PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
14 Kasım 2018 Çarşamba 19:46
AnaSayfa / Blog / Android Destek / Galaxy S2 Android 4.0.3 Türkçe Rom Güncelleme Nasıl Yapılır
samsung-galaxy-s2-guncelleme-nasil-yapilir

Galaxy S2 Android 4.0.3 Türkçe Rom Güncelleme Nasıl Yapılır

Samsungun beklenen resmi güncellemeleri yayınlayacak başladı S2 Galaxy Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich (ICS) Günllemesinin Türkçe Sürümü (I9100XWLP7 I9100OJVLPB) de Geçtiğimiz aylarda yayımlandı. Galaxy S2 Android 4.0.3 Türkçe Rom Güncelleme Nasıl Yapılır.

Güncelleştirmeyi yapmadan önce, cep telefonu veri bir yedeğini alın. Unutmayalım ki güncelleme cihazınızdaki verileri silecek. Samsung Kies, güvenlik duvarı programları ve virüsten koruma yazılımı gibi sistem araçları yükleme işlemi sırasında yüklemeyi etkileyebileceğini unutmayın. Telefonunuzu güncelleme yaparken bu yazılımı devre dışı bırakmak akıllıca olacaktır. Önemli Uyarı: Güncelleme esnasında sorun yaşamanız dahilinde cihazınız garanti kapsamının dışında kalır. Yapılacak güncelleme işlemlerinin tamamından kullanıcı sorumludur.
Son olarak, bilgisayarınıza aşağıdaki dosyaları indirmek gerekir: 1. I9100XWLP7 I9100OJVLPB Yazılım/Firmware + Odin3 v1.83 + i9100 Pit dosyası Hepsi bir arada Tek link ve  I9100XWLP7 I9100OJVLPB  Direk Download 2. Samsung USB Sürücüleri (Bilgisayarınızda Sürücülerin Yüklü Olması Gerekmekte) uygun Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. a. 32.bit (x86) Windows b.64.bit (x64) Windows İndirme işlemi tamamlandıysa şimdi Samsung Galaxy Android S2 4.0.3 ICS I9100XWLP7 I9100OJVLPB yazılım/firmware yüklemeye geçelim. Talimatlar Bilgisayarınıza indirdiğiniz RaR içeriğini dışa aktarın. Bir parola istenirse, “www.11820.com.tr” (tırnak işaretleri olmadan) kullanın. Bu güncellemede kullanacağımız 3 dosyanın olması gerekir. Rar içinde 4 dosya var ama bizim kullanacağımız dosya sayısı 3 dür. – Odin3 v1.83 – u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit

Android 4.0.3 Türkçe Rom Güncelleme

– I9100XWLP7_I9100OJVLPB_I9100XXLPS_HOME.tar.md5   Samsung Galaxy Android S2 4.0.3 ICS I9100XWLP7 I9100OJVLPB Yazılım/Firmware Yükleme 1- Telefonunuz bilgisayara bağlı olduğundan emin olun. 2- Telefonunuzu kapatın ve tamamen kapalı olduğunu onaylamak için titreyene kadar bekleyin. 3- Android Downbload yani Yükleme Moduna Almak:  ”Uyarı” işareti ekranda görünene kadar aynı anda  Ses azaltma tuşu Menü  ve Güç Tuşlarına basılı tutun. (-voluma + Menü + AçmaKapama) Aşağıdaki görüntüde birinci ekran geldiğinde, Devam etmek için Ses Seviyesini Artır tuşuna basın.  Telefonu Yükleme moduna almış olacağız.Galaxy S2 Download Modu4 Bilgisayarınızda “Odin3 v1.83.exe” çalıştırın.

Odin-Galaxy-S2

5- USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. “Added!” Kelimesi Odin’in mesaj kutusu görüntülenir ve sarı rende COM bağlantısı görünür. Bu mesaj kutusuna herhangi bir şey görünmüyorsa, cihazınız için uygun sürücüleri yüklediğinizden emin olun.

 

Odin-Galaxy-S2-COM Anded

6- Odine Cihazınızı bağladıktan sonra elle aşağıda anlatıldığı gibi RaR dışına çıkarılan dosyaları seçin. : – PİT Bölümüne: u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit – PDA Bölümüne: I9100XWLP7_I9100OJVLPB_I9100XXLPS_HOME.tar.md5 (bu dosyası CSC bölümüne de ekleyebilirsiniz.  İki bölümden birinde olması gerekiyor. istediğinizi yapabilirsiniz) 7- Odin3 penceresinde “Option” altında, “Auto Reboot” ve “ F. Reset Time” yanında onay işareti olduğundan emin olun. 8- Samsung Galaxy S2  I9100XWLP7 I9100OJVLPB I9100XXLPS Türkçe yazılım/firmware güncellemesini başlatmak için Odin3 Start düğmesini tıklayın. 9- Bu firmware yüklemesi bitince Telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Samsung logosu telefonunuzun ekranında belirdiğinde, şimdi güvenle bilgisayardan cihazınıza çıkarabilirsiniz. 10- Odin3 üst en soldaki kutuda “PASS!” yazısı görünecektir. Bu da başarılı bir güncelleştirme işaretidir. Bu yazısı gördükten sonra cihazı bilgisayardan çıkarmak en doğrusudur. Güncelleme İşlemi Başarılı Bir Şekilde Tamamlanmıştır. Yükleme işlemi esnasında birşey ters giderse: Bilgisayardan telefonunuza çıkarın. Odin3 kapatın. Telefonun pilini çıkarın ve yeniden takın. Download moduna telefonunuzu yeniden başlatın. Adım 4 den yükleme işlemi tekrarlayın.

Was this post helpful?
Let us know if you liked the post. That’s the only way we can improve.
Yes0
No0
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır Nasıl Devre Dışı Bırakılır, Nasıl Özelleştirilir, Bixby Ses Komutları hakkında her şeyi makalemizde …

15 yorumlar

 1. Çok teşekkür ederim. Emeklerinize sağlık. telefonumu arabistandan almıştım. türkçe dil seçeneği yoktu. zaten garanti kapsamı diye bir derdi de yoktu. sayenizde 40 tl vermekten kurtuldum. Allah razı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

 2. BİKE ECEGÜN

  iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 3. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 4. İLBAY BAHADIR

  bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 5. SÜREYYA AKIN

  Mükemmel

 6. Odin ve diğer dosyaları nereden bulacağım?

 7. arkadaşlar yukarıda açıklamada cihazınız sorun yaşamanız halinde garanti dışı kalır diyor ben bunu sorunsuz kurdum telefonum garanti dışı kalır mı bide yaptım ama telefonum samsung yazısında kalıyor başka orjinal rom yaptım telefonum yeniden garantiye girer mi acilll yardım

 8. s3 güncelleme sürümünü çözmek amaçlı indirmem gereken programları indiremiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.