Windows 10 için En iyi Bilgisayar Test Programları

En iyi Bilgisayar Test Programları Windows 10

Windows 10 için En iyi Bilgisayar Test Programları, yazılım veya donanım hataları için makinenizi test etmenize yardımcı olabilir.

Bu nedenle, bu makalede, RAM, Sabit Disk, CPU, Sürücüler vb. Farklı hataları bulup düzeltmenize yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz bilgisayar test programları listesini inceleyeceğiz.

Etrafa bakacak olursak, Microsoft’un Windows işletim sisteminin şu anda milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldığını göreceğiz. Microsoft’un Windows işletim sisteminin en son sürümü Windows 10, genellikle diğer işletim sistemlerinde bulunmayan birçok benzersiz özelliğe sahiptir.

Ancak, Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi kullanıcı deneyimine gelince çok kötü bir üne sahiptir. İşletim sistemi hala hatalardan arınmış değildir ve Windows 10 kullanıcıları genellikle Mavi Ekran Hataları, Sistem Çökmeleri vb. gibi bazı sistematik sorunlarla karşılaşır.

Eh, Windows 10 işletim sistemi ile karşılaştığınız her sorun çözülebilir. Aslında, farklı türde Windows hatalarının nasıl düzeltileceğiyle ilgili birkaç öğretici zaten paylaştık. Ancak, işleri kolaylaştırmak gerekirse, bilgisayar tanılama araçlarına veya donanım tanılama araçlarına güvenmemiz gerekir.

En iyi Bilgisayar Test Programları

Windows 10 için PC test programı ve araçları, yazılım veya donanım hataları için makinenizi test etmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu makalede, RAM, sabit disk, CPU, sürücüler vb. Farklı hataları bulup düzeltmenize yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz bilgisayar tanılama araçları listesini inceleyeceğiz.

1. Bellek Test Aracı

Memory Diagnostic Tool, veya mdsched.exe, çoğunlukla RAM belleğindeki sorunları kontrol etmek için kullanılan Windows 10 bilgisayarınız için yerleşik bir tanı aracıdır. Yerleşik araç etkin bir şekilde çalışır ve RAM’in daha iyi performans göstermesini kısıtlayan hatayı kontrol eder. Sadece bu değil, Bellek Test Aracı da tarama tamamlandıktan sonra test sonuçlarını görüntüler. Windows kullanıcılarının Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows  + R tuşlarına basması yeterlidir. Ardından Çalıştır iletişim kutusunda mdsched.exe yazın. Aracı çalıştırın.

2. Windows Kaynak Monitörü

Windows Kaynak Monitörü, listede ki tane daha yerleşik tanı aracıdır. Kaynak izleyicisi, Windows işletim sisteminiz için gelişmiş bir görev yöneticisi gibidir. Windows Kaynak Monitörü , Bellek, Disk Kullanımı ve CPU‘nun farklı yönlerini izler. Sadece bu değil, aynı zamanda hangi uygulamanın Disk, CPU vb. kullanımını etkilediğini de kontrol edebilirsiniz. Ancak, bu teşhis aracı yalnızca sorunu bulmaya yardım ediyor, hiçbir şey düzeltmiyor.

3.  JScreenFix

En iyi Bilgisayar Test Programı

JScreenFix ekranda sıkışmış pikselleri onarmanıza yardımcı olabilir. Son zamanlarda ekranınızda herhangi bir zorlanma veya tozdan kaynaklanmayan herhangi bir kablolu nokta fark ettiyseniz, büyük olasılıkla sıkışmış pikseller olabilir. Takılan bu pikseller çok can sıkıcı olur ve ekran siyah veya karartıldığında kolayca fark edilir. JScreenFix etkilenen bölgeyi her dakika tonlarca farklı renkle temizler. Yani, En iyi Bilgisayar Test Programları içinde ücretsiz olanlardan biridir.

4. CrystalDiskInfo

Windows 10 En iyi Bilgisayar Test Programı

Peki, disk sürücülerinizin durumunun tam bir analizini yapan ücretsiz bir bilgisayar tanılama testi aracı arıyorsanız, CrystalDiskInfo en iyi seçim olabilir. CrystalDiskInfo, USB Sürücülerinizin, HDD‘lerin ve SSD‘lerin mevcut durumunu size bildirir. Teşhis aracı genel sağlık durumunu etkin bir şekilde tarar ve size detaylı raporlar sunar. Araç, sıcaklık, çalışma süresi, hata oranları vb. hakkında bilgi verebilir.

5 Intel İşlemci Test Aracı

Ücretsiz En iyi Bilgisayar Test Programı

Intel işlemciyi kullandığımızdan, Intel İşlemci Test Aracı çok önemli bir araç haline geliyor. Aracın adı dediği gibi, Intel İşlemci Tanı Aracı, kullanıcıların hatalı işlemcinin neden olduğu sorunları gidermesine yardımcı olur. Normalde, tanı aracı işlemci üzerinde bazı testler çalıştırır ve sonuçları görüntüler. Kullanıcıların başarısız olan test sonuçlarına bakması gerekiyor. Yüklenen sürücülerle ilgili sorunlar bulursa, sorunu giderebilirsiniz. Ancak, araç size başka bir hata gösteriyorsa, yeni bir işlemci düşünmeniz gerekir. Intel İşlemci Tanılama Aracı En iyi Bilgisayar Test Programları içinde intel işlemci için olanlardan biridir

Piriform tarafından 6 Speccy

Ücretsiz En iyi Bilgisayar Test Programları

Speciform by Piriform başka bir En iyi Bilgisayar Test Programı ve onarım aracıdır. Normalde, araç donanım, çevre birimleri, disk bilgisi, grafik, yazılım, ağ, vb. her şey hakkında bilgi gösterir. Speciform by Piriform, sorun giderme ve bakım işlemlerini çok daha kolay hale getiren son derece ayrıntılı bir yapılandırma verisi sunar. Yani, kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz En iyi Bilgisayar Test Programları 2018.

Yani, bunlar Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanabileceğiniz Windows 10 için En iyi Bilgisayar Test Programları içinden bazılarıdır. Önemli bir teşhis aracını kaçırdığımızı düşünüyorsanız, aşağıdaki yorum kutusuna yazarak bizi bilgilendire bilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.