Airties Air 4430 Kurulumu makalemizde kablosuz ağ genişletici, kablosuz ağ tekrarlayıcı menzil genişletici kurulumu anlatılacak.

Airties Air 4430 Kurulumu Nasıl Yapılır

Airties Air 4430 Kurulumu makalemizde kablosuz ağ genişletici, kablosuz ağ tekrarlayıcı menzil genişletici kurulumu anlatılacak.

Kablosuz sinyalin izin düşük olduğu ev ofis gibi yaşam alanlarında kablo kirliliği istemeyenler. Düşük maliyete Airties Air 4430 kablosuz ağ genişletici temin ederek basit bir şekilde eşleştirme işlemi sağlayabilirsiniz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra interneti aldığınız modemin sinyal alanını en az iki diş olduğu bir alanda olmalı. Air 4430 menzil genişleticiyi prize takarak internetiniz ana modemden kablosuz alarak kablosuz sinyalin izin  tekrarlanmasını sağlayarak  kablosuz alarak yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getire bilirsiniz.

Air 4430 kablosuz ağ genişleticinin Türkçe arayüze sahiptir. Gelişmiş kablosuz güvenlik ayarları olarak ‘ WPA2-Kurumsal, WPA2-Kişisel, WPA-Kurumsal ve WPA-Kişisel’ kablosuz şifreleme türlerini desteklemektedir.

Airties Air 4430 kablosuz ağ genişletici cihaz  802.11n teknolojisi ile 300 Mbps hızında kablosuz veri taşınmasına olanak sunar. MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisi sayesinde 802.11n standardının getirdiği hata düzeltme sistemleri, kablosuz ağınızdaki bağlantı problemleri giderilmiş olacaktır.

HTTP üzerinden çalışan otomatik yazılım güncelleme özelliği sayesinde, en güncel yazılım otomatik olarak güncelleşmektedir.

Airties Air 4430 Kurulumu

İnterneti alacağınız ana modemde WPS tuşu var ise interneti aldığınız modemin WPS tuşuna basarak ardından Air 4430 menzil genişleticinin WPS tuşuna basıp tek tuş yardımıyla eşleştirme işlemi sağlayabilirsiniz. İnterneti aldığınız modemde WPS tuşu bulunmuyorsa manuel olarak kurulum işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu kurulumların yapılabilmesi için airties air 4430 arayüz erişiminiz olması gerekir.

Airties Air 4430 router cihazı prize takıyoruz. Laptop yada bilgisayar kullanıyorsak Air 4430 un arkasında bulunan ethernet Portuna ethernet kablosunu takıp kablonun diğer ucunu bilgisayar kasasına yada Laptop un sağında yada solunda bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop, bilgisayar kullanmıyorsak yada ethernet kablomuz bulunmuyorsa kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan Airties Air 4430 kablosuz ağ genişleticinin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmamız kurulum sayfasına ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Kablosuz ağ genişleticiye bağlantı kurduğumuz cihazdan tarayıcınız İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safari gibi birine giriş yaparak adres kısmına menzil genişleticinin Ip adresi olan 192.168.2.254 yazarak entere tuşluyoruz.

Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici

Giriş sayfası açılacaktır Şifre alanını boş bırakarak TAMAM butonuna tıklıyoruz.

Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici
Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici İleri

Mevcut taranan ağları görmek için ‘İleri’ tuşuna tıklıyoruz.

Çevremizde bulunan kablosuz ağ adları yansıyacaktır, interneti alacağımız modemin kablosuz ağ adına tıklıyoruz.

Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici

Kablosuz şifre bölümüne interneti alacağımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz. Şifreyi göster alanına tıklayarak kablosuz şifreyi doğru yazıp yazmadığınızı kontrol edebilirsiniz İleri butonuna tıklıyoruz.

Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici Bağlanıyor…

Bağlanıyor yazısı çıkacaktır.

Airties Air 4430 Kablosuz Ağ Genişletici

Tebrikler Bağlandı yazısı yansıdıysa menzil genişleticiyi interneti aldığınız modemin sinyal alanının olduğu alanda prize takarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.