AnaSayfa / Blog / BlackBerry Destek / Blackberry Z10 Özellikleri
Blackberry Z10 ozellikleri

Blackberry Z10 Özellikleri

Blackberry Z10 Özellikleri Yeniden keşfedilen BlackBerry’u tanıyın. Sürekli olarak ihtiyaçlarınıza uyarlanan akıllı ve sezgisel bir deneyim.

Üç ana görünüm etrafında tasarlandı mesajlarınız, çalışan uygulamalarınız ve tüm uygulamalarınız – BlackBerry 10 OS, görevler ve uygulamalar arasında basit ve hızlı hareketlere kolayca dolaşmanızı sağlar.

 BlackBerry Hub

BlackBerry Hub, mesajlarınızı ve bildirimlerinizi tek bir kolay konumda toplar. E-posta, metin mesajları, sosyal ağ mesajları, BBM sohbetleri ve hızlı mesajları alın ve yanıtlayın. Herhangi bir ekrandan tek bir kaydırmayla, bildirimlerinize göz atabilir, mesajlarınızı görmek için BlackBerry Hub’a bakabilir veya yaklaşan toplantı ve etkinliklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Görünen mesaj türlerini kolaylıkla filtreleyebilirsiniz.

BlackBerry Z10

 BlackBerry Keyboard

BlackBerry Keyboard, yazma tarzınızı öğrenir ve kendini buna göre ayarlar. Daha hızlı, daha doğru ve daha az çabayla yazabilmeniz için size sözcükler önerir. Sadece tek elle etkin biçimde yazmak için, klavyede görünen önerilen sözcüğü ekrana itin. Aynı anda bir veya daha fazla dilde de yazabilirsiniz!

 

 Ekran Paylaşımı ile BBM Video

HSPA+, 4G LTE ve Wi-Fi ağları üzerinden BBM kişilerinizle yüz yüze video görüşmeleri yapın. Yalnızca bir simgeye dokunarak Telefon veya Kişiler uygulamasından BBM Video başlatın veya bir BBM sohbetinden BBM Video görüşmesine geçin. Bir simgeye dokunarak kişinizle ekranınızı da paylaşabilir ve konuşmaya devam ediyorken fotoğraflarınızı veya sunumlarınızı gösterebilirsiniz.

BlackBerry Z10

 Kamera ve Time Shift modu

BlackBerry cihazınız, yüksek çözünürlüklü resimler çekmeniz ve HD videolar kaydetmeniz için ön ve arka kameraya sahiptir. Ana ekranda kamerayı açabilir ve ekranda herhangi bir yere dokunarak kolayca resim çekebilir veya video kaydedebilirsiniz. Time Shift modu, resminizden birkaç milisaniye önce ve sonra çekim yapar, böylece en mükemmel çekimi oluşturmak için en iyi kareleri işaretleyebilirsiniz.

 

 BlackBerry Story Maker

BlackBerry Story Maker resimlerinizi, videolarınızı ve müziklerinizi daha sonra görüntüleyebileceğiniz ve başkalarıyla kolayca paylaşabileceğiniz müthiş bir HD filme dönüştürmenizi sağlar. Arka plan müziği için bir şarkı seçebilir, giriş ve son jeneriklerini ekleyebilir ve tema uygulayabilirsiniz.

 

BlackBerry Remember

 Notların ve görevlerin bir bileşimi olarak, BlackBerry Remember ilgilendiklerinizi, fikirlerinizi ve projelerinizi düzenlemenize yardımcı olur. İlgili fotoğraflar, listeler, mesajlar, e-postalar ve bağlantıları gruplandırabilirsiniz. E-posta mesajlarınızdan görevler oluşturun ve cihazınızda herhangi bir yerden içeriğinizi eylemlere dönüştürün.

 

 Kişiler

 Kişiler uygulaması kişi, kişinin sosyal ağındaki güncellemeleri ile şirket haberleri ve kişinizle ortak etkinlikleriniz hakkında ayrıntılar içerir. Hesap türünü kullanarak kişilerini kolaylıkla filtreleyebiliriniz (örneğin, yalnızca BBM kişilerini görüntülemeyi seçebilirsiniz.) Ayrıca sık kullanılan oluşturabilir ve kişileri temsil etmesi için sosyal ağ hesaplarındaki fotoğrafları kullanabilirsiniz.

BlackBerry Z10

 Takvim

 Takvim uygulaması BlackBerry Hub, Kişiler uygulaması ve diğer uygulamalar ve hesaplarla entegredir. Sosyal ağ hesaplarınızın her biri için takvim etkinliklerinizi filtreleyebilirsiniz. Bir bakışta, belirli bir günde buluşacağınız kişileri görüntüleyebilirsiniz. Takvim, önceki e-posta ve toplantılarınıza göre katılımcı ve yer de önerir.

