AnaSayfa / Blog / Android Destek / Gezinio! Nedir Nasıl Kullanılır Apk Link
Gezinio-Banner

Gezinio! Nedir Nasıl Kullanılır Apk Link

Gezinio! Nedir Nasıl Kullanılır Apk Link  Merhaba, bugün sizlere Gezinio uygulaması hakkında nedir nasıl kullanılır şeklinde bilgi aktarmaya çalışacağım. Öncelikle Gezin.io! uygulaması nereden icat olmuş nasıl oluşmuş öğrenelim. 🙂

Gezinio! Nedir Nasıl Kullanılır Apk Link

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ‘nde yüksek lisans yapmakta olan Basri Kahveci adlı geliştiricinin Tezini tamamlamak için Android OS cihazlar için hazırladığı, bulunduğunuz bölgedeki cafe, restoran, park gibi yerleri bulabileceğiniz bir uygulamadır. Daha geniş bir ifadeyle;

gezinio-nedir-nasil-kullanilir

Basri Kahveci akıllı telefonlardan / tabletlerden yapılan yerel aramalarda (restoran, eczane, park gibi), sonuç listesinde gösterilen ve kullanıcının aramasıyla alakalı bulduğu (=dokunduğu) yerel işletmelerin özelliklerini inceleyerek mobil yerel aramalara etki eden faktörleri bulmak ve sonuç listesini iyileştirerek (arama ile alakalı olabilecek yerel işletmeleri daha üst sıralarda göstererek) kullanıcıya daha iyi bir arama deneyimi sunmak. Çalışma Türkiye üzerinde yapılan aramalar üzerinde olduğu için, kullanılabilinecek veriyi toplamak amacıyla Gezinio adında bir Android uygulaması geliştirmiştir. Gezinio ile etrafınızda bulunan yerel işletmeleri arayabilir, işletmelere nasıl gidebileceğinize ve işletmeler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak, yaptığınız aramalarla, Basri Kahveci‘nin tez çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz. Eee bize de böyle geliştiriciler lazım. Teknoloji severler olarak desteğinizi eksik etmeyeceğinizi düşünüyorum. Gezinio Nedir öğrendik. Şimdi kullanımına bakalım.

Gezin.io! Nasıl Kullanılır:

Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yada cihazınızdan Google Play Store giriş yaparak “Gezin.io” kelimesini aratıp uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Gezinio! Nedir Nasıl Kullanılır Apk Link

google-play-indir

 

 

Unutmadan bu uygulama ücretsiz ve reklamsızdır. Ayrıca size veya akıllı telefonunuza ait hiçbir bilgiye erişmez.

Gezin.io! Avea Güvenlik uygulaması ile taratılmış virüse rastlanmamıştır.

Uygulama yüklendikten sonra ana menüye gelen simgeye dokunarak açalım. En zor kısım bu 😀

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-01

 

Uygulama açıldıktan sonra bir arama işlemi gerçekleştirin. Uygulama kelime bazlı arama yaptığından yazığınız şey ile alakalı sonuçlar çıkaracak. Mesela cafe yazarsanız o bölgedeki cafeleri görürsünüz. Ben nokta atışı yapmak istedim. kelimeyi yazdıktan sonra arama (büyüteç) butonuna dokunuyoruz.

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-02

Karşımıza güzelim sonuçlar geldi. Erzincan’da Ermerkez adında birden fazla sonuç varmış. Benim için önemli olan ana bina. Hemen ekranda ki bilgileri kontrol ederek üzerine dokunuyorum. Dikkat ederseniz ilgili yer ile ilgili Beğeni, yorum, check-in ve puanlama bilgilerini de görüyorsunuz. Bu hiç bilmediğiniz bir yer ile ilgili size ön fikir vermek için çok ideal bir durum.

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-03

ilk dokunuşta size ilgili bölgenin haritadaki konumu ile birlikte özet ayrıntılarını göster. Tekrar dokunduğunuzda daha ayrıntılı bilgilere ulaşıyoruz.

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-04  gezinio-nedir-nasil-kullanilir-05

Rota bilgileri GPS ve İnternet hızınıza bağlı olarak yüklenir.

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-06

Artık ilgili mekan ile ilgili detayları görebilirsiniz. ErMerkez ile ilgili ilk yorum çok hoşuma gitti. 🙂

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-07

Nasıl Gidebilirim? bölümüne dokunarak haritadaki Rota bilgilerine ulaşabilirsiniz.

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-08

Daha fazlası için uyugulamayı yüklemeye başlamış olmanız gerek.

Eee uygulama ile ilgili düşünceleriniz ?

gezinio-nedir-nasil-kullanilir-08

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]https://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır. [/author_info]

Gezinio Nedir, Gezinio, Gezinio Nasıl Kullanılır, Gezinio Virüs, Gezinio indir, Gezinio Ekşi, Gezinio Kullanımı, Gezin.io!, Gezin.io! Nedir, Gezin.io! Nasıl Kullanılır, Gezin.io! Kullanımı, Gezin.io! İndir, Gezin.io! Ekşi, Gezin.io! Virüs, Gezin.io! Tanıtım, Gezinio Tanıtım,

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.