Samsung i9500 Galaxy S4 Yeni Güncelleme

Samsung i9500 Galaxy S4 için Yeni Yazılım Güncellemesi Geldi. Güncelleme Kies ve Cihaz Menüsünden (OTA) yapılabiliyor. Toplamda 38,53 MB boyutu olan bu güncellemenin hem Kies hemde OTA olarak nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Güncellemede benim gördüğüm mesaj yazarken 2 kere boşluk tuşuna basma zorunluluğu kalkmış. İnternet tarayıcısı biraz daha stabil çalışıyor. Bunun dışında değişen ciddi bir şey göremedim.

UYARI:

 • Cihazı Yurt Dışından alanlar bu güncellemeyi aşağıdaki adımlarla yapamazlar.
 • Cihaza IMEI yazdıran yada Root yaptıran güncellemeyi aşağıdaki adımlarla yapamazlar.
 • Güncelleme işlemine başlamadan önce cihaz yarım saat içerisinde kapanmayacak şekilde şarj olması önemlidir.
 • Güncelleme esnasında gerek Kies gerek OTA yapılan işlemlerde veri kaybı olmaz ayarlar değişmez.
 • Güncellemeyi OTA olarak yapmak isteyenler Wi-Fi ağına bağlıyken yapsın.
 • Güncellemeyi Kies ile yapmak isteyenler USB ile bağlıyken yapsın.

 

 

01.07.2013 GÜNCELLEMESİ İÇİN TIKLAYIN

 

Samsung i9500 Galaxy S4 Kies ile Güncelleme

Bilgisayarınız ile Samsung i9500 Galaxy S4 arasında USB bağlantısını sağladıktan sonra Kies uygulamasını çalıştırın.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (2)

 

Kies Uygulamasının Telefonunuzu tanımasını bekleyin.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (4)

 

Uygulama Telefonunuzla sağlıklı bir şekilde senkronizasyon yaptığında Yeni Bir güncellemenin olduğunu bildiren pencere açılacaktır. Güncellemeyi o an için yapmak istemiyorsanız İptal butonuna tıklayabilirsiniz.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (5)

 

Yeni bir güncellemenin olduğunu Kies uygulamasının Ana ekranında Üretici Yazılım Bilgileri adlı bölümde de göreceksiniz.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (6)

 

Güncelleme işlemini başlatmak için Üretici Yazılımı Yükseltme adlı butona dokunuyoruz.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (7)

 

Karşımıza uyarı ekranı gelecektir. Burada bir sorun yaşamamanız için gerekli bilgiler yer almaktadır. Bilgileri okuduktan sonra Yukarıdaki Bilgilerin Tümünü Okudum kutucuğunu işaretleyerek Yüklemeyi Başlat butonuna tıklıyoruz.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (8)

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (9)

 

Kies gerekli yazılımı indirdikten sonra güncellemeye başlayacak. Cihazınız kapanıp açılıncaya kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyin.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (11)

 

 

Samsung i9500 Galaxy S4 Cihaz Menüsünden (OTA) Güncelleme

Uygulamalara giriş yapalım.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (12)

Ardından Ayarlara giriş yapalım.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (13)

Üst seçeneklerden Diğer butonuna tıklayalım.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (14)

Şimdi Cihaz Hakkında bölümüne giriş yapalım.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (15)

Bu bölümde mevcut yazılım bilgileri ve Yazılım Güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Alttaki OK’a dikkat etmenizi istiyorum çünkü yazlım 4.2.2 güncellemesi olduğu için yalnızca bu alan değişecek. Yani mevcut sürüm i9500XXUAMDE iken  i9500XXUAMDK olacak.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (16)

Güncellemeleri denetle butonuna dokunduktan sonra cihaz otomatik olarak yeni sürüm kontrolü yapacak ve eğer varsa indirme işlemi başlayacak.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (17) Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (19)

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (21)

Yazılım indirme işlemi tamamlandıktan sonra Güncelleme ile ilgili bilgilerin ve kurulum yapma ile ilgili butonların olduğu ekranı göreceksiniz. Sonra dediğiniz takdirde güncelleme belirlediğiniz saat itibari ile gerçekleşir. Kur dediğinizde kurulum başlar.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (24)

Ekrana gelen uyarıya Tamam diyoruz ve telefonumuz kapanıyor.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (25)

Cihaz kapandığı zaman ekranda bir Andoid Adam simgesi belirecek ve altında Sitem Güncellemesi Yükleniyor yazacak.

Akabinde cihaz tekrar kapanıp açılacak. Açılış ekranında 118 Uygulama Optimize Ediliyor yazacak.

Ardından cihaz açılacak. Kilit ekranını geçtikten sonra aşağıdaki uyarıyı göreceksiniz.

Samsung i9500 Galaxy S4 Güncelleme (27)

Ve Güncelleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]https://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

36 yorumlar

 1. celaleddin arpat

  Fatih Bey merhaba,

  Galaxy s4 telefonumun “cihaz hakkında” kısmında “ana bant sürümü” diye bir bölüm var, burada I9500…. şeklinde numaralar yazıyor..Burada yazan numaraya göre telefonumun hangi ülke için üretildiğini öğrenebilir miyim ve dolayısıyla o ülke için güncelleme yayınlandığında KIES ile güncelleme yapabilir miyim?

  Teşekkürler..

  • Orada yazan numaraya göre hangi ülkeye göre üretildiğini tam anlamıyla üğrenemezsiniz ama i9500XX gibi bir işe varsa XX türkçe dil desteğinin olduğunu söyler. Kies güncellemeleri IMEI üzerinde verir ama her güncelleme kiesten yapılamaya bilir.

   • Ben bi sorum olacaktı cevap verirseniz sevinirim. S4 üm klon imei var, wifi ve şebeke sorunu var bu yüzden anlroid l yi bekliyorum imei den dolayı bu güncellemeyi alamaz mıyım? Kiesle yada ota ile

    • Klon sorununun cihazla bir alakası yok. Klon için başvurunuzu yaptıysanız ve cihaz herhangi bir hatta çalışıyorsa kullanıma devam edebilirsin. Ayrıca cihazınıza gelecek tüm güncellemeleri de gerek OTA gerek Kies ile yapabilirsiniz orun olmaz.

     Selamlar…

    • Cevap verdiğiniz için sağolun… Telefon yurt dışından geldi bende imei attırdım, yani orjinal imei değil . bi arkadaşım güncelleme imei yoluyla geldiği için güncellemeyi alamazsın dedi. doğrumudur? şimdiden sağolun.

    • Cihaz IMEI numarası değiştiyse güncellemeyi alamayabilirsiniz. ODİN adlı uygulama ile güncelleme yapmanız gerekir. Sayfada ODİN ile güncelleme işlemleri hakkında bilgi var. Ancak güncelleme sonra IMEI Sıfırlanabilir.

     Bilginize,

 2. Merhaba, SAMSUNG Galaxy s4 ‘ü Çin’den aldım. IMEI kaydımı yaptırdım, sorunsuz olarak kullanıyorum. Ancak, KIES ile telefonumu güncelleyemiyorum. Ne yapmam lazım? Bir forumda, *#272*IMIE* yapılırsa açılan menüden “TUR” seçilir ve sorun düzelir deniyordu. Bunu da denedim ama menü açılmadı..Lütfen yardım eder misiniz?

  • Yurt dışından gelen cihazı Türkiye’den kies ile güncelleyemezsiniz. ODİN kullanmanız gerekir.

   Selamlar…

   • Wi-fi filan da olmaz yani…Peki, Çin için yayınlanan işletim sistemi güncellemeleri de mi olmaz? Ayrıca, ODIN güvenilir mi? Teşekkürler..

 3. slm.. bn s4 getirttim yurt dışından 9500 telefoncular açamadı pasaport lazım dedi sizce bir şekilde açılabilir mi bu telefon pasaport olmadan ?

 4. tlf cınden aldım cınde yasıyorum androıd 4,3 surumu yuklemek ıstıyorum yardımcı olabılırsenız lutfen

 5. S4 ü migrostan aldım yurt dışı mı oluyor? Şarj kablosu amerikan fişine göre ve ben odinden güncelleme yaparsam şebeke hatası nasıl olur?

 6. Selam galaxy s4 cihazıma iki adet güncelleme geldi mobil şebeke üzerinden indirip yükledim ancak internet hızım çok yavaş olduğu için yaklaşık 5-6 saat sürdü sonrasında cihazda menü geçişlerinde sağa sola kaydırırken hafif takılmalar titreme gibi kasılma oluyor widget ekranında çok daha fazla oluyor bi kaçkez fabrika ayarlarını yükledim sorun düzelmedi ne yapmam gerekiyo 370 mb lık iki güncellemeydi bu güncellemeleri tekrar yüklenebiliyormu ve nasıl yüklerim bilgi verebilirseniz çok memnun olucam teşekkürler

 7. Selamlar bende s4 2 gün önce aldım ve 370mblık günceleme var. ve bu güncelleme telefonun hafızasını azaltırmı?
  zaten 8gb var oda zor zar yetiyor 🙁

  ve şunu merak ediyorum sürekli bi güncelleme var dosyalar üst üstemi biniyor? yoksa güncelleme yaparken bazı dosyaları siliyormu?

  teşekkürler

 8. Guncelleme sonrasi veri kaybi olmuyor degil mi galeri falan

 9. Hocam yeni güncelleme 370.64 mb diyor bu kadar cok neden

 10. yurt disindan aldigim telefonuma guncelleme yapamiyorum, bunun bit yolu yok mu?

  • Merhaba Nihal Hanım,

   Var olmasına var. Sayfada en son çıkan güncellemenin ODİN işle nasıl yapıldığını anlattım. Ama yurt dışından gelen cihazlara bu yöntemle güncelleme yapıldığı zaman şebeke sorunu yaşama ihtimaliniz yüksek.

   Riski göze alıyorsanız yardımcı oluruz.

   Selamlar…

 11. Galaxy S4 yurt dışından geldi ve bu güncelleştirmeyi nasıl yapacağım? Yazılım güncelleştirmeye girdiğimde En yeni güncellemeler zaten yüklendi diyor fakat akıllı duraklatma gelmiyor yardım edermisin?

  • Hangi ülkeden geldiyse oranın güncelleme çıkana kadar beklemeniz lazım. Aksi halde şebeke girebilir. Riski göze alıyorsaniz ana sayfa da ki s4 güncelleme konusunu inceleyin uygulayın. Selamlar.

 12. Aslan topragim benim..

 13. cihazı güncelledim güncellemeden sonra şarj da iken kapanma aşırı ısınma ve reset atma sorunları çıktı wipe data factory reset yaptim fabrika ayarlarina yükledim düzelmedi lanet olsun nasil bir güncellemyedi bu ya

 14. aynı yöntemle wifi ile güncelledim telefonu

 15. peki yurtdışından gelen telefona güncellemeyi nasıl yapabilirim ?

 16. Güncelleme sonrası aşırı ısınma çözülür diye umut etmistim ama değişen birşey olmadı malesef…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.