AnaSayfa / Blog / En iyiler / Android Ekran Kayıt Uygulamaları [En İyi 8] 2019
En iyi 8 Android Ekran Kayıt Uygulamaları

Android Ekran Kayıt Uygulamaları [En İyi 8] 2019

YouTube vb için Android ekran videosu çekmek mi istiyorsunuz? İşte denemek için en iyi 8 Android Ekran Kayıt Uygulamaları bazıları.

Kendi YouTube Android eğitim kanalınızı başlatmak mı yoksa yalnızca Android cihazınızın ekran görüntülerini almak mı istiyorsunuz? Harici bir kamera veya bilgisayar kullanmak yerine, Play Store‘da sizin için işi yapabilecek birçok uygulama sayesinde doğrudan cihazınızın ekranını kolayca kaydedebilirsiniz.

Android Ekran Kayıt Uygulamaları için bir listesini hazırladık. Bunlar, videolarınızı otomatik olarak ayarlayan sihirli düğmelerden video oyunları kaydetmeye, süper yüksek kare hızlarına sahip kayıtlara kadar her tür fantezi özelliğine sahiptir. Okuyun, seçiminizi yapın, sonra Android ekran videosu çekmek için işe koyulun.

Android Ekran Kayıt Uygulamaları

Aşağıda paylaşılan Android Ekran Kayıt Uygulamaları içinde cihazın Root yetkisi ile kullanmanızı isteyen uygulamalarda var. Herhangi bir şekilde root olmadan ekranı kaydetmek istiyorsanız bu konuda hazırladığımız Rootsuz Ekran Kaydedici Uygulamaları makalemizi inceleyebilirsiniz.

ScreenCam Ekran Kaydedici

ScreenCam Screen Recorder
ScreenCam Screen Recorder

Size reklam vermeyen ücretsiz bir uygulama için söylenecek çok şey var ve tam olarak adının önerdiği şeyi yapmanıza izin veriyor. ScreenCam, bu listedeki diğer Android Ekran Kaydedici kadar çok seçeneğe sahip olmayabilir, ancak video bit oranını, kayıt çözünürlüğünü ve kullanmak istediğiniz kare hızını değiştirmenize izin veren (60 fps’ye kadar) temel özelliklerle uğraşmaktan daha fazla seçeneğe sahip olamaz.

Ayrıca düzenli güncellemeler alıyor, bu nedenle kayıtlarınızı herhangi bir ekrandan hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan değişken widget’ların eklendiğini gördük. Bu noktada göze çarpan bir ihmal, Resim İçinde Resim modunun olmamasıdır, bu nedenle ekranı kaydederken ön kamera ile kendinizi kaydedemezsiniz.

YouTube Oyun

YouTube Gaming
YouTube Gaming
Developer: Google LLC
Price: Free

En iyi 3’üncü sırada yer alan Android Ekran Kayıt Uygulamaları için YouTube‘a yüklenmek üzere ekranlarını kaydetmek isteyenler için, özellikle de oyun kaydı yapıyorsanız, bu uygulama ihtiyacınız olan tek şey olabilir. YouTube Gaming, bu listedeki bazı özelliklerden ve diğer uygulamaların ham gücünden yoksundur (video çözünürlüğü 720p ile sınırlıdır), ancak YouTube ile doğrudan bütünleşmesi onu kazanır. Sadece oyun kaydetmiyor ve belirli uygulamaları kaydedebiliyor veya tüm Android ekranınızı yansıtabiliyor.

Buradaki düzenleme özellikleri oldukça basittir (videolarınızı kesmek ve bazı temel efektler ekleyebilmenize rağmen), ancak YouTube kullanıcıları (herkes doğru mu?) Kullanıcı arabirimiyle anında evde hissedecekleri için burada aşinalık vardır. Ayrıca, telefon depolamanıza bağlı olarak ne kadar kayıt süresi kaldığını gösterir.

RecMe Free Ekran Kaydedici

RecMe Free Screen Recorder
RecMe Free Screen Recorder
Developer: MOBZAPP
Price: Free

RecMe, rootlu bir cihazda kullanıldığında dahili ses ve video kaydı yapabilen birkaç ekran kayıt uygulamasından biridir. Eğer cihazınız rootly değilse, o zaman dahili ses özelliğinden yararlanamazsınız. Ancak 60 fps 1080p video kalitesine kadar bir ön/arka kamera kaplaması dahil olmak üzere ekran kayıt cephesinde hala oynayabileceğiniz çok şey var.

