samsung-galaxy-s3-orijinal-turkiye-4-3-guncelleme-00

Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme

Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme Samsung Galaxy S3 i9300 için Orijinal Türkiye Android 4.3 Güncellemesi Manuel olarak nasıl gerçekleştirilir öğrenmek için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 cihazı OTA (Cihaz Menüsünden) ve KİES ile güncelleme esnasında güncelleme yok ve KİES in bu cihaz kies üzerinden güncellenemiyor gibi  sorunu yaşadığımdan dolayı Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm  başlığı altında manuel olarak 4.1.2 güncellemesinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi aktarmıştık. Bugünde aynı yöntemle Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Rom / Firmware güncellemesi hakkında bilgi paylaşacağım.

Bu anlatım da Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesinin Orjinal Türkçe Sürümünün manuel olarak nasıl yüklendiğini resimli olarak anlatmaya çalışacağım.  Güncelleştirmeyi yapmadan önce, cep telefonu veri bir yedeğini alın. Yapacağım bu işlemlerde veri kaybı olmuyor hatta ayarlar bile değişmiyor ama yedek almakta her zaman fayda vardır. Yedek almak için Wondershare  Uygulamasını kullanabilirsiniz.  Samsung Kies, güvenlik duvarı programları ve virüsten koruma yazılımı gibi sistem araçları yükleme işlemi sırasında yüklemeyi etkileyebileceğini unutmayın. Telefonunuzu güncelleme yaparken bu yazılımı devre dışı bırakmak akıllıca olacaktır.

Önemli Uyarı: Güncelleme esnasında sorun yaşamanız dahilinde cihazınız garanti kapsamının dışında kalır. Yapılacak işlemlerinin tamamından kullanıcı sorumludur. BU GÜNCELLEMEYİ CİHAZINI YURT DIŞINDAN GETİRTİP IMEI YAZDIRANLAR, DAHA ÖNCE BİR ŞEKİLDE ROOT YAPTIRANLAR YAPMASIN.

 

Önce Alınan Hatayı Görelim

samsung-galaxy-s3-orijinal-turkiye-4-3-guncelleme-16

Kies de şöyle bir hata veriyor. Bu cihaz KİES ile güncellemeyi desteklemiyor gibi.

 

HAZIRLIK 

1. Aşağıdaki Butona tıklayarak Gerekli olan I9300XXUGMK6 ve Odin3 v3.09 dosyalarını indirelim. Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme

 

 

     

 

 

2. Samsung USB Sürücüleri: (Bilgisayarınızda Sürücülerin Yüklü Olması Gerekmekte) uygun Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

a. 32.bit (x86) Windows

b.64.bit (x64) Windows

İndirme işlemi tamamlandıysa şimdi Samsung Galaxy S3 4,3 I9300XXUGMK6 Yazılım/ Firmware yüklemeye geçelim.

 

samsung-galaxy-s3-orijinal-turkiye-4-3-guncelleme-00

TALİMATLAR

 

 • Telefonunuzun belleğinde yer alan tüm dosyalarınızın Yedeğini Alın.
 • Telefonunuzun sarj seviyesinin %50’den fazla olmasını sağlayın.
 • Gerekli Odin3 v3.09 sürümü ve Firmware sürümünü WinRar dışına çıkarın.
 • Yükleme esnasında size engel olacak etkenlerden uzak durun.
 • Emeğe Saygı, Lütfen Facebook Sayfamızı Beğenin 🙂

 

YAZILIM GÜNCELLEME

Örnek Video izlemek için TIKLAYIN

 

3- I9300XXUGMK6 dosyasını ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)

Samsung-Galaxy-S3-Download-Modu

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde aşağıda gösterildiği şekilde yerleştirin.

samsung-galaxy-s3-orijinal-turkiye-4-3-guncelleme-02

PDA kısmına I9300XXUGMK6 dosyası
CSC kısmına I9300OJVGML1 dosyası
MODEM kısmına I9300XXUGMK6 dosyası eklenecek

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın. Aşağıdaki ekranı gördüğünüzde yükleme tamamlandı demektir.

samsung-galaxy-s3-orijinal-turkiye-4-3-guncelleme-15

Güncelleme işlemi bu kadar şimdi cihazınızda ilk kurulum işlemlerini yapmanız gerekiyor. İlk kurulum işleminde Cihazınızın internet bağlantısı olması ve Gmail hesabınızın olması önemlidir.

Güncelleme İşlemi Başarılı Bir Şekilde Tamamlanmıştır.

YÜKLEME SORUNLARI

Yükleme esnasında terslik yaşarsanız;

Bilgisayardan telefonunuza çıkarın.

Odin3 kapatın.

Telefonun pilini çıkarın ve yeniden takın.

Download moduna telefonunuzu yeniden başlatın.

