Xiaomi cihazınızın internet ayarları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu makalede Xiaomi İnternet Ayarları hakkında bilgi paylaşıyoruz.

Xiaomi İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Xiaomi cihazınızın internet ayarları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız bu makalede Xiaomi İnternet Ayarları hakkında bilgi paylaşıyoruz.

Son zamanlarda iyi bir çıkış yakalayan Xiaomi marka akıllı telefonlarda zaman zaman internet problemleri yaşanmaktadır. Bu telefonlarda yaşanan internete bağlanma problemlerini çözmek için simin internet ayarlarından bir kaç değişiklik yapmak yeterlidir. Bu değişiklikler yapıldığı takdirde Xiaomi marka akıllı cihazlarla internete bağlanma problemi giderilecektir. Genel olarak APN ayarları hakkında bilgi almak isterseniz Android APN Ayarları makalemizi inceleyebilirsiniz.

Xiaomide İnternet Ayarlarını Bulma

Xiaomi telefonlarda internete bağlanma sorunlarını çözmek içim öncelikle telefondan ayarlar sekmesine gelinmelidir. Ayarlar sekmesi açıldığında burada sim kartlar ve mobil ağlar seçeneği yer alacaktır. Bu noktada sim kartlar ve mobil ağlar kısmına gelinerek sim kart ayarları bölümü açılmalıdır. Sim kart ayarları kısmında yer alan erişim noktası ayarları açıldığında kullanılan operatöre ilişkin bir takım bilgiler karşınıza çıkmaktadır.

Xiaomi İnternet Ayarları

Operatör Seçimi

Eğer bu bölümde operatör seçili değilse listelenen operatörlerden biri seçilmelidir. Eğer Türk Telekom hat sahibi iseniz İNTERNET AYAR yazıp 5555’e mesaj gönderdiğinizde internet ayarlarınız otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Vodafone hat sahipleri ise *70003# yazıp arama tuşuna bastıklarında internet ayarları otomatik olarak gönderilecektir. Turkcell hat kullanıcıları ise otomatik internet ayarlarının almak için INTERNET yazarak 2222’ye mesaj göndermelidir. Bu yöntem ile operatöre göre değişen değerler otomatik olarak telefonunuza gelecektir.

Son Aşama

Bütün bunları yaptıktan sonra internete bağlanabilmek için cep telefonunun bir kez yeniden başlatılması gerekmektedir. Telefonun yeniden başlatılmasıyla beraber ilgili internet ayarları etkin hale gelecektir.

Xiaomi İnternet Sorunu

Her ne yaparsanız yapın cihazdan internete giriş yapamıyorsanız ağ ayarlarını sıfırlamanız işleminde fayda görüyorum. Cihazınızdan:

  1. Ayarlar
  2. Daha
  3. Ağ Ayarlarını Sıfırla
  4. Mobil Veri

Adımları ile giriş yaparak ayarları sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmiyorsa *#06# yaparak IMEI bilgisini kayıt durumunu kontrol edebilirsin. Bunda da sorun yoksa o zaman Operatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Cihazda bu kadar işlem neticesinde hala internet sorunu varsa benim tahminin sim kart kaynaklı bir durumdur.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.