UI hoş ve arkadaş canlısı – Materyal Tasarımı estetiği, telefonunuza entegre edilmiş resmi bir ekran kayıt uygulaması gibi görünmesini sağlıyor.

Google Play Oyunlar

Google Play Oyunlar
Google Play Oyunlar
Developer: Google LLC
Price: Free

Android Ekran Kayıt Uygulamaları içinde herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmekten kaçınmak istiyorsanız ve özellikle de çoğunlukla oyun malzemelerini kaydetmek istiyorsanız, Android cihazınızdaki resmi Play Oyunlar uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sadece Play Oyunlar uygulamasını açın, bir oyunun bilgi sayfasına gidin ve ekranın üst kısmındaki “Kayıt” simgesine dokunun. 480p ve 720p olarak kaydetme seçeneklerine sahip olacaksınız, bu yüzden çok yüksek çözünürlükte bir şey yok, ancak bütünleşik olduğundan şikayet etmiyoruz.

Bu özelliği oyun dışı şeyleri kaydetmek için kullanmak için, yukarıdaki adımları izleyin, ardından başlatıldığında oyundan çıkın. Bu adar Basit.

DU Kaydedici

Genellikle bir uygulamayı neden sevdiğimizden dolayı durumumuzu desteklemek için Play Store incelemelerini göstermiyoruz, ancak DU Recorder uygulamasının şu ana kadar gördüğümüz en iyi yorumlardan biri olduğu göz önüne alındığında 3.448.147 yorum söylemeye değer.

Bu değerlendirmeler de hak ediyor, çünkü bu en iyi kalitede ve çok yönlü Android Ekran Kayıt Uygulamaları ndan biri. DU kullanarak, oyun vidslerini kaydedebilir, birden fazla çözünürlükte ve 60 fps’ye kadar likit kare hızlarında saklayabilirsiniz. Video kaydederken kendi sesinizi de kaydedebilirsiniz ve paketlenmiş düzenleme paketi, kesme, müzik, arka plan görüntüleri ve bulanıklaştırma ve piksellenme gibi filtreler dahil olmak üzere çevrimiçi duruma koymadan önce videonuza pizzazz eklemek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Mobizen Ekran Kaydedici

Mobizen, 60fps’de tam HD kayıt da dahil olmak üzere birçok özellik sunan Play Store’daki en popüler Android Ekran Kayıt Uygulamaları içinde yer alıyor. Ayrıca, videolarınızı kaydettikten sonra arkaplan müziği ve giriş ve çıkış videoları yaparken kendinizi kaydetme seçeneği gibi videolarınızı kaydettirmek için çeşitli araçlara sahiptir.

Bu, özellikle oyun oynamak için iyidir, aynı zamanda seanslarınızı ekrandaki aksiyona tepki vererek yüzünüzü kaydederken kaydetmenizi sağlar. (Kim bilir? Belki Sen sonraki PewDiePie olabilirsin …) Allah’ım hepimize yardım et. 🙂

AZ Ekran Kaydedici

AZ Ekran kaydedici root erişimi gerektirmez (mükemmel başlangıç) ve kaydı duraklatma ve devam ettirme seçeneğine sahiptir. Bu, özellikle eğitici videolar yapmak için yararlıdır. Ayrıca öne bakan bir kamera kaplaması özelliğine sahiptir, ancak kilidini açmak için ücretli bir yükseltme gerektirir. Çözünürlük, kare hızı, bit hızı gibi ayarları değiştirebilir, hatta kaydedilen ekran görüntüsü ile birlikte bir metin mesajı veya logosu içerebilir. Mikrofon kaydı desteklenir.

Lollipop Ekran Kaydedici

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama sadece Android Lollipop ve daha sonra mevcuttur. Android Ekran Kayıt Uygulamaları listedeki en basit uygulamalardan biridir ve yalnızca çözünürlük ve ekran yönü gibi temel seçenekler sunar. Kaydı başlatmak için uygulamayı açmanız ve yukarıda vurgulanan simgeyi tıklamanız gerekir. Kaydı durdurmak için, sadece uygulama bildirimine basın. Konuşacak başka fırfırlı bit ve özellik olmamasına rağmen, ses de kaydedebilir. Düzeltmek istemeyen insanlar için harika bir seçenek.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.