Telefon Ekranını Televizyona Aktarma

Telefon ekranını televizyona aktarma Telefonunuzda bulunan görüntüyü televizyona nasıl aktarılır, telefonun görüntüsünü  tv’ ye yansıtma.

Bir çok akılı cihaz kullanıcısı telefonunda bulunan bir resmin ya da videoyu televizyonuna yansımasıyla alakalı  sorun yaşayarak ayarların nasıl yapıldığının bilinmemesinden telefonunuzdaki görüntüyü, videoyu televizyonuna yansıtamaz. Siz değerli okurlarımıza yardım etmek amaçlı yaptığımız araştırmalar sonucunda telefon ekranını tv’ye aktarma sorununun çözüm yoluyla alakalı destek bilgilerine bugün ki yazımızda ulaşabileceksiniz.

Telefon Ekranını Televizyona Aktarma

Birçok kullanıcının karşılaşmış olduğu sorunlardan biri olan telefonun görüntüsünü televizyona aktarmak isteyen ancak görüntü aktarımında sorun yaşayan. Akıllı cihaz kullanılmasına rağmen görüntü aktarım özelliğini aktif hale getiremeyerek, sorun yaşayan kullanıcıların yapması gereken işlem sadece makalemizi okumak ve makalemizde bahsedilen ayarları uygulamak olacaktır.

 

Telefonumuzdan Televizyonumuza ekranı yansıtma işlemlerimiz için ilk olarak telefonunuzun ekranını üsten alt doğru sürükleyin. Ekranı yayınla seçeneği var ise bu özeliği aktif hale getirerek telefonun görüntüsünü televizyona yansıtabiliriz. Ancak bu özellik bulunmuyor ise televizyon kumandasından, menü bölümüne tıkamamız gerekiyor. Televizyonumuzun ekranında seçenekler menüsü açılacaktır. Bu alanda yer alan seçenekler arasında bulunan Ekran Paylaşım seçeneğine tıklıyoruz.

Televizyonunuzun modem ve markasına göre karşımıza ‘LİVE SHARE’ adında bir ekran gelecektir. Telefondan Screen Mirroring‘ alanında cihazınızın markasını görüp seçmemiz gerekiyor. Otomatik olarak televizyona bağlantı kuruldu uyarısı alacağız.

Yapılan bu işlem sonrasında telefonunuzda herhangi bir görüntü açmamız, telefonunuzdaki ekranın televizyona yansımasını sağlayacaktır.  Telefon üzerinde yapacağınız her işlem televizyonda da açılacaktır.

Yaptığınız Telefon Ekranını Televizyona Aktarma işlemleri sonrasında telefonunuzdan müzik, resim, video her türlü bağlantıları açıp bunu telefonunuzda olduğu gibi televizyonunuzda izleyip dinleye biliriz. Yapacağınız ayarlar doğrultusunda telefondan televizyonuna ekranı yansıtma işlemini gerçekleştirmiş olduk. Telefonumuzda bulunan görüntüyü televizyonumuza sorunsuz olarak yansıta bileceğiz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.