AnaSayfa / Blog / Android Destek / General Mobile Discovery Hotmail Outlook Kurulumu
General Mobile Discovery Hotmail Kurulumu, General Mobile Discovery Outlook Kurulumu, General Mobile Discovery Şirket Maili Kurulumu, General Mobile Discovery E-Posta Kurulumu, General Mobile Discovery Kurumsal Mail Kurulumu, 

General Mobile Discovery Hotmail Outlook Kurulumu

General Mobile Discovery Hotmail Outlook Kurulumu General Mobile Discovery cihazlara Hotmail Outlook Kurulumu ile ilgili daha Görsel makale hazırlayacaktım ama bir türlü nasip olmamıştır. Ama nasip bugüneymiş diyorum ve anlatmaya başlıyorum.

General Mobile Discovery Hotmail Outlook Kurulumu

Cihazdan öncelikle Uygulamalar ve ardından Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-01   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-02

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra Hesaplar üst başlığına giriş yapıyoruz.

 general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-03   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-04

Şimdi, Hesap Ekle butonuna dokunuyoruz ve ardından Kurumsal seçeneğine giriş yapıyoruz.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-05   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-06

İlgili alanlara bilgileri yazarak İleri butonuna dokunuyoruz. Birinci alana Mail adresi ikinci alana parola.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-07

İşte asıl mesele burada. İlk gelen ekranla bilgilerin düzenlendiği ekrana dikkatinizi çekmek istiyorum ve alanları sırayla açıklıyorum.

Alan adı / Kullanıcı adı: Burada başındaki \ işaretini siliyoruz ve mail uzantısını tekrar ekliyoruz.

Şifre: Şifrenizi doğru yazdığınızdan eminseniz değişiklik yapmaya gerek yok.

Sunucu: Gerek Hotmail kurulumunda gerek Outlook kurulumunda sunucu bilgisi m.hotmail.com olmalıdır!

Güvenli Bağlantıyı Kullan (SSL): İşaretli olmalıdır.

Tüm SSL Sertifikalarını Kabul Et: İşaretli Olmalıdır.

İstemci Sertifikası: Yok olarak kalmalıdır.

Bağlantı Noktası: 443 olarak kalmalıdır.

Tüm bu bilgiler düzenlendikten sonra İleri butonuna dokunulmalıdır. 🙂

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-08   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-09

Ekranda sunucu alış verişini göreceksiniz. Sunucu ile veri alış verişi internet hızınıza bağlı olarak değişir ama 1 dk dan uzun sürmez. Edge hızına sahipseniz mail kurulumunu denemenizi tavsiye etmem çünkü sağlıklı veri alışverişi olmaz. General Mobile Discovery Hotmail

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-10

Sunucu ile başarılı bir şekilde veri alışverişi yapıldığında aşağıdaki bilgi mesajını göreceksiniz. Kapatmak için Tamam butonuna dokunuyoruz.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-11

Bu ekranda da istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Anlık mail alışı için Gelen Kutusunu Denetleme Sıklığı: Akıllı Push olmalıdır. Ben kendime göre ayarladım. İleri butonuna dokunarak son adıma geçiyoruz.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-12   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-13

Eveeet mail kurulumunu bu şekilde tamamlamış olduk. Son adım olan Mail Kutusuna verilecek adı da belirledikten sonra testlerimize başlıyoruz.

   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-14   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-15

Uygulamalar Menüsünden E-Posta uygulamasını açıyoruz. Ben Ana Menüye aldığım için fazla dolaşmayacağım.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-17

Açılışta daha önce kurulumunu sağladığım Şirket Maili görünüyor üst başlıktan Hotmail e geçiş yapıyorum. Bunu göstermemde ki neden sizde de aynı yada benzeri bir durum söz konusu olabilir. Geçişlerin nasıl yapıldığını bilelim.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-18   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-19

Evet. Görüldüğü gibi Hotmailde olan 1 mailim görünüyor. 🙂 Aslında bir tane olmasının nedeni bu hesabı Kurulum için açmış olmamdır. Sol alt köşedeki Mesaj butonuna dokunarak mail gönderimi sağlayacağım. Test için Gmail hesabımı kullanıyorum.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-20   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-21

