AnaSayfa / Blog / Android Destek / Android için En iyi VR Oyunlar 2016
Android için En iyi VR Oyunlar

Android için En iyi VR Oyunlar 2016

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android için En iyi VR Oyunlar na bakacağız.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü (VR), göