Twitch.tv Nedir ve Nasıl Kullanılır

Twitch.tv Nedir ve Nasıl Kullanılır

Twitch.tv Nedir ve Nasıl Kullanılır, makalemizde Twitch tv hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda anlatık. Twitch tv bilmeniz gereken her şey.

Twitch, dijital video yayınlarını izlemek ve izlemek için popüler bir çevrimiçi hizmettir. 2011’de kurulduğunda, Twitch başlangıçta neredeyse tamamen video oyunlarına odaklandı, ancak sanat eseri oluşturma, müzik, talk show ve ara sıra TV dizilerine ayrılmış akımları da kapsayacak şekilde genişledi.

Akış hizmeti, her ay 2 milyondan fazla benzersiz yayıncıya sahiptir ve bu kullanıcıların 17 binden fazlası, Twitch İş Ortağı programı aracılığıyla para kazanır; bu, yayıncılara ücretli abonelikler ve reklam yerleşimleri gibi ek özellikler sağlayan bir hizmettir. Twitch, 2014 yılında Amazon tarafından satın alındı ve Kuzey Amerika’daki en yüksek internet trafiği kaynaklarından biri olmaya devam ediyor.

Twitch’i Nerede izleyebilirim?

Twitch akışları resmi Twitch web sitesinde ve iOS ve Android cihazlar, Xbox 360 ve Xbox One video oyun konsolları, Sony’nin PlayStation 3 ve 4, Amazon’un Fire TV’si, Google Chromecast için kullanılabilen birçok resmi Twitch uygulamasından biri aracılığıyla görüntülenebilir. ve NVIDIA SHIELD. Twitch’teki yayınları ve videoları izlemek tamamen ücretsizdir ve görüntüleyenlerin giriş yapmasını gerektirmez.

Bununla birlikte, bir hesap oluşturmak, kullanıcıların favori kanallarını bir takip listesine eklemelerine izin verir (YouTube’daki bir kanala abone olmak gibi) ve her bir akışın benzersiz sohbet odasına katılabilir. Hosting, Twitch flamalar için başka bir kanalın canlı akışını kendi izleyicilerine yayınlamanın popüler bir yoludur.

Twitch.tv Nedir, oyuncaların canlı yayın başlatarak oynamakta oldukları oyunu yayıncılarına sunmaya yarayan canlı yayın odaklı bilgisayar, turnuva platformu olduğu bilinmektedir. Aslında Twitch tv  instagram, facebook ve youtube platformlarında olduğu gibi sosyal medya ağıdır. Twitch  uygulamasını yaklaşık olarak 50-60 milyon kullanıcı giriş yaparak ziyaret ederek güncel oyunları uygulamaları görmekte, canlı yayın yapabilmekte.

Twitch.tv Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Twitch tv’ de oturum açabilmek için Facebook bağlanabilir yada normal oturum açabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra Türkiye içi kanalar global kanalar oturum açan diğer kullanıcılarla mesaj yoluyla iletişim kurulabilirsiniz..

profili ayarlaya bölümünden profil resminizi değiştirebiliyorsunuz biliyorsunuz Twitch.tv nikinizi değiştiremiyorsunuz bu yüzden profilinizi oluştururken dikkat etmeniz gerekiyor.
Turbo seçeneğinden yapılan canlı yayınları izlerken izlediğiniz yayına reklam girmesini istemiyorsanız, reklam girmesini engelleye biliyorsunuz. Turbo bölümünden Twitch.tv profilinizi silebiliyor yada 60 gün boyunca verilerinizi silmeden saklayabiliyorsunuz.
Güvenlik girişte ise hesabınız farklı cihazdan açıldığı zaman şifrenizi bilmesine rağmen eklediğiniz numaraya kod geliyor. Gelen kodu almadan oturum açan kişi hesabınıza erişim kazanamıyor.

Abone ol bölümünden istediğimiz kanala abone olabiliyoruz ve kanalda bulunan özelliklerden bir tanesini alabiliyoruz. Ödeme özelliği için ise birçok ödeme özelliği bulunmaktadır. Bunlara mobil ödeme dahil olup ttnet  VISA PTT…gibi bir çok kredi kartı da dahildir.
Kanalın altına indiğinizde ise kanalın paneline inerek kanal sahibinin bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Twitch.tv de istediğimiz kanalı takip edebiliriz ve kanal aktif olduğunda bildirim gelecektir. Gelen bildirim sayesinde iyi oyuncuların canlı yayınlarını izleyebilirsiniz.
Twitch.tv Nedir ? Nasıl Kullanılır ? sorularınızın  yanıtını makalemizi okuyarak bulabilirsiniz.

TwitchCon Nedir?

TwitchCon, Twitch tarafından organize edilen, Eylül veya Ekim aylarında üç günlük bir süre boyunca düzenlenen yıllık bir toplantıdır. TwitchCon’un resmi amacı, video oyunu ve akış kültürünü kutlamaktır; ancak aynı zamanda, şirketin yeni hizmetleri kullanıcılara tanıtması ve özellikle başarılı olan Twitch Partners’ı kabul etmesi için bir platform görevi görmektedir.

TwitchCon’daki etkinlikler ve etkinlikler tartışma panellerinden ve atölye çalışmalarından, popüler Twitch Partners’la tanışmak ve selamlamak ve hatta canlı müzik ve içecekler ile özel bir parti oluşturmak için. Biletler günlük yaklaşık 85 $ civarındadır ve gün ortasından akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eder. Çocuklar TwitchCon’a kabul edilmektedir, ancak 13 yaşından küçüklerin bir yetişkin tarafından eşlik etmesi gerekmektedir. Genel olarak, TwitchCon, PAX veya Gamescom gibi benzer video oyun sözleşmelerinden daha olgun bir yaş demografisine sahiptir.

İlk TwitchCon, 2015 yılında San Francisco’da gerçekleştirildi ve iki gün boyunca 20.000’den fazla katılımcının ilgisini çekti, üç gün süren San Diego’daki ikinci toplantı ise 35.000’in üzerine çıktı.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.