AnaSayfa / Blog / Android Destek / En iyi Mobil Antivirüs Uygulamaları 2015 (Top-3)

En iyi Mobil Antivirüs Uygulamaları 2015 (Top-3)

Cep telefonlarımız ve PDA’larımız artık vazgeçilmez oldu. Onlara bağımlı olduğumuzu bile söyleyebiliriz. Kullanışlılar, taşınabilirler ve her geçen gün daha çok gelişiyorlar. Onları gittiğiniz her yerde yanınıza alarak önemli notları ve bilgileri beraberinizde götürebilirsiniz. Ne yazık ki bu taşınabilirlikleri, onları karşı karşıya olduğumuz en temel güvenlik sorunlarından birisi için baş aday haline getirmektedir, bu sorun da fiziksel kayıptır. İster bir kafede masada unutun, isterse sırt çantanızdan çalınsın, el aygıtınızın kaybının ciddi sonuçları olabilir. Örneğin kötü niyetli birisi cep telefonunuzu bulursa, eğlence amacıyla Sibirya, Sri Lanka veya Timbuktu’ya arama yapıp sizin hesabınıza insanları işletebilir. Cep bilgisayarınızı kaybederseniz, biraz önceki görüşme esnasında aldığınız notları veya önemli yeni bir kişinin telefon numarasını kaybedebilirsiniz.

Bu nedenle el aygıtlarınıza dikkat etmeniz önemlidir. Onlara hak ettikleri önemi verin ve cüzdanınızı koruduğunuz gibi koruyun. Önemli bilgilerinizi sadece el aygıtınıza kaydetmeyin. Bilgisayarınızdaki veya planlayıcınızdaki telefon numaraları ve adresler için backupuygulayın. Mobil aygıtlarınızdaki kişisel ve finansal bilgi miktarını da en aza indirmenizi öneririz. Ne kadar kullanışlı olursa olsun aygıtınıza PIN numaraları, parola veya hesap numaraları kaydetmeyin.

Şimdi cep telefonunuzda ne kadar çok özel bilginin bulunduğunu fark ettiğinize göre kendi kendinize “Cep telefonum ne kadar güvenli? Ve nasıl daha güvenli hale getirebilirim?” diye sorabilirsiniz.

Aşağıdaki Videoda Kullanım Oranına göre en iyi 3 Antivirüs Uygulama Bilgisi verilmiştir.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.