Adım 2 den yükleme işlemi tekrarlayın.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

65 yorumlar

 1. fatih olmustur

  fatih bey size ulasmak ıstıyorum maıl adresı yada facebook adresınız varmı bı konuda yardımınızı rıca etmek ıstıyorum.

 2. abi benim volume up tuşu çalışmıyo da nası yapcaz

 3. ben yükledim yükleme basarılı ama sebeke yok telefon acık acil arama yazıyo
  telefonu aradıpımda calıro ama telefonda hiç bir etki yok

 4. Fatih bey bu hakkiki kies surumumu cunku csc si AFR olarak gozukuyor kieste TUR yazagi yerde buda Boyle mi acaba onu merak ettim sammobile den indirdim TUR ama csc AFR Buda oylemi acaba onu öğrenecektim

 5. arkadaslar imei sıfırlanmıyor ben bunun sorununu baska formlarda buldum oda biraz ugrastıcı ama yaptım 3tane s3yaptım

 6. Fatih Bey teşekkürler, açıkcası işlemi yapmaya çekiniyordum ama 4.3’ü yükledikten sonra keşke bu kadar zaman çekinmeseymişim dedim 🙂

 7. FATİH BEY benim telefona guncelleme hala gelmedigi için atıyorum imei kayıtlı kopyada degil şimdi romu atsama sorun cıkarmı ? ve attıktan sonra mesela 4.4 getirdiler s3 e uretici yazılımını alabilirmiyim ?

  • Bu işin en temiz yolu. Samsung servislerine vererek ücretsiz olarak yaptırmak. Cihazınızın ülke kodu farklı olduğu için güncelleme alamıyor olabilirsiniz.

   Selamlar…

 8. Merhaba. Benim telefonum galaxy s3. android sürümü 4.1.2 ilk çıktığınayakın bir zamanda carrefour dan almıştımve hala hiç güncelleme gelmedi. güncelleştirmeyi wifi ve mobil servis ile denedim ama en yeni güncelleştirmeler zaten yüklü diye yazı geliyor. ne yapmam gerekıyor ?

  • Carrefour ile görüşerek mobil Ülke kodunun Türkiye olarak değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Yade herhangi bir samsung servisine giderek ücretsiz yükleme yaptırabilirsiniz.

   Selamlar…

 9. telefonum yurtdışından gelme ama ımeı attırdım şuan odin ile denersem telefonun ımeıdemi sıfırlanır sizce çözüm nedir

 10. Merhaba Fatih bey.öncelikle içerikle ilgili teşekkürler.telefonum s3.garantiye gitti ve anakartı değistrmişler.eski anakrtın imeisini atmışlar içine.üstüne telefonu rootlanmış verdiler.klon imei oluyor bu yüzden galiba.telefon ekran geç açıdığından odin ile orjinal room yüklemek istiyorum.csc kodu vd2 yani germany vodafone.nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkürler.

  • Garantide Anakart değişirse IMEI de değişir. Ama manuel olarak eski IMEI atma gibi bir durum söz konusu olmaz. Eski IMEI kayıttan düşürülür ve Yeni IMEI kayıt altına aldırılır. IMEI atmak yasal olmadığından bu işlem sağlanamaz. Hele Root yapmak kesinlikle olmamalı. Hiç uğraşmadan cihazın garanti firması ile görüşerek işlem sağlatın.

   Selamlar…

 11. Merhaba Fatih bey.öncelikle konu içeriği için teşekkürler.çünkü galiba ufak bi kaza atlatıyordum.benim tel s3.garantide anakartı değiştirmişler ama eski imei yi yeni anakarta atmışlar.üstüne rootlamış bırakmışlar öyle.csc kodu germany.ekram geç açıldığı için odin ile orjinal room ile güncelleyecem.nasıl bi yol izlemeliyim?teşekkürler.

  • Garantide Anakart değişirse IMEI de değişir. Ama manuel olarak eski IMEI atma gibi bir durum söz konusu olmaz. Eski IMEI kayıttan düşürülür ve Yeni IMEI kayıt altına aldırılır. IMEI atmak yasal olmadığından bu işlem sağlanamaz. Hele Root yapmak kesinlikle olmamalı. Hiç uğraşmadan cihazın garanti firması ile görüşerek işlem sağlatın.

   Selamlar…

 12. merhaba
  ben güncelleme dosyasını telefon üstünden indiriyorum. kur dediğimde %26 ya geldiğinde maalesef güncelleme sona eriyor. kies ten de herhangi bir şekilde GT-I9300 ile bağlantı kurduğum halde güncelleme imkanı olmuyor bu güncellemeyi yapmanın yolu nedir.
  teşekkürler.

 13. fatih bey öncelikle konu için teşekkür ederim. cihazımı daha önce root da etmedim imei de yükletmedim. gold bilgisayardan aldım henüz güncelleme gelmedi. bu işlemleri yaparsam imei sıfırlanma ihtimali olur mu?

 14. merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekürler.. bende s3 var ama yurdışı ve farklı bir imeil numarasıyla açılmış güncelleme yapmak istedim cihazınız modifiye edildi yazılım güncellemesi bulunmamaktadır diyor şimdi ben dediğiniz gibi odin ile güncellersem her hangi bir sıkıntı yaşarmıyım beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim çok teşekkürler…

 15. abi o programları bulamadım kı

 16. fatih bey kaç gündür bu telefonla ugraşıyorum telefon güncellemeyi buluyor indiriyor yüklemeyede başlıyor ancak %32 oldumu bir anda kapanıp tekrar açılıyor açıldığında ise ürün blgisi güncellenemedi kıes üzerinden tekrar dniyiniz gibi bir yazıyla karşılaşıyorum kies de ürününüz desteklemiyor diyor ne yapmam lazım…

 17. vermiş olduğunuz 4.3 linkine tıkladığımda indiremiyorum bilgisayarıma nasıl indirebilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

 18. benim s3 ımeı atılmış bi orun olur mu güncelleme yapılırmı ama telefon orjinal yurtdşından geldi

 19. arkadaşlar merhaba
  ben telefonuma (galaxy s3) 4.3 yükledim. şebeke gitti ama onu da halletim.
  fakat bu telefona 4.3 sanırım çok geldi.
  telefon bekleme modunda çok kalıyor.
  hemen cevap veremiyorum çağrılara.
  şarj hemen bitiyor…
  yani bir sürü sıkıntı oldu.
  ben telefonuma 4.1.2 yükleyebilir miyim sorunsuz bir yükleme var mı lütfen yardımcı olun.

 20. hüseyin salman

  mrb. benim s3 telim bi sorun oldu. teli açamıyorum. teli açmaya çalışınca ekrana sadece samsung yazısı gelip gidiyor. sizce ne yapmam gerekiyor. yardım ederseniz sevinirim teşekkürler…

  • Telefona reset atman gerek. Fakat telefon fabrika ayarlarina doner. Yani butun ayarlarin silinir.
   Bunun icin sesacma+menu+acma kapama tusa basip oradan yapabilirsin.

 21. tahir özdede

  fatih abi ben dediğini aynen yükledim ama arama yapamyorum aga ulaşılamıyor gibi yazı çıkıyor nasıl düzeltirim

 22. Arkadaslar sebeke sorunu yasayanlar icin cozum buldum.

 23. lütfen yardımcı olun sizi bekliyorum

 24. telefonumu gold bilgisayardan aldım. ess garantisinde. şu andaki android sürümüm 4.1.2 cihaz içinden güncelleme yapmak istediğimde “en yeni güncelleştirmeler zaten yüklendi” uyarısını alıyorum. kiesle denediğim zaman da aynı durumla karşılaşıyorum cihazınız kies ile yazılım güncellemesini desteklemiyor uyarısı geliyor. telefonumun csc kodu thr. söylediğiniz işlemleri yaparsam imei sıfırlanması gibi bir durumla karşılaşır mıyım ne yapmak gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

 25. Konuya EFS Backup için bir link veya anlatım eklerseniz kimse IMEI sorunu da yaşamaz sanıyorum..

 26. Benim de sebeke gitti imei sifirlanma durumunda ne yapmam gerek.

 27. Fatih bey merhabalar ben daha önce böyle bi işlem yaptım ama suan sebekem gıttı ve gerı getıremıyorum ne yapmam lazım telefon yurt dısından gelme

 28. HOCAM SAMMOBİLE A GİRDİĞİMDE ” Not logged in.” KARŞIMA GELİYOR , GERİ Mİ ÇEKMİŞLER NOLMUŞ ?

 29. teşekkürler sayenizde kolayca yapabildim

 30. Verdiğiniz linkten istediğiniz dosyayı indirdim. (sammobile’dan) ancak siz onu yüklerken pda kısmına modem kısmına felan farklı şeyleri seçicez demişsiniz. fakat benim indirdiğim dosyanın içinide
  I9300XXUGMK6_I9300OJVGML1_I9300XXUGMK6_HOME.tar adında 1 tek dosya var. Ne yapmam lazım?

 31. merhabalar telefonu ota uzerinden en yeni güncelemeler zaten yuklu diyor kiesten chazıız desteklemiyor diyor telefon rootsuz klon imei yok anlamadım sizce daha beklemelimiyim odin ile yuklemek istemiyorum

 32. fatih bey bu sammobil üzerinden indirilecek olan dosya terafıle den inmiyor başkayerden indirmemiz mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.