Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme

Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme kanal sıralandırma nasıl yapılır? Yu-Ma-Yu Kanal Düzenleme Sorularına cevap makalemizde bulabileceksiniz.

Kanalların sırası sağlayıcı tarafından önceden tanımlanmış olup tercih ettiğiniz sıraya göre kanalları sıralayabilirsiniz. YU-MA-TU IQ uydu alıcısı kullanan mevcut kanalları taşımak yada düzenlemek isteyen kullanıcıların. Sorunları çözmelerine yardımcı olmak amaçlı YU-MA-TU uydu alıcılarında inceleme yaparak kanaları nasıl düzenleyecekleri hakkında bugün yayınlayacağımız, Yumatu uydu kanal düzenleme makalemizi yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme

Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme
Yumatu Uydu Kanal Düzenleme Nasıl Yapılır

Kanal taşıma yada kanal düzenle işlemini gerçekleştirmek için kumandanızın Menü tuşuna tıklayınız. Ana menüde yer alan Kanal Ayarları seçeneğine tıklıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme – Kanal Ayarları

Tv Kanal Ayarları seçeneğinin üstüne kumandanız da yer alan yön tuşlarıyla gelerek Ok butonuna tıklayarak onaylıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Düzenleme – Şifreyi Gir

Açılan sayfada alt tarafta renkli seçenekler yer almaktadır. Kırmızı Uydu, Yeşil Sakal, Sarı değiştir, Mavi Sırala…gibi bu renk seçenek kutucukları kumandanın üstünde yer alan butonların bu menü deyken hangi işe yarayacaklarını tarif etmektedirler. Taşımak istediğimiz kanalın Üstüne yön tuşlarıyla gelerek Kumandada yer alan Sarı tuşa değiştir tuşuna tıklıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Düzenleme İşlemleri

Şifreyi girmeniz için alana açılacaktır. Bu alana kumandada yer alan sayılara tıklayarak (0000) yazıyorsunuz.

Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme
Yumatu Uydu Kanal Düzenleme Son İşlem

Açılan sayfanın altında yer alan renkli kutucukların değiştiklerini göreceksiniz. Taşımak istediğimiz kanalın üstüne geliyorsunuz, kumanda üstünde yer alan beyaz tuşa tıklıyorsunuz. Taşımak için tıkladığımız kanalın üstünde altı ve üstü gösteren iki ok olduğunu göreceksiniz. Kumanda yer alan Yön tuşlarıyla kanalı üste taşımak istiyorsanız, üste alta taşımak istiyorsak kumandanız da yer alan alt yön tuşuna tıklıyorsunuz.

Kanalı taşıma işlemini gerçekleştirdiniz. Ok tuşuna tıklayarak taşıma işlemini bitiriyoruz. Taşıma işleminden sonra taşımak istediğiniz kanal var ise tekrar kumandada yer alan beyaz tuşa tıklayarak yön tuşlarıyla kanal taşıma işlemi gerçekleştirerek Ok tuşuyla onaylıyorsunuz. Yumatu Uydu Kanal Taşıma Düzenleme işlemini gerçekleştirdiniz. Ana menüye dönerek televizyon izlemenin keyfini doyasıya yaşaya bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.