En iyi 8 Android Ekran Kayıt Uygulamaları

Android Ekran Kaydı Alma Uygulamalar

YouTube kanalınız için android ekran kaydı alma ihtiyacı  mı duyuyorsunuz, yoksa yalnızca Android cihazınızın ekran kaydetme mi istiyorsunuz? Harici bir kamera veya bilgisayar kullanmak yerine, Play Store’da sizin için bu işi yapabilecek birçok uygulama sayesinde doğrudan cihazınızın ekranını kolayca kaydedebilirsiniz.

Bu makalede Android cihazınızda Ekran Kaydı Alma işlemini yapan en iyi uygulamaların listesini hazırladık. Bunlar, videolarınızı otomatik olarak ayarlayan sihirli düğmelerden, oyunları kaydetmeye, süper yüksek kare hızlarına sahip kayıtlara kadar her tür fantezi özelliğe sahiptir. Okuyun, seçiminizi yapın, sonra android ekran kaydetme işinin keyfini sürün.

Android Ekran Kayıt Uygulamaları için bir listesini hazırladık. Bunlar, videolarınızı otomatik olarak ayarlayan sihirli düğmelerden video oyunları kaydetmeye, süper yüksek kare hızlarına sahip kayıtlara kadar her tür fantezi özelliğine sahiptir. Okuyun, seçiminizi yapın, sonra Android ekran videosu çekmek için işe koyulun.

Android Ekran Kayıt Uygulamaları

Aşağıda paylaşılan android ekran kayıt programı içinde cihazın Root yetkisi ile kullanmanızı isteyen uygulamalarda var. Herhangi bir şekilde root olmadan ekranı kaydetmek istiyorsanız bu konuda hazırladığımız Rootsuz Ekran Kaydedici Uygulamaları makalemizi inceleyebilirsiniz.

MNML Screen Recorder

MNML Screen Recorder
MNML Screen Recorder
Developer: Follix Apps
Price: Free

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Hala erken erişime sahip, ancak Google Play Store’daki bazı uygulamaları aydınlatan tüm reklamlar ve ödeme duvarlarından ve diğer rahatsızlıklardan arındırıcı bir şekilde ücretsiz olan MNML Ekran Kaydedici, her şeyden önce kullanım kolaylığına odaklanan açık kaynaklı bir ekran kaydedicidir. İsmi görünüşe göre ‘minimal‘ olarak telaffuz edilir.

Henüz 1.0 sürümünde olmasa da, 24 Mbps’ye kadar bit hızlarıyla 60 fps hızında kayıt yapmak harika bir duygu. Bu noktada, çözünürlükler 1080p olarak sınırlandırılıyor, ancak aygıtlar Android’in kayıt kare hızını arttırmayı zorlaştırdığını belirterek, bu sınırı yükseltmek için çok çalışıyorlar.

ScreenCam Screen Recorder

ScreenCam Screen Recorder
ScreenCam Screen Recorder

Size reklam vermeyen ücretsiz bir uygulama için söylenecek çok şey var. Bu uygulama tam olarak adının önerdiği şeyi yapmanıza izin veriyor. ScreenCam, bu listedeki diğer Android ekran kaydediciler kadar çok seçeneğe sahip olmayabilir, ancak video bit hızını, kayıt çözünürlüğünü ve kullanmak istediğiniz kare hızını değiştirmenize izin veren (60 fps’ye kadar) temel özelliklerle uğraşmaktan daha fazla seçeneğe sahip olamaz.

Ayrıca düzenli güncellemeler alıyor, bu nedenle kayıtlarınızı herhangi bir ekrandan hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan değişken widget’ların eklendiğini gördük. Bu noktada dikkate değer bir ihmal, Resim İçinde Resim modunun olmamasıdır.

RecMe Free Screen Recorder

RecMe Screen Recorder
RecMe Screen Recorder
Developer: MOBZAPP
Price: Free

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

RecMe, rootlu bir cihazda kullanıldığında dahili ses ve video kaydı yapabilen birkaç ekran kayıt uygulamasından biridir. Eğer cihazınız rootlu deilse, o zaman dahili ses özelliğinden yararlanamazsınız, ancak 60 fps 1080p video kalitesi, ön / arka kamera kaplaması ve mikrofon dahil olmak üzere ekran kayıt cephesinde hala oynayabileceğiniz çok şey (Pro Kullanıcılar) var.

UI hoş ve arkadaş canlısı Materyal Tasarımı estetiği, telefonunuza entegre edilmiş resmi bir ekran kayıt uygulaması gibi görünmesini sağlıyor.

Google Play Oyunlar

Google Play Games
Google Play Games
Developer: Google LLC
Price: Free

Herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmekten kaçınmak istiyorsanız ve özellikle de çoğunlukla oyun malzemelerini kaydetmek istiyorsanız, Android cihazınızdaki resmi Play Games (Play Oyunlar) uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sadece Play Oyunlar uygulamasını açın, bir oyunun bilgi sayfasına gidin ve ekranın üst kısmındaki “Kayıt” simgesine dokunun. 480p ve 720p olarak kaydetme seçeneklerine sahip olacaksınız, bu yüzden çok yüksek çözünürlükte bir şey yok, ancak bütünleşik olduğundan şikayet etmiyoruz.

Bu özelliği oyun dışı şeyleri kaydetmek için kullanmak için, yukarıdaki adımları izleyin, kayıt başladığında oyundan çıkın.Bu kadar.

Mobizen Screen Recorder

Mobizen Ekran Kaydedici
Mobizen Ekran Kaydedici
Developer: MOBIZEN
Price: Free

Mobizen, Play Store’daki en popüler android ekran kaydı alma uygulamalarından biridir. 60fps’de tam HD kayıt da dahil olmak üzere birçok özellik sunar. Ayrıca, videolarınızı kaydettikten sonra arkaplan müziği ve giriş ve çıkış videoları yaparken kendinizi kaydetme seçeneği gibi videolarınızı kaydettirmek için çeşitli araçlara sahiptir. Bu, özellikle oyun oynamak için iyidir, aynı zamanda seanslarınızı ekrandaki aksiyona tepki vererek yüzünüzü kaydederken kaydetmenizi sağlar.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder root erişimi gerektirmez (mükemmel başlangıç) ve kaydı duraklatma ve sürdürme seçeneğine sahiptir. Bu, özellikle eğitici videolar yapmak için çok yararlı olabilir. Ayrıca öne bakan bir kamera kaplaması özelliğine sahiptir, ancak kilidini açmak için ücretli bir yükseltme gerektirir. Çözünürlük, kare hızı, bit hızı gibi ayarları değiştirebilir. Hatta kaydedilen ekran görüntüsü ile birlikte bir metin mesajı veya logosu içerebilir. Mikrofon kaydı desteklenir.

Ekran Kaydı Alma

Bu uygulama grubuyla (veya yalnızca bir tanesinde), android ekran kaydı alabilir ve yükleyebileceğiniz en sıcak yer olan web sitesine kaydedilmeye ve ışınlanmaya hazırdır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.