PUBG Emülatör Sorunları için Yapmanız Gerekenler

En iyi PUBG Emülatörü bile halen beta aşamasında. Dolayısıyla bizde PUBG Emülatör Sorunları gidermek için birkaç en iyi yöntemi paylaştık.

En çok kullanılan PUBG Mobil emülatörlerinden biri, halen beta aşamasında olan Tencent Gaming Buddy‘dir. Bazen, Tencent Gaming Buddy’de PUBG oynarken %98’e takılırken sıkıntı yaşar. Kullanıcılar büyük gecikmeler ve donmalar vb. ile karşı karşıya kalır. Böylece, PUBG emülatör sorunlarını gidermek için birkaç en iyi yöntemi paylaştık.

Peki, etrafa bakarsak, şu anda PUBG Mobile’ın Google Play Store’daki oyun bölümünün tamamını öldürdüğünü göreceğiz. Pekala, PUBG Mobile büyük bir hit aldı ve şu anda milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. PUBG Mobile‘ın bu kadar popüler olmasının nedeni, oyunun akıllara durgunluk veren grafikler ve bağımlılık yaratan bir oyun sunmasıdır.

PUBG Mobile hakkında hala bir şey bilmeyenler için bu, bir adadaki diğer 100 oyuncuyla düşürüleceğiniz bir Battle Royale oyunu. Oyuncunun nihai amacı adadan öldürülmeden hayatta kalmak. Bununla birlikte, PUBG Mobile küçük ekranlı cihazlar için optimize edilmiştir. Bu nedenle, tekleme, sorunlu kontrol, kötü hassasiyet vb. bibi birkaç istenmeyen eylem bekleyebilirsiniz.

Bu yüzden PUBG Mobile kullanıcıları her zaman emülatörleri ararlar. PUBG Emülatör Sorunları da mobilde oynamanın ötesinde farklı sorunlara neden olabiliyor. Aslında, PUBG Mobile, bir bilgisayarda oynandığında farklı bir oyundur. Bir bilgisayarda daha iyi kontroller elde edersiniz ve düşmanları daha kolay tespit edebilirsiniz. Sadece bu değil, emülatörlerde de, daha iyi bir oyun deneyimi yaratan daha iyi kare hızları elde edeceksiniz. Şu anda, internette mevcut olan ve bilgisayardaki PUBG Mobile‘ı taklit edebilecek en iyi PUBG Mobile emülatörlerinden bazıları var. PUBG oynarken ağ hatası alıyorsanız PUBG Ağ Gecikmesi Algılandı Hatası makalemizi incelemenizi öneririz.

PUBG Emülatör Sorunları için Yapmanız Gerekenler

En çok kullanılan PUBG Mobil emülatörlerinden biri, halen beta aşamasında olan Tencent Gaming Buddy’dir. Bazen, Tencent Gaming Buddy’de emülatörün takılı kaldığı gibi PUBG oynarken kullanıcılar çok büyük sıkıntılarla karşılaşıyor. Kullanıcılar ise büyük gecikmeler ve donmalar, vb. ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu yüzden, bu makalede, PUBG Emülatör Sorunlarını çözecek birkaç yöntemi paylaşacağız.

Güç Tasarrufu Modunu Kapatın

PUBG Mobile’ı Tencent Gaming Buddy aracılığıyla bir dizüstü bilgisayarda çalıştırmaya çalışıyorsanız, bu herkesin yapması gereken ilk şeydir. Bilmeyenler için, Windows 10 işletim sistemi gelişmiş bir Güç Tasarruf Modu sunar. Bu özellik daha iyi pil performansına yol açan CPU ve Disk Kullanımını kısıtlar. Ancak, aynı şey bilgisayarı yavaşlatır ve oyun performansını etkileyebilir. Bu nedenle,

  • Denetim Masası
  • Donanım ve Ses
  • Güç Seçeneği’ne gidin.
  • Güç Seçeneği altında, maksimum oyun performansı elde etmek için “Dengeli” veya “Yüksek Performans” planını seçin.
PUBG Emülatör Sorunları için Güç Tasarruf Modunu Değiştirme
PUBG Emülatör Sorunları için Güç Tasarruf Modu

Güvenlik Araçlarını Kapatın Pubg Emülatör

Bazı kullanıcılar, virüsten koruma araçlarının Tencent Gaming Buddy emülatörünü kötü amaçlı yazılım olarak tanımladığını bildirdi. Aslında kötü amaçlı yazılım değil, ancak harici bağlantılar içerdiğinden, virüsten koruma araçları onu kötü amaçlı yazılım olarak tanır. Bazen, Antivirüs araçları, Tencent Gaming Buddy’yi en iyi performansla çalıştırmaktadır. Bu nedenle, Tencent Gaming Buddy ile ilgili sorunları çözmek için tüm güvenlik araçlarını kapatmanız önerilir. Antivirüs araçları arka planda çalıştığından ve kötü amaçlı dosyaları taradığından, oyun performansını etkileyebilir. Bu nedenle, herhangi bir oyun oynamadan önce güvenlik araçlarını kapattığınızdan emin olun.

Tümleşik Grafik Seçin

PUBG Emülatör Sorunları için Tümleşik Grafik Seçimi

Windows 10 bilgisayarında PUBG Mobile’ı taklit etmek için Tencent Oyun arkadaşı kullanıyorsanız, Entegre grafik seçeneğini seçmeniz gerekir.

  • Nvidia Denetim Masası
  • 3D Ayarlarını Yönet
  • Program Ayarlarına gitmeleri gerekir.

Şimdi Bir Program Seçin altında, “Tencent Gaming Buddy” yi seçin ve sonra tercih edilen grafik işlemcisi olarak “Tümleşik Grafik” i seçin. Bu muhtemelen PUBG Mobile yazılımının Windows 10 bilgisayarda TGB hatalarının yüklenmemesini düzeltecektir.

İşleme Seçeneğini Değiştirin

PUBG Emülatör Sorunları bazen, Tencent Gaming Buddy, uyumsuz oyun motoru ayarları nedeniyle PUBG Mobile’ı yükleyemiyor hatası ile oluşur. Tencent Gaming Buddy, kullanıcılara OpenGL, DirectX vb. gibi seçilebilecek 4 farklı işleme seçeneği sunar. Dolayısıyla, Tencent Gaming Buddy hatalarını düzeltmek için farklı bir işleme seçeneği denemeniz gerekir. Bunun için;

  • Tencent Gaming Buddy’yi açın
  • Ayarlar
  • Motor’a gidin.

Şimdi dört alternatif OpenGL ve DirectX seçeneğinden birini seçin. Her alternatif seçeneği denemeniz ve hatanın düzeltilip düzeltilmediğini kontrol etmek için oyunu yeniden başlatmanız gerekir.

Farklı Emülatör Kullanın

Bir bilgisayarda PUBG Mobile‘ı oynamak istiyorsanız, muhtemelen bir emülatöre ihtiyacınız olacaktır. İşin iyi yanı Tencent Gaming Buddy’nin web’de kullanılabilen tek PUBG Mobile emülatörü olmaması. Ayrıca bilgisayarda PUBG Mobile oynamak için Nox Player, Memu, BlueStacks vb. seçebilirsiniz. Harika olan şey, bu emülatörlerin PC Gamepad’leri desteklemesi ve tonlarca özellik sunmasıdır.

PUBG Emülatör Sorunları

Yani, bunlar Tencent Gaming Buddy’nin bir bilgisayarda çalışmamasını düzeltmenin en iyi beş yöntemdi. PUBG hatalarını düzeltmek için başka bir numarası olduğunu biliyorsanız, aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.