Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme

Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme den kastım Güncellenen bir uygulamadan memnun değilseniz yada uygulamada bir sorun varsa bunu nasıl eski sürüme çekeceğinizi anlatacağım. Android uygulama eski sürüm yükleme, uygulama eski sürümü geri yükleme, uygulamaların eski sürümünü indirme.

Cihazınızda yüklü tüm Android Uygulamaları güncellemelerini alıyor, bazıları çok yakında güncelleme alabilir ve bazıları nadir bulunan güncellemeleri alabilir. Bu güncellemeler, yeni benzersiz değişiklikleri oluşturabilir veya daha önce cihazınıza yüklediğiniz mevcut uygulamayı değiştirebilir. Android’de herhangi bir uygulamanın sürümünü düşürmek için kullanılan yöntemi inceleyelim.

Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme

Kullandığınız uygulamalarda bir sorun olabilir veya yükseltmeden sonra bazı hatalar bulunabilir ve geliştiriciler, uygulamanın her cihazda aynı şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmaları imkansızdır. Şimdi, uygulamanızın güncellendiğini ve ardından tekrar kullandıktan sonra düzgün çalışmadığını ve bazı hatalar olduğunu düşünüyorsanız, uygulamanızda olumsuz bir şey varsa, ya o uygulamayı kaldırmak ya da yalnızca uygulamayı kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak, insanların düşünemeye bilecekleri bir şey var; yani, Android’de aynı işlem için böyle doğrudan bir seçenek olmadığı için uygulamayı eski haline getiremezsiniz. Ancak bunun dışında aslında bunu bazı yöntemlerle yapabilirsiniz ve burada bu makalede yöntem açıklanmaktadır. Zaman zaman olduğu gibi, yeni kullanıcı arayüzünden veya bazen uygulama geliştiricilerin eklediği ek işlevlerden hoşlanmadığımı düşünüyorum, bu uygulamaları eski haline getirmek için araştırıyorum. Ve bunun için araştırdığım tek sebep de bu ve şu şekilde yapabildiğim yolu buldum. Bu yöntem hakkında daha fazla bilgi için makaleyi okuyun.

Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme

Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme

Sistem uygulamaları için, uygulama güncellemelerinin uygulama tercihlerinden kaldırılmasıyla güncellenen uygulamanın sürümünü düşürmek için tek seçenek olabilir. Üçüncü taraf uygulamaları için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz.

1. Öncelikle, Android cihazının ayarlarını açın ve ardından seçeneklerden yüklü uygulamalar için Otomatik Güncelleştirme özelliğini kapatın. Ardından bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme seçeneğinin de etkinleştirildiğini kontrol etmeniz gerekir.

2. Şimdi, Android’in sürümünü değiştirmek istediğiniz uygulamanın alt sürümünü kontrol edin ve ardından web’den indirin . Uygulamanın, cihazınızda gerçekte çalıştırmak istediğiniz belirlenmiş sürümünü kolayca bulabilirsiniz. Ardından, yüklü olan uygulamayı Cihazınızda kaldırın.

3. Şimdi, istediğiniz aynı uygulamanın gerekli sürümünü indirdiğiniz dosya yöneticinizdeki klasöre gidin (indirilmiş sürümü). Şimdi o uygulama için o apk dosyasını tıklayın ve cihazınıza yüklemeye başlayacaktır.

Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme, Android uygulama eski sürüm yükleme, uygulama eski sürümü geri yükleme, uygulamaların eski sürümünü indirme,

 

4. Uygulamanın tüm izinleri kabul edildikten, başarıyla yüklendikten sonra, aynı uygulamayı, Android cihazınızın platformunda görebileceğiniz simgeden açabilirsiniz. Buna aşina olmak çok basit!

5. Cihazınızda otomatik güncelleme seçeneğini etkinleştirmemeniz gerektiğini unutmayın. Seçenek işaretli olursa bu uygulama yine güncellenecektir.

Sorunlu Android Uygulamasını Eski Sürüme Geri Yükleme

Android cihazınızda ki güncellenmiş uygulamalardan herhangi birine kolaylıkla geri dönmenin bir yöntemini gördük. Aancak bu yöntem Android’in seçenekleri veya ayarları aracılığıyla doğrudan uygulanabilir değilse de, bundan daha da zor değildir. Yöntemle ilgili tüm fikri gözden geçirip cihazınızda deneyin, bu güncellemeleri kaldırıp uygulamaları önceki sürümlerine indirgediğinizde uygulamaların güncellenmesinin karşılaştığı sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Umarım bu rehberden hoşlanır, başkalarıyla da paylaşırsınız. Ayrıca Yaparım Ben ekibi sorunlarınız konusunda size yardımcı olmak için her zaman burada olacak. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa aşağıda bir yorum bırakın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

4 yorumlar

  1. merhabalar.. uber fleet uygulaması eski sürümünü kullanmak istiyorum fakat eski sürümü yükleyip açtığımda ” gümcelleme yapmanız gerekli” bir yazı çikiyor ve uygulamayı kullanamıyorum.. bunun bir yolu varmıdır acaba.. teşekkürler

    • Merhaba Ümit Bey, Bazı uygulamalar yaptıkları güncellemelerede eski uygulamanın bağlı olduğu sunucu adreslerini vs değiştiriyor. Sorunu bu nedenle yaşıyor olabilirsiniz. Çözümü içinde farklı bir bilgi iletemeyeceğiz maalesef.
      Selamlar..

  2. yazdıklarınızı uyguladım fakat eski apk çalışmadı, yükleme oluyor ama program açılmıyor sanırım yazılımı yapan firma tarafından engelleniyor yeni sürümde bana gerekli özellik engellenmiş önceki sürümde kullanıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.