Samsung Bixby Nasıl Kullanılır

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır Nasıl Devre Dışı Bırakılır, Nasıl Özelleştirilir, Bixby Ses Komutları hakkında her şeyi makalemizde bulabilirsiniz.

Telefonunuzun içinde yaşayan bir sanal asistanınız var, Bixby asistanlık hizmeti sağlandığından, Bixby’ a Play Store’ dan erişilemediği için bir Samsung telefonu kullanıyorsunuz. Bixby sadece Nougat ve yukarıdaki Samsung cihazlarda kullanılabilir ve 2017’de Galaxy S8 ile piyasaya sürüldü. Bu, daha eski bir Samsung telefon kullanıyorsanız, buna erişiminiz olmayacağı anlamına gelir.

Bixby Samsung’un dijital asistanı. Telefonunuzu hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulama. Bixby ile konuşarak veya yazarak, uygulamaları açabilir, fotoğraf çekebilir, sosyal medyanızı kontrol edebilir, takvimi iki kez kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır

Bixby’ den film zamanlarına bakmasını istemek için önce onu ayarlamanız gerekir. Bu sadece birkaç dakika sürecektir. Tek yapmanız gereken Bixby düğmesini (Galaxy telefonunuzun sol alt tuşu) ve ardından ekrandaki komutları izleyerek Bixby’ yi başlatmaktır. Bixby’ yi ilk kez kurduktan sonra, Bixby düğmesini kullanarak veya “Hey Bixby” diyerek başlata bileceksiniz. Zaten sahip değilseniz, bir Samsung hesabı oluşturmanız istenir. Tamamen beş dakikadan fazla sürmemeli, çoğu Bixby’nin sesinizi öğrenebilmesi için ekranda tekrar eden cümleleri harcayacaktır.

Bixby ‘yi kullanmak oldukça basit: Telefonunuzla konuşun. Uygulamayı sadece “Merhaba Bixby” diyerek başlatmak isterseniz veya konuşma sırasında Bixby düğmesini basılı tutabiliyorsanız, sesi uyandırabilirsiniz. Tarzınız daha fazla ise Bixby’ ye yazabilirsiniz. Bixby’ nin bir komutu tamamlaması için hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi ve ne yapmanız gerektiğini bilmek gerekir. Örneğin, “Google Haritalar’ ı açın ve Baltimore’ a git”. Bixby ne sorduğunuzu anlamıyorsa veya uyumsuz bir mesaj kullanmasını istiyorsanız, uygulama size çok şey söyleyecektir. Bixby ile başlarken, sesinizi doğru tanımaması veya kafanızın karışmaması nedeniyle sinir bozucu olabilir, dijital asistanınızı ne kadar çok kullanırsanız o kadar yetenekli olur.

Bixby Düğmesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bixby senin dilini konuşmuyor ya da sesinden nefret ediyorsun, kötü bir zaman geçireceksin. Bixby’ nin dilini ve konuşma tarzını nasıl değiştireceğini bilmek neden bu kadar kullanışlı. İngilizce, Korece veya Çince arasında seçim yapabilirsiniz. Bixby’ nin nasıl konuştuğuna göre üç seçeneğin var: Stephanie, John veya Julia. Galaxy telefonunuzdaki Bixby düğmesini kullanarak Bixby Home’ u başlatın. Ekranın sağ üst köşesindeki taşma simgesine dokunun. (Üç dikey noktaya benziyor). Ayarlar ‘a dokunun. Dil ve Konuşma Tarzına dokunun. Tercih ettiğiniz konuşma stilini seçmek için dokunun. Diller’ e dokunun. Bixby’ nin konuşmasını istediğiniz dili seçmek için dokunun.

Bixby Home Nasıl Özelleştirilir

Bixby Home, Bixby’nin ana merkezidir. Buradan Bixby’nin ayarlarına, Bixby History’ e ve Bixby Home ile bağlantı kurabileceğiniz her şeye erişebilirsiniz.

Kartları etkinleştirerek çeşitli uygulamalardan güncellemeler alabilirsiniz. Bu, Bixby Home’ da programınızdaki yaklaşan etkinlikler, hava durumu, yerel haberler ve hatta Samsung Sağlık Merkezi’ n den etkinlik düzeyinizle ilgili güncellemeler gibi tam olarak nelerin özelleştirilebileceği anlamına gelir. Ayrıca, Linkedin veya Spotify gibi bağlantılı uygulamalardan kartları görüntüleyebilirsiniz.

Telefonunuzda Bixby Home’u açın.
Taşma simgesine dokunun (üç dikey noktaya benziyor)
Ayarlar’a dokunun.
Kartlara dokunun.
Bixby Home’da görüntülemek istediğiniz Kartları etkinleştirmek için geçiş düğmesine dokunun.

Denemek için harika Bixby Ses Komutları

Bixby Voice, telefonunuzun çeşitli görevleri tamamlamasını istemek için kullanabileceğiniz harika komutlara erişmenizi sağlar. Bunlar, bir selfie çekerken veya sürüş sırasında navigasyonu açarken eller serbest kalmanızı sağlayacak şeyler içerir.

Bixby’ nin tam olarak neyi yapabildiğini anlamaya çalışmak, yapamayacağınız bir zorluk olabilir ve bu bir öğrenme deneyimidir. Bu düşünceyle, birkaç öneri aldık, böylece Bixby’ nin neler yapabileceğini görebilirsiniz. YouTube Videosundan Ses Almak

Kamera: Bir Selfie Al, X saniye için bir zamanlayıcı ayarla veya kamerayı döndür.
Takvim: Programınızda ne olduğunu sorun veya takvime bir etkinlik ekle deyin.
Yol Tarifleri: x konumuna gidin veya varış yerini konumuna değiştirin.
Müzik: Müzik Çal, Müzik Durdur veya x Şarkı Çal.
Aramalar: Çağrı 112 deyin, Çağrıyı hoparlörle kabul et, X’i ara.

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır mümkün olduğu kadar anlatmaya çalıştık.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.