 

 BlackBerry Browser

 Yeni BlackBerry Browser güçlü, uyumlu ve çok hızlıdır. Gezinirken paylaşmak istediğiniz bir şey bulduğunuzda, bunu yalnızca birkaç hareketle sosyal ağa gönderebilirsiniz. Rahatsız edici şeyleri çıkarmak için web sayfalarını Okuyucu modunda da görüntüleyebilirsiniz.

 

 Ortam dosyalarınızı paylaşma, dolaşıma sunma veya görüntüleme

 Uygulamalarınızın içinde birkaç hızlı dokunuşla, müziklerinizi, resimlerinizi, videolarınızı, belgelerinizi, web sayfalarınızı ve kişilerinizi e-posta, BBM, Bluetooth bağlantısı, NFC, sosyal ağ hesapları ve daha başka yollarla diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca ortamınızı bilgisayar, TV veya diğer ev eğlence sistemleri gibi desteklenen DLNA Certified cihazlarına aktarabilir veya ortam dosyalarınızı bir TV veya bilgisayarda görüntülemek için bir HDMI kablosu kullanabilirsiniz.

 

 Resim düzenleme

 Resimleri doğrudan cihazınızda düzenleyebilirsiniz. Resmi kırpın ve döndürün, kırmızı gözü azaltın veya çok sayıda geliştirmeyi ve sanatsal stilleri uygulayın.

 

 Video düzenleme

 Videoları doğrudan cihazınızda düzenleyebilirsiniz. Video uzunluğunu değiştirin, görüntüyü döndürün ve parlaklık ve renk gibi geliştirmeler yapın.

 

 Arama

 Cihazının tamamında dosyaları, ayarları, uygulamaları, yardımı ve daha fazlasını arayabilirsiniz. Ana ekranda veya uygulamanın içinde arama teriminizi yazın veya söyleyin. Aramanızı yalnızca belirli uygulamaları içerecek şekilde daraltabilir veya Internet kaynaklarını içerecek şekilde genişletebilirsiniz.

 

 Sesli Kontrol

 Sesli Kontrol uygulaması çok görevliliği kolaylaştırabilir. Komutlarınızı söyleyebilir ve birçok işlemi eller serbest olarak gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermek, arama yapmak, toplantı ayarlamak, Internet’te arama yapmak, tweet göndermek ve daha fazlası için Sesli Kontrol uygulamasını kullanabilirsiniz. Cihazın yan tarafındaki sessiz düğmesini basılı tutarak veya mikrofon simgesine dokunup bekleyerek Sesli Kontrol uygulamasını açabilirsiniz.

 

 BlackBerry World

 Muhteşem uygulamaları keşfetmek, benzer satın almalara göre sunulan uygulama önerileriyle artık hiç olmadığı kadar kolay. Bir uygulama seçebilir ve bu uygulama içinden birkaç hareketle sosyal ağlarda veya bir dokunuşla arkadaşınızın NFC özellikli BlackBerry cihazında paylaşımda bulunabilirsiniz – çok hızlı ve basit. BlackBerry World, uygulamalar, oyunlar, temalar, müzikler ve videolar ile çocuklarınızın erişmesini istemediğiniz içerikleri gizlemenizi sağlayan ebeveyn kontrolleri için ortak bir sanal mağaza olma özelliğine sahiptir.

 

 NFC ve Akıllı Etiketler

Yakın Alan İletişimi (NFC), verileri hızlıca aktarmak üzere tasarlanmış bir kısa mesafeli kablosuz iletişim teknolojisidir. BlackBerry Etiketi, BlackBerry cihazınız ve başka NFC özellikli cihazlar arasında yalnızca cihazlarınızn arka taraflarını birbirine dokundurarak dosya (resimler, müzikler, kişi bilgileri ve hatta web sayfaları dahil) değişimi yapmak için NFC teknolojisini kullanır. Öğeler için ödeme yapmak, URL, telefon numaraları ve başkalarıyla paylaşabileceğiniz birçok şey içeren Akıllı Etiketler oluşturmak ve saklamak için cihazınızdaki NFC özelliğini de kullanabilirsiniz.

 

 BlackBerry Balance

 Cihazınızın kişisel kullanımını sınırlamadan iş e-postasına, uygulamalara ve verilere erişmek için cihazınızı ofise götürün. Kişisel uygulamalarınız ve bilgileriniz, iş verileriniz ve uygulamalarınızdan ayrı ve gizli tutulur. Basit bir hareketle çalışma alanınız ve kişisel alanınız arasında kolayca geçiş yapın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.