Twitter Gif Ekleme Nasıl Yapılır?

Twitter Gif Ekleme Nasıl Yapılır? Twitter hesabınızda tweet’lerinize GIF ekleyerek duygularınız daha net anlatmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

2016’nın başında, Twitter, Twitter’da yerleşik Gif paylaşımını getirmek için web’in en popüler Gif arama motoru (Giphy) ve popüler bir Gif klavye platformu (Riffsy) tarafından desteklenen yeni bir özellik kullanıma sunmuştur.

Twitter, bir süredir kullanıcıların feed’lerinde satır içi animasyonlu GIF’leri desteklemişti, ancak daha fazla Gif paylaşımını tanıtmak için bu yeni genişleme, animasyonlu resimlerle daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Bunu yapmak için Twitter’dan ayrılmanız bile gerekmeyecek.

Peki, neden standart bir görüntü veya videonun aksine bir Gif ‘i Twitter’da paylaşmak istesin? İşte, birkaç iyi sebep:

Gif’ler hikayeleri standart görüntülerden daha iyi anlatabilir.
İzlemek için oturmak zorunda olduğunuz videolardan farklı olarak Gif’ler, sessiz bir şekilde otomatik olarak ve birkaç saniye içinde baştan başa dönmeden önce noktaya ulaşır.
Gif’ler, kullanıcıların duygularını ve tepkilerini daha doğru bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olur

GIF’ler, kullanıcıların ilgisini anında yakalar, yani tweet’leriniz daha iyi gözükür ve daha fazla etkileşim çeker.
Genel olarak, GIF’ler onları destekleyen hemen hemen tüm sosyal ağ platformlarında kullanmak için gerçekten eğlenceli ve eğlencelidir.

Twitter’ın GIF paylaşım özelliği, Twitter’da hem web tarayıcısı hem de Twitter mobil uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir. Aşağıdaki resimler, uygulamada GIF paylaşımını gösterir, ancak web’de tam olarak aynı adımları takip edebilirsiniz.

twitter gif ekleme

Twitter hesabımıza interneti olan istediğiniz cihazdan giriş yapıyoruz ve Tweetle seçeneğine tıklıyoruz.

GIF simgesine tıklıyoruz.

Twitter hesabınızda Tweet’ inize eklemek istediğiniz GIF’i seçiyoruz.

twitter gif indir

twitter gif yükleme den sonra Neler oluyor? Bölümüne isterseniz istediğiniz başlığı ekleye biliyorsunuz. Tweetle seçeneğine tıklayarak GIF ekleyerek yayınladığınız Tweet’ in paylaşılmasını sağlayabiliyor yada GIF’i iptal edebiliyorsunuz. Twitter GiF Ekleme Nasıl Yapılır? makalemiz sayesinde duygu ve düşüncelerinizi daha net anlayabileceksiniz. Yine de aklınıza takılan bir durum olursa yorum bölümünü kullanarak sorun ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Makaleyi beğendiyseniz bize destek olmak ve başkalarına da bilgiyi ulaştırmak için paylaşmanızı rica ederiz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.