herhangi bir mesaj görmedim. Doğrudan siliyor herhalde.

Uygulamayı geliştiren geliştiricilere teşekkürler. Bu tarz hayatı kolaylaştıran uygulamalar gördükçe tanıtmaya çalışacağım.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

6 yorumlar

  1. türkcell maxi plus kullanıyorum ve numara engelleyemiyorum yardımcı olun lütfennn :/

  2. sms engellemede sms ler farklı biryere depolanıyor ?

  3. yahu yapıyorum gayet de güzel arama yapılıyor . ben mi yapamadım yoksa bu uygulama boş mu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.