Huawei HG552e Modem Kurulumu (Vodafone)

Değerli okurlarımız bu yazımızda üstünde Superonline yada Vodafone amblemi olan Huawei HG552e Modem Kurulumu anlatılacaktır.

Huawei HG552e modemi kampanya kapsamında alan Vodafone servis sağlayıcısı tarafından ücretsiz olarak alan, farklı servis sağlayıcısı kullanmak isteyen yada kablosuz ağ adını yada kablosuz şifresini değiştirmek isteyen kullanıcıların, Huawei modem kurulumunu nasıl yapacağını makalemizde yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Huawei modemin kablosuz ağ ayarlarını değiştirmek isteyen kullanıcıların modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcısına (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safari…gibi) giriş yaparak aşağıda resimli olarak anlatılan adımları kontrol etmesi yeterli olacaktır.

Huawei modem kurulumu yapılacaksa modem üstünde bulunan ADSL yada DSL ışığının sabit yandığından emin olunuz. ADSL ışığı sabit değilse, kablo bağlantınızı kontrol etmeniz. Sorunun düzelmemesi durumda servis sağlayıcınız la iletişime geçmeniz gerekiyor. Huawei Modem Şifresi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

ADSL DSL ışığı sabit ancak internete giriş yapamayan kullanıcıların öncelikle servis sağlayıcılarından modem kurulumu için ADSL Kullanıcı adını ve şifrelerine almaları gerekmektedir.  Bu bilgilere de ulaştıysak modeme bağlı olarak görünen cihazdan Huawei HG552e Modem Kurulumu adımlarına başlayabiliriz.

Huawei HG552e Modem Kurulumu

Huawei 552e Vodafone Modem Kurulumu Kullanıcı Adı Şifre

Huawei modemin üstünde Vodafone servis sağlayıcısının amblemi varsa Kullanıcı adı: vodafone Şifre: vodafone Dil Türkçe Giriş yap butonuna tıklayınız.

Huawei 552e Vodafone Modem Kurulumu

Huawei hg 552e modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safari…gibi) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklayınız.

Kolay kurulum sayfası açılacaktır. Vodafone servis sağlayıcısını kullanıyorsanız;

Bağlantı Tipi: PPPoE olması gerekiyor.

ADSL Kullanıcı Adı: Bölümüne vodafone servis sağlayıcısının verdiği ADSL Kullanıcı Adını yazınız ve sonuna @vodafone domain ini muhakkak ekleyiniz.

ADSL Şifresi: Bölümüne vodafone servis sağlayıcısından verilen şifreyi yazınız büyük harfe küçük harfe duyarlı olduğundan dikkatli şekilde yazınız.

Vodafone dışında farklı servis sağlayıcısı kullanacaksanız ADSL Şifresi yazan bölümün altında vodafone dışında bir İnternet Servis Sağlayıcısı kullanmak için tıklayınız yazısına tıklayınız.

Bağlantı Tipi: PPPoE olması gerekiyor.

ADSL Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL kullanıcı adını yazınız ve sonuna servis sağlayıcınızın domain ini ekleyiniz. @ttnet, @superonline, @turk.net

ADSL Şifresi: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Şifreyi yazıyoruz büyük harfe küçük harfe duyarlı olduğundan dikkatli şekilde yazmanız  gerekmektedir.

Huawei HG552E modemin kablosuz ağ ayarları Aktif işaretli olması gerekiyor.

Kablosuz Ağ Adı: Bölümüne kablosuz ağ adı olarak kullanmak istediğimiz adı yazıyoruz.

Güvenlik Seviyesi: WPA-PSK/WPA2-PSK seçeneğini seçiyoruz.

Kablosuz Şifre: Bölümüne 8-64 karakterden oluşan içinde harf ve rakam olan unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana oluşturacağımız şifre kablosuz Wi-Fi ağımızın güvenlik şifresi olacaktır.

Uygula butonuna tıklayarak Vodafone Huawei hg552e modem kurulumu adımlarını tamamlıyorsunuz. Vodafone servis sağlayıcısından alınan Huawei hg552e modem farklı servis sağlayıcılarını desteklemektedir. İnterneti sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.