Galaxy S4′ün ilk Test Sonuçları Yayınlandı!

Samsung Galaxy S4 ün ilk Test Sonuçları

Samsung Galaxy S4 ün ilk Test Sonuçları Exynos 5 octa İşlemcili Galaxy S4′ün ilk Test Sonuçları Yayınlandı! Yeni amiral gemisinin Qualcomm 600 ve Exynos 5 octa işlemcili olmak üzere iki farklı versiyonda kullanıcıların beğenisine sunan Samsung, nisan ayı içerisinde telefonu birçok ülkede satışa sunacak.

Krait 300 çekirdeği ile 1.9GHz frekans hızında işlem gören Qualcomm 600, GT-I9505 (LTE) versiyonun yer alırken, uluslararası versiyonda (GT-I9500) modelinde ise Exynos 5 octa işlemcisine yer veriliyor.

Exynos 5 octa 5410 işlemcisi Cortex-A15 ve Cortex-A7 yapısında 4 çekirdekli iki farklı işlemci kümesi olarak tasarlanan bir yonga seti. ARM big.LITTLE  mimarisi ile hem performans hem de enerji verimliliğini ön planda tutuyor.

Samsung Galaxy S4 ün ilk Test Sonuçları

Samsung’un yeni nesil işlemcisi için hacimli üretimin ikinci çeyrekten itibaren artış göstereceği yetkililer tarafından açıklanırken. Yılın ikinci yarısında daha yüksek frekansta Galaxy Note III cephesinde de kullanılacağı ön görülüyor. Şu ana kadar test sonuçlarına rastlamadığımız işlemci birimi ilk sınavını Galaxy S4 ile verdi. İşlemcinin sunacağı yüksek performansın yanı sıra enerji verimliliği noktasında sergileyeceği tutum da merak edilirken; Exynos 5 octa ilk test sonuçlarında Qualcomm 600 çözümünü geride bırakıyor.

Exynos 5 octa işlemcili Galaxy S4, Android cihazların CPU, RAM, bellek, 2 ve 3 boyutlu grafik ile SD kart okuma/yazma kategorilerinde telefonun sunduğu gücü gözler önüne seren. AnTuTu Benchmark testinde 27.417 puan almayı başardı. 1.9GHz frekans hızında çalışan Qualcomm 600 işlemcili versiyon ise aynı testten 21.780 puan almayı başarmıştı.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari 01  Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari02

 

Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari03  Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari04

 

Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari05

 

Galaxy S4 un ilk Test Sonuclari06

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

5 yorumlar

  1. nursay saffet

    sağol

  2. teşekkürler

  3. züleyha pelit

    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.