AnaSayfa / Blog / Windows Phone Destek / HTC Windows Phone 8X Hard Reset
HTC Windows Phone 8X Hard Reset

HTC Windows Phone 8X Hard Reset

Merhaba Bugün HTC Windows Phone 8X telefona Hard Reset nasıl yapılır bu işlemi anlatacağız   Hard reset işleminde SIM kar ve hafıza Kartı hariç telefonun kendi hafızası tamamen silinecektir.

Telefonunuzu ilk kez açmanızdan önce onu orijinal haline döndürmek için bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirin.

Telefonunuzu başka birine veriyorsanız veya telefonunuzun çözülemeyen sürekli bir sorunu varsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi (donanımdan sıfırlama da denir) gerçekleştirebilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, hafife alınacak bir adım değildir. Karşıdan indirip yüklediğiniz uygulamalar da dahil tüm verileriniz ve özelleştirilmiş ayarlarınız geri dönüşümsüz olarak silinir. Telefonunuzun ayarlarını fabrika ayarlarına getirmeden önce tutmak istediğiniz veri ve dosyaları yedeklediğiniz den emin olun.

Ayarlar yardımıyla fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlama

Fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu ayarları kullanmaktır.

  1. Giriş ekranında sola kaydırın.
  2. Ayarlar > hakkında’ya dokunun.
  3. Telefonunuzu sıfırlayın öğesine ve daha sonra evet öğesine dokunun.

Telefon düğmelerini kullanarak fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlama

Telefonunuzu açamıyorsanız veya ayarlarına erişemiyorsanız, telefonunuzun düğmelerini kullanarak da fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Gücü kapatın.
  2. SES DÜZEYİ AŞAĞI düğmesini basılı tutun ve daha sonra hızlı bir şekilde GÜÇ düğmesine basın. Ekranda bir simge gördüğünüzde SES DÜZEYİ AŞAĞI düğmesini bırakın.
  3. Daha sonra sırasıyla aşağıdaki donanım düğmelerine basın: SES DÜZEYİ YUKARI > SES DÜZEYİ AŞAĞI > GÜÇ >SES DÜZEYİ AŞAĞI.

 

Kaynak: HTC

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]https://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.