ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden Zyxel’in ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu nasıl yapacağınızı makalemizde anlatacağız.

ZyXEL WAP3205 kablosuz olarak Universal Repeater (Evrensel Tekrarlayıcı) modun da Access Point kurulumu yaparak kablolu kullanabilirsiniz. Bu cihaz ev/ofis internet altyapısını bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki sürümlere ek olarak yeni bir özellik barındıran yeni seri, 2 adet 7 dBi anten teknolojisiyle daha geniş bir kapsama alanına sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Kablosuz internetinizi mükemmel hale getirerek WAP3205 v3, kullanıcı dostu özellikleri internetinizi kullanım kolaylığı sağlayarak daha keyifli hale getiriyor.

802.11n uyumluluğu 300 Mbps’ye kadar veri transfer hızı WAP3205 v3, Access Point, Universal Repeater ve istemci (client) mod desteği sunmaktadır.

Değiştirilebilir anten tasarımıyla da fark yaratan WAP3205 v3, Şık ve hafif tasarımıyla, esnek konumlandırma özelliği sayesinde kolayca istediğiniz konuma monte edilir. Kolay kablosuz kurulum için de WPS tuşuna sahip.

Kullanıcılarına kablosuz bağlantının tadını çıkarma olanağı sunmasının yanında. WAP3205 v3 ürününde yer alan 5*10/100 Mbps ethernet portları ile kablolu bağlantı imkanı sunmaktadır.

ZYXEL WAP 3205 v3 cihaz birden fazla çalışma modunu destekleyen ürün, Access Point (Repeater, Bridge), Wireless Client, Universal Repeater gibi çalışma modlarını destekleyen bu cihaz kablosuz ev ve ofis ortamında kolayca kullanılmaktadır.

ZYXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

ZYXEL WAP3205 v3 Universal Repeater kurulumu yapabilmek için cihazınıza kablolu yada kablosuz bağlantı kurmanız gerekiyor.

ZyXEL WAP 3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

Bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcımızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.2 entere tıklıyoruz. Eğer ihtiyacınız varsa  ZyXEL Modem Şifresi Tüm Modeller makalemizi de inceleyebilirsiniz.

ZyXEL WAP 3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

Kullanıcı adı: admin Şifre:1234 Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz.

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater

Gelişmiş Kuruluma gidin seçeneğine tıklıyoruz.

ZyXEL WAP 3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

Bakım seçeneğine tıklıyoruz ve hemen altında yer alan Çalışma Modu seçeneğine tıklayarak Uygula seçeneğine tıklıyoruz.

ZyXEL WAP 3205 Universal Repeater Kurulumu

ZYXEL WAP3205 v3 Universal Repeater kurulumu için Ağ seçeneğine tıklıyoruz. WAN Seçeneğine tıklıyoruz. AP Seç bölümüne tıkladığımızda alt alta çevremizde bulunan modemlerin kablosuz ağ adları yansıyacaktır.

İnterneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretleyerek uygula seçeneğine tıklıyoruz ve ardından Uygula butonuna tıklıyoruz.

ZyXEL WAP3205 Universal Repeater Kurulumu

ZyXEL Wap3205 Universal Repeater Cihaz şimdi yeniden başlatılıyor. Lütfen bekleyiniz…

ZyXEL WAP 3205 Universal Repeater Kurulumu

Lütfen bir kaç saniye bekleyiniz. Modem kendini başlattığında yeniden Kullanıcı Adı: admin Şifre: 1234 Giriş yap seçeneğine tıklıyoruz. Gelişmiş Kuruluma Gidin seçeneğine tekrar tıklıyoruz.

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater kablosuz ağ ayarları için Ağ seçeneğine tıklıyoruz ve WAN seçeneğine tıklıyoruz. Genel seçeneğine tıkladığımızda kablosuz ağ ayarlarını yapacağımız sayfa açılacaktır.

Ortalama kanal bölümünden interneti aldığımız modemin kanalı hangisiyse kanalı aynı olacak şekilde seçiyoruz. İsim(SSID)Bölümüne  ZyXEL Universal Repeater Kurulumu cihazımızda kablosuz ağ adı olarak kullanmak istediğimiz ismi yazıyoruz.

Ön-Paylaşım Anahtar: 8-63 karakter arası içinde harf ve rakam içeren unutmayacağımız parola yazıyoruz. Uygula Butonuna tıklıyoruz. ZYXEL WAP 3205v3 Universal Repeater cihazımıza Wi-Fi den bağlı isek internet bağlantımız kopacaktır. Oluşturduğumuz kablosuz ağ adına oluşturduğumuz Ön-Paylaşım Anahtarı ile bağlantı kurarak internete giriş yapıyoruz.

Kurulum yaparken ZYXEL WAP 3205 v3 cihaza ethernet kablosuyla bağlantı kurduysak sayfa bir kaç saniye içerinde tekrar geri gelecektir. İnternete giriş yapmayı deniyoruz giriş yapıyorsa bu şekilde kullanabiliriz.

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

ZYXEL WAP3205 v3 Universal Repeater kurulum yapıldı internete giriş yapmıyor ve WPS uyarısı veriyor ise Ağ seçeneğine tıklayarak WLAN seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada yer alan WPS seçeneğine tıklıyoruz ve WPS seçeneğini aktif hale getirerek Uygula butonuna tıklıyoruz.

ZYXEL WAP 3205 v3 Universal Repeater kurulumunu gerçekleştirdiniz internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.