Eyvah Eyvah. Hesap yeni olduğu için Microsoft benden gerçek bir kişi olup olmadığımı denetlemek istiyor. Bu nedenle mail gönderilmedi. Ama bu makalede işime yaradı çünkü mailin anıl gelip gelmediğini test etmeye gerek kalmadı. 🙂 mail geliyor.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-22   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-23

Arka planda ben Microsoft a gerçek bir kişi olduğumu ispat ettim ve yeniden bir mail gönderimi sağladım. Klasör bölümüne geçiş yaptığımda gönderdiğim Mailin Giden Kurusunda takılmadığını görmekteyiz.

general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-30   general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-31

Hızlı bir şekilde Gmail e geçiş yapıyorum ve Sonuç, Mail başarılı bir şekilde gönderildi. Böylece bilgilerin doğruluğu kesinleşti.

General Mobile Discovery Hotmail Kurulumu, General Mobile Discovery Outlook Kurulumu, General Mobile Discovery Şirket Maili Kurulumu, General Mobile Discovery E-Posta Kurulumu, General Mobile Discovery Kurumsal Mail Kurulumu,    general-mobile-discovery-hotmail-kurulumu-33

Discovery da Hotmail / Outlook Kurulumunu böylece tamamlamış olduk. İnternet bağlantınıza istinaden sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda Wi-Fi ve 3G arasında değişiklik sorunu çözebilir. Sormak istediğiniz sorular olursa biz buradayız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

15 yorumlar

 1. Merhabaa,
  tarif ettiğiniz şekilde telefonuma şirket mailini kurdum , çok açıklayıcı yazmışsınız.
  Teşekkürler.

 2. dedlklerinizi aynen yapmama rağmen kullanıcı adı yada parola hatalı diyo bilgisyardan girdiğimde hiç sıkıntı yok ama telefona kuramıyorum.

 3. outlook uzantılı maillerde bu olmuyor maalesef

 4. assistt uzantılı olmuyor e-posatnındesteklemediği bi protokol diyor

 5. assistt.com.tr uzantılı kabul etmiyor maaleseff

 6. merhaba mail hesabımı yapıyorum ancak anlık ileti gelmiyordu. aslında yukaridaki herşeyi yaptıktan sonra bir işlem daha kalıyor oda ayarlardan kablosuz ve ağlar bölümünden diğer seçeneğini tıklıtyorsunuz veri kullanımı secenıgını tıklıyorsunuz sağ altta üst üste 3 nokta var tıklıyorsunuz. verileri otomatik senkronize secenegini tıkladığınızda sorun ortadan kalkıyor. 🙂

 7. verdiğiniz bilgiler çok güzel, teşekkürler…. Benim sorunum; ben bu kurulumu zaten yapmıştım ama eski maillerim görünmüyor bu son durumda. Bilgisayardan maillerimin hepsini görüyorum ama telden bu kurulumdan önce gelen maillerimi göremiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 8. Teşekkür ederim. En yakın zamanda verdiğiniz numarayı arayacağım.

 9. Merhaba kurumsal mail adresimi kurduğunda güvenlik nedeni ile telefonu sifrelemi istiyor. Telefon şifreleme işlemini yapıyorum fakat telefon yeniden acildigi da ayni uyari mesaji bir daha geliyor

 10. bilgi için teşekkürler sorunsuz kurabildim nihayet.

 11. General Mobile Discovery II marka telefonumda daha önce kurmuş olduğum Exchange mail adresimi kaldıramıyorum. Kaldırıp aynı hesap adıyla yenisini eklemem gerek. Ama hesap kaldır diye bir seçenek çıkmıyor hiçbiryerde. Bir bilginiz var mı acaba? teşekkürler

 12. gulcan soydemir

  General Mobile Discovery II marka telefonumda daha önce kurmuş olduğum Exchange mail adresimi kaldıramıyorum. Kaldırıp aynı hesap adıyla yenisini eklemem gerek. Ama hesap kaldır diye bir seçenek çıkmıyor hiçbiryerde. Bir bilginiz var mı acaba? teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.