Bildiğiniz üzere Xiaomi, MIUI arayüzünü kullanıyor. Bu nedenle Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Açma diğer markalardan biraz farklı.

Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Açma

Bildiğiniz üzere Xiaomi, MIUI arayüzünü kullanıyor. Bu nedenle Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Açma diğer markalardan biraz farklı. Geliştirici seçenekleri Android cihazları kullanan akıllı telefon sahiplerinin telefonlarında daha çok özelliğe erişebilmesini sağlar. Bu geniş özellik de iOS karşısında Android’e bir artı eklemektedir. Ancak bu geliştirici seçenekleri adındaki özellik kullanıcının ayarlara girdiği anda gözükmez. Yazılımın fabrika çıkışı halinde gizlidir. Seçenekleri görüntülemek için bazı adımların atılması gerekir.

Standart Geliştirici Seçenekleri Açma Adımları

Geliştirici adlı özellikleri açmanız için önce telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Ayarlar kısmında en alta gidin ve cihaz hakkında adlı seçeneğe tıklayın. Açılan yeni sayfada yazılım bilgisini açın. Bu yeni sayfada karşınıza yapım numarası yazısı çıkacaktır.

Yapım Numarasını Açmak

Yapım numarası normal ayarlara girildiğinde basit bir isimmiş gibi gözükmesine karşın bazı işlemler sayesinde içinde barındırdığı alt özellikler ortaya çıkar. Build number olarak da yazılabilen bu bölümün üzerine gidin ve yazının üstüne beş veya altı defa tıklayın. Bu aşama bu tıklamayı beklemeden arka arkaya hızlı hızlı yapmalısınız. Beş ya da altı kez tıklamanızın ardından geliştirici seçeneklerinin açıldığını göreceksiniz. Bu aktifliği sağladığınızda siz bir daha kapatmayana kadar bu aktiflik devam edecektir. Bu hususta hazırladığımız ayrıntılı makaleye Android USB Hata Ayıklama Modunu Açmak bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Açma

  • Ayarlar‘ı açın.
  • Cihazım seçeneğine dokunun.
  • Tüm Özellikler bölümüne girin
  • MIUI Sürümü seçeneğine 5 defa bir saniye aralıkla dokunun.
  • Ayarlar’a geri dönün
  • Ek Ayarlar’a girin
  • Geliştirici Seçenekleri karşınızda.

Xiaomi mi 8 geliştirici seçenekleri bu şekilde açıklamaktadır. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa yorumlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Mi 8 Geliştirici Seçenekleri Açma Adımları
Xiaomi Mi 8 Geliştirici Seçenekleri Açma

Bu Seçenek Sayesinde Yapılabilecekler

Geliştirici seçeneklerini açtığınızda birçok işleme ulaşabileceksiniz. Bazı programların çalışması için gerekli olan Xiaomi USB hata ayıklama modunu açabilir, bu ayıklama iznini verebilir, konumunu sahte olarak gösterebilir, Wi-Fi’niz açık olduğunda aynı anda mobil hattınızın internetini kullanabilirsiniz. Ayrıca arka planlarınızı sınırlayabilir ve çalışan uygulamaları ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Xiaomi Geliştirici Seçenekleri kapatmanın tek yolu da cihaza hard format atmaktır. Bu nedenle işlem yapmadan önce bu duruma dikkat ediniz. Aklınıza takılan bir durum olursa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.