Twitter Fotoğraf Kaldırma isteği

Twitter Fotoğraf Kaldırma isteği Yapmak

İçinde bulunduğunuz bir fotoğrafın paylaşılmasından rahatsız olanlar için Twitter fotoğraf kaldırma isteği yapmak hakkında bilgi paylaşacağız.

Twitter hesabınızda gezinirken fotoğrafınızın izinsiz kullandığını mı gördünüz? Pek çok kişi, çeşitli sosyal medya hesaplarında resminin izinsiz kullanılmasından dolayı manevi olarak yıpratabilir. Neticede resminiz izinsiz kullanılarak kimin tarafından ne şekilde kullanıldığı belli olmadığı için kargaşaya sebep olabilir.

Üstelik yurt dışı kaynaklı siteler olduklarından dolayı sesli olarak iletişime geçme imkanınız da olmadığı çözüm yolunu aramaya başlarız.

Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Twitter hesaplarında da fotoğrafınızın izinsiz kullanılması durumunda Twitter destek ekibine fotoğrafınızın bilginiz dışında paylaşıldığını belirtme imkanınız bulunmaktadır. Twitter destek ekibi olumlu geri dönüş yapar ise bilginiz dışında paylaşılan resminizin kaldırılma imkanı da bulunmaktadır.

Twitter Fotoğraf Kaldırma isteği Yapmak

Twitter fotoğraf kaldırma isteğinde bulunabilmek için Twitter kullanıcısı olmanız ve Twitter hesabınıza giriş yapıyor olmanız gerekiyor. Twitter kullanıcısı değilseniz, yanınızda mutlaka Twitter hesabı olan kullanıcı olması gerekiyor. Twitter hesabına giriş yaptığı zaman Twitter da bilginiz dışında paylaşılan resimlere ulaşabilmesi gerekiyor.

interneti olan herhangi bir cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.)herhangi birini açınız. help.twitter.com/forms/moment_reporting yazınız arattınız.

Bir Andaki Tweetleri bildirme ekranı açılacaktır.

  • Bu An fotoğraflarımı izinsiz kullanıyor. Seçeneğini ,işaretliyoruz.

Bildirilen An Bağlantısı Bölümüne resmin URL sini bağlantısını yapıştırıyoruz. Fotoğrafın bağlantısına Twitter hesabımıza giriş yaparak bilgimiz dışında paylaşılan fotoğrafı bularak başlıyoruz.

Bilgisayardan işlem gerçekleştiriyorsanız resmin üstüne mause ile sağ tıklayarak Resmin adresini kopyala seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Telefondan işlem gerçekleştiriyor sak resmin üstüne basılı tuttuğumuzda Bağlantı adresini kopyala seçeneğine tıklıyoruz. Bildirilen An Bağlantısı yapıştırıyoruz.

Kullanıcı adınız @ Bölümüne Twitter kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.
Your Email Bu e-posta adresini sizinle iletişim kurmak için kullanacağız. Güncel adresinizi girin.

Bildirilen Tweet Bağlantıları
Bir Tweetin doğrudan bağlantısını bulmak için talimatlar bölümüne tıkladığınızda resmin bağlantısını almayla alakalı bilgi aktaran destek bölümü açılacaktır.
Tweet bağlantısı 1, Tweet Bağlantısı 2 (isteğe bağlı), Tweet Bağlantısı 3 ,(isteğe bağlı) Tweet Bağlantısı 4 ,(isteğe bağlı) Tweet Bağlantısı 5,  (isteğe bağlı) seçenekleri açılacaktır birden fazla resminiz Twitter da paylaşıldıysa her resmin bağlantısı farklı olduğu için bağlantısını aynı şekilde kopyalayarak yapıştırdıktan sonra Gönder seçeneğine tıklayarak Twitter fotoğraf kaldırma isteği yapmak, Twitter resim kaldırma isteği yapmak talebinde bulunarak destek ekibinin inceleme yapmasını sağlayabiliriz. Geri dönüş forma yazacağınız e-posta hesabına yapılacağı için e-posta hesabınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.