Android go işletim sistemi, android go, android 9 pie go edition.

Android 9 Pie Go Sürümü Duyuruldu

Teknoloji devi Google’ın en çok kullanılan ve iyi bilinen mobil işletim sisteminin Android için yeni Android 9 Pie Go Sürümünü duyurdu.

Android’in her zaman rakiplerinden daha zorlu bir işletim sistemi olduğunu biliyoruz. Daha fazla özellik ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için daha yetenekli bir donanım gerektirdiği de inkar edilemez. Ancak, şimdi bu sınırlamaları aşmak için teknoloji devi Google yeni Android 9 Pie Go Sürümü’nü duyurdu.

Android 9 Pie Go

Teknoloji devi Google’ın en çok kullanılan ve iyi bilinen mobil işletim sistemi, elbette Android. Rakiplerinden çok daha zorlu bir işletim sistemi olmuştur ve daha fazla özellik ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için daha fazla donanım gerektirmektedir.

Bu gerçeği karşılamaya çalışmak için teknoloji devi Google, çeşitli parametrelere çeşitli geliştirmeler ve optimizasyonlar getiren Android’i (Go edition) başlattı. Android 8 Oreo’daki ilk çıkışından sonra teknoloji devi Google, Android 9 Pie’yı daha da fazla haberle duyurdu.

Gelişmekte olan pazarlar, genellikle daha mütevazi cihaz donanımı ve özellikleriyle, Android’in bu Go sürümünün büyük hedefi. Standart Android sürümleri genellikle çok hantal ve giriş seviyesi cihazlar için talep ediyor.

Bu şekilde, teknoloji devi Google, geçtiğimiz yıl yüzlerce yirmi ülkede iki yüz akıllı telefon modelinde mevcut olan Android Go işletim sistemi sürümünü tanıttı. Şu anda Nokia N1, Micromax Bharat Go ve daha fazlası gibi Hindistan’da bu işletim sistemi ile akıllı telefonlar bulmak mümkün.

Beklenenin ardından, teknoloji devi Google, Android Go sürümünün geliştirilmesine devam edeceğini duyurdu. Ayrıca, bu yılın sonbaharında piyasaya sürülecek olan Android 9 Pie’da (Go edition) bulunacak yeni özellikler de sunulacak.

Android 9 Pie (Go sürümü) Bizim için Ne İfade Ediyor

Android’de (Go sürümü) uygulanan önlemlerden biri, işletim sisteminin cihazın dahili deposunda kapladığı alan miktarıdır. Android’in standart bir sürümü yaklaşık 5,5 GB’a ulaşırken, Android 8 Oreo (Go sürümü) yalnızca 3 GB ve gelecekteki Android 9 Pie (Go sürümü) yalnızca 2,5 GB’lık bir alanı kaplayacak. Evet, işletim sisteminin bütünlüğü ve temel işleyişinden ödün vermeden% 50’den fazla bir kesim ile karşı karşıyayız.

Çok az dahili depolama alanına sahip mütevazı cihazlarda, 8 GB teknoloji devi Google tarafından verilen örnekte. Bu tasarrufların ekipmanın çok yönlülüğü üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Android (Go sürümü) ile dosyalarınız için bolca alanınız olacak ve uygulamaları yükleyeceksiniz.

İşletim sisteminin çekirdeğinde uygulanan önlemlere ek olarak, Android’in (Go sürümü), Google’ın bu sürüm için geliştirdiği bir dizi uygulaması vardır.

Google Go uygulaması, web sayfalarını yüksek sesle okuyarak, işlemde okunan metni vurgulamanıza olanak tanır. YouTube Go’da daha ilginç olan, çevrimdışıyken bile daha sonra görüntülenmek üzere video indirmenize olanak veren bir şey daha var.

Go Haritalar, diğer Android akıllı telefonlarda bulunan standart sürüme daha yakın hale getiren, adım adım yol tarifleriyle navigasyonu destekleyecektir. Dosyalar Go uygulaması, İnternet bağlantısı gerektirmeden eşler arası modda veri aktarabiliyor ve 490Mbps’ye kadar hız yapabiliyor.

Google Asistan Go, Android 9 Pie Go Edition bu sürümünde mevcuttur ve çeşitli dilleri iyi bir şekilde destekleyecektir. Ek olarak, işlevsellik seviyesinin kamera, el feneri, hatırlatıcılar ve Bluetooth’u kontrol edecek komutları olacaktır.

Teknoloji devi Google’ın gelişmekte olan pazarlara “attack” için teklifleri güçlendirildi, bu da akıllı telefon dünyasında birçok kullanıcının girişine ve geleneksel cep telefonlarının sona erdirilmesine neden olabilir.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.