AnaSayfa / Blog / Android Destek / WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Gizlemek
whatsapp resim ve videoları galeride gizlemek, galeride fotoğraf gizleme, whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, whatsapp resim gizleme, whatsapp video gizleme,

WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Gizlemek

Bugün karşınıza WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Gizlemek için bir numarayla geldik. Bu bilgi ile, telefonunuza yüklenecek üçüncü taraf bir uygulama yüklemeye ihtiyaç duymayacaksınız. Gizli özellik yalnızca telefonunuzun varsayılan dosya yöneticisinde bulunur. WhatsApp da Resim Gizlemek için okumaya devam.

Alakalı Sorular:

whatsapp resim ve videoları galeride gizlemek, galeride fotoğraf gizleme, whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor, whatsapp resim gizleme, whatsapp video gizleme,

En geleneksel mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, mesaj, resim, video ve konum aktarımı yapıp alıyor ve bir milyar kullanıcı tutuyor. Ayrıca kullanıcılar bireysel veya grup olarak da sohbet edebiliyorlar, ancak bazen WhatsApp’ınızdaki içeriğin bir kısmını alıyorsunuz. Gruplar vb. kimseyle iletişimde olmamanıza rağmen galeride bir sürü resim ve vide görürsünüz.

WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Gizlemek

Galeri aracılığıyla kamera resminizi, videolarınızı ve alınan görüntüleri Bluetooth vb. Cihazlarda gösterebilirsiniz. WhatsApp Medyası da Android Galerinizde otomatik olarak listelenir. Dolayısıyla, WhatsApp içeriğinizin herhangi birini Telefonunuzun varsayılan Galerisine dahil etmek istemiyorsanız, bu makale size göre olacaktır.

Normalde benim galeri aşağıdaki şekilde görünüyor. Bulut depolama kullandığım çin burayı mümkün olduğu kadar sade tutmaya çalışıyorum.

Adım 1. Her şeyden önce cihazınızın Dosya Gezgini’ni (Dosyalarım) Açın.

Adım 2. Şimdi dosya yöneticisinde Whatsapp klasörüne gidin. Orada Medya adlı klasörü açın. Artık WhatsApp Resim ve WhatsApp Video dahil olmak üzere tüm WhatsApp içeriğinizi göre bilirsiniz. WhatsApp Images klasörünün üzerine kısa süre dokunun işaretlendiğinde seçenekler menüsünden Yeniden Adlandırı seçin.

3. Adım. WhatsApp resimlerini galeriden gizlemek istiyorsanız, Whatsapp Images “.Whatsapp Images” (tırnak işaretleri olmadan) yeniden adlandırın. Aynı şekilde WhatsApp video dosyalarını galerinizden gizlemek istiyorsanız ”.Whatsapp Videos ” (tırnak işaretleri olmadan). adını değiştirin. Yani her ikisinin de başına nokta ekliyorsunuz.

Adım 4. Media klasörünün aşağıdaki gibi görülmesi gerekmektedir.

Adım 5. Şimdi Ayarları -> Uygulamalar Yöneticisi ve burada Tümü  bölümüne gidin ve Galeriyi bulup üzerine dokunun. Açılan sayfada Önbelleği Temizle butonunu göreceksiniz. Ona dokunun. ÖnBellek 0,00MB olmalıdır.

 

Bu kadar! Hazırsınız, hemen galerinizi açın ve WhatsApp içeriğinin orada görüntülenmeyeceğini fark edeceksiniz.

 

Yani yukarıdaki tüm bilgi WhatsApp Resim ve Videoları Galeride Gizlemek hakkındaydı Bununla, gizliliğinizi etkili bir şekilde koruyabilir ve çok utanç verici durumlardan kaçabilirsiniz. Ayrıca, galeride tekrar görüntülemek isterseniz, bu klasörü yeniden orijinal adlarına da yeniden adlandırabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.