Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Sorunu için Kapak Fotoğrafı

Gelen Arama Ekranda Görünmüyor

Gelen arama ekranda görünmüyor mu? Yalnızca bildirim panelinde mi görünüyor? Sorunu android cihazda düzeltmek için bu çözümleri inceleyin.

İnternet ve akıllı telefon gelişimi sayesinde artık telefonlarımızı sohbet etme, resim çekme, internette gezinme ve daha fazlası gibi çağrılar dışında bir çok şey için kullanıyoruz. Telefonumuzun çaldığı nadir durumlarda, kullanımının gerçek olduğu hatırlatılır.

Ancak, bu nadir anlarda bile, telefonunuz sizi çukurlamaya karar verebilir. Telefon çağrı almamaya kadar alışık ki, bir çağrı alındığında Gelen Aramada ekran uyanmıyor. Diğer bir deyişle, telefon çalsa bile, gelen arama ekranda görünmüyor. Çağrıları görüntülemek veya işlem yapmak için bildirim panelini açmanız gerekiyor.

Gelen Arama Ekranda Görünmüyor

Aynı zamanda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız endişelenmeyin. Sadece birkaç ince ayar yapmanız gerekir ve sonunda her şey yoluna girecektir. Gelen arama gözükmüyor sorunu çözmek için ne yapmanız gerektiğini kontrol edelim. Android Arama Ayarları hakkında daha fazla bilgi için bu makaleyi inceleyin.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Herhangi bir ayar ile uğraşmadan önce, hepsinin en üst düzey çözümünü deneyelim. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Gelen Aramalar için Bildirimleri Etkinleştirin

Her aramada gelen aramalar için bildirimler varsayılan olarak etkin olsa da, bazen bir üçüncü taraf uygulaması veya bir güncelleme ayarı değiştirir. Dolayısıyla gelen aramalar gözükmüyor. Genellikle, ayar gri olduğu için bile değiştirilemez. Ancak, bir uygulama veya güncellemenin değişmesine neden olması durumunda onu değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Ayarları kontrol etmek ve değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Telefonunuzdaki Ayarları açın Uygulamalar/Uygulama Yöneticisine gidin.

Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Sorunu için Ekran Görüntüsü

  • Telefon uygulamanızı bulun üzerine dokunun.
Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Sorunu için Telefon Uygulaması Ekran Görüntüsü
Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Sorun Çözümü
  • Bildirimler veya Uygulama Bildirimleri üzerine dokunun.

Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Sorunu için Bildirimler Ekran Görüntüsü

İPUCU: Alternatif olarak, ana ekrandaki Telefon uygulamasına uzun dokunun ve menüden Uygulama Bilgisi seçeneğini seçin. Ardından Bildirimler üzerine dokunun.

  • Gelen Aramalar üzerine dokunun. Bildirim Göster seçeneğinin etkin olduğundan emin olun.
  • Sonra Davranış üzerine dokunun. Davranış ‘Sessizce göster ve küçült ‘olarak gösterilirse, suçluyu buldun. ‘Ses Yarat ve Ekranda Aç’ olarak değiştirin.
Gelen Arama Gözükmüyor

İPUCU: Düz bir çubuk ardından ayar adları, alt ayarlara sahip olduğunu gösterir.

Zaten ayarlanmışsa, ayarı sıfırlamak için başka bir seçenekle değiştirin. Sonra tekrar ‘Ses Yap ve Ekranda Aç’ı seçin.

NOT: Telefonumdaki her şey yolunda olduğundan, Telefon uygulamasındaki önemli ayarlar ekran görüntülerinde gri renktedir.

Önbelleği ve Verileri Temizleyin

Gelen arama görünmüyor sorunu için denemeniz gereken bir diğer basit çözüm, Telefon uygulamasının önbelleğini temizlemektir. Bu işlem verilerinizi silmeyecek, endişelenmeyin.

Önbelleği temizlemek yardımcı olmuyorsa, uygulamanın verilerini silin. Lütfen dikkat, verileri silmek arama geçmişinizi temizler ve Telefon uygulaması ayarlarını sıfırlar.

Önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

Ayarlar altında Uygulamalar/Uygulama Yöneticisine gidin.

Telefon uygulamasına ve ardından Depolama alanına dokunun.

Önce Önbelleği Temizle üzerine dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Hala gelen arama ekranda görünmüyor mu, telefonunuzda bulunan seçeneğe bağlı olarak Verileri / Depolamayı Temizle üzerine dokunun.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Gelen Arama Gözükmüyor Sorunu için Veri Silme Ekran Görüntüsü

Gelen Arama Gözükmüyor

Son olarak sessizden farklı olan Rahatsız Etme modu, görsel bildirimler biçimindeki kesintileri engelleyen bir özelliğe sahiptir. Yani, bildirim panelinde bildirimi alacaksınız, ancak sesli veya açılır bildirimler olmayacak.

Bu özellik etkinse, şikayetlerden de sorumlu olabilir. Düzeltmek için, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.