Twitter Arşiv indirme Nasıl Yapılır

Twitter Arşiv indirme Nasıl Yapılır 2018

Twitter Arşiv indirme Nasıl Yapılır, Twitter arşivinizi, ilk tweetiniz den itibaren tüm Twitter bilgilerinizin anlık görüntüsüne göz atabilirsiniz.

Bu yazıda, Twitter arşivinizi bilgisayar ve telefondan nasıl indireceğinizi anlatacağız. Öncelikle Twitter hesabınızda arşiv indirebilmeniz için Twitter hesabınızın kayıtlı e-posta adresine giriş yapabilmeniz ve twitter hesabınızın şifresini bilmeniz gerekiyor. Arşiv indirme tamamlandıktan sonra  e-posta üzerinden arşivinizin bir bağlantı linkini alacaksınız.

Twitter Arşiv indirme Nasıl Yapılır

Bilgisayar üzerinden twitter arşivimizi nasıl indirebiliriz.

Twitter Arşiv indirme

Sağ üst menüde gezinti menüsü simgesini veya profil simgesini görürsünüz. Sizde hangi simge varsa ona dokunun.  Ardından, altarafta çıkan Ayarlar ve gizlilik öğesine dokunup giriş yapın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Ekran açıldıktan sonra sayfanın sol tarafında yer alan twitter verilerin bölümüne dokunarak veri ekranına giriş yapın.

 

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Twitter verileri ekranı geldikten sonra sizden şifre doğrulaması isteyecektir. Şifrenizi girin. Alt tarafta yer alan onayla butonuna tıklayın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Onayla butonuna tıkladıktan sonra Twitter verileri ekranının en altına inin verilerini indir bölümünde twitter seçeneği var. Oradan veri isteye tıklayın. İndirme işlemini başlatacaktır. Veriyi hemen indirmez.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

İsteği aldıktan sonra verilerinizi e-posta yolu ile gönderecektir.

Yukarıda anlatmış olduğum bilgisayar üzerinden veri indirme işlemiydi. Şimdi sıra telefon üzerinden verilerinizi nasıl indirebileceğinize geldi. Öncelikle telefonunuzdan twitter hesabınıza giriş yapın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üst menüde yer alan profil resminizin olduğu simgeye dokunun. Sol tarafta açılacak olan menünün hemen altında ayarlar ve gizlilik butonuna tıklayarak giriş yapın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Ayarlar ve gizlilik menüsü karşınıza gelecektir. Buradan Hesap yazan bölüme tıklayarak giriş yapın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Sonraki ekranda veri ve izinler bölümü gelecektir. Oradan twitter verilerin yazan bölüme tıklayın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Gelen ekranda twitter verilerini indir yazan bölümün hemen altında sizden twitter hesabınızın şifresini girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girip onayla butonuna tıklayın.

Twitter Arşiv İndirme Nasıl Yapılır

Veri indir bölümünden twitter için veri iste butonuna tıklayın. Veri isteğiniz alınacaktır. Bilgisayarda olduğu gibi aynı şekilde verileriniz hazır olduğunda size e-posta ile gönderilecektir. E-postanıza bağlantı linki içeren bir mail gelecek gel mailden tüm verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Not: Twitter verilerinizi indirdiğinizde sonraki 30 gün içerisinde tekrar twitter arşiv indirme isteğinde bulunamayacaksınız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.