Samsung Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır

Ağ sorunlarında veya herhangi bir sorun yok anacak internete bağlanamıyorsanız için samsung smart tv internete nasıl bağlanır öğrenelim.

Samsung smart tv internete bağlanamıyorum sorusuna yanıt olacak bu makalede Smart TV internete Nasıl Bağlanır, kablosuz ayarları nasıl yapılır görsellerle anlatacağız. Samsung smart tv internete bağlanma sorununuz varsa bu makaledeki işlemleri uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz. Smart TV Müşteri Hizmetleri.

Samsung Smart TV internete Nasıl Bağlanır

Ağa bağlanma ile ilgili bir sorununuz yok ama internet erişimi alamıyorsanız Samsung Smart TV Kablosuz DNS Ayarları Nasıl Yapılır  makalemizi inceleyiniz.

Samsung Smart TV Kablolu ile Internet Ağına Bağlanma

Ağ > Ağ Ayarları Statik IP adresi gerektiren ağlarla, ağa bağlanmak için IP adresi, alt ağ maskesi, ağ geçidi ve DNS değerlerini manüel olarak girmeniz gerekir.

Ağ Türü öğesini Kablo olarak ayarlayın ve sonra Bağlan öğesini seçin.

TV ağa bağlanmaya çalıştığında Durdur öğesini seçin. Ağ bağlantısı kesildiğinde, IP Ayarları öğesini seçin.

TV İnternete Nasıl Bağlanır

IP Ayarları ekranında, IP Ayarları değerini Manuel girin olarak ayarlayın, IP Adresi, Alt Ağ Maskesi, Ağ Geçidi ve DNS Sunucusu değerlerini girin ve sonra Tamam öğesini seçin.

TV belirtilen ayarları kullanarak ağa yeniden bağlanmaya çalışır. Bağlantı kurulduğunda bir onay mesajı görünür. Tamam öğesini tıklayın.
” Ağ bağlantısı hızı DNS sunucusu ayarlarına bağlı olarak değişebilir.

Samsung Smart TV Kablosuz Ağa Bağlanma

Öncelikle cihazınızın menüsünde girin. Burada seçeneğine tıklayın.

Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır

Ardından Ağ Ayarlarını seçin.

 

Kablosuz Genel seçeneğini seçin.

 

Burada televizyon kullanılabilir kablosuz ağları tarayacak. Kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Gelen kablosuz ağlardan hangisi size aitse üzerine gelip bir kere tıklamanız yeterli olacaktır.

Cihaz sizden modeminizin Şifresini isteyecek. Büyük küçük karakterlere uygun olarak kablosuz şifrenizi yazın ve Sonraki butonuna tıklayın.

Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır Ekran Görüntüleri

Kısa bir süre bekleyin. Kablosuz ağa girdiğiniz bilgiler doğruysa bağlanacaktır.

Samsung Smart TV İnternete Nasıl Bağlanır

Samsung TV internete Nasıl Bağlanır böylece öğrenmiş olduk.

Umarım Smart TV internete Nasıl Bağlanır makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yaşadığınız sorunlara yardımcı olmak için Yaparım Ben ekibi burada olacaktır. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür deriz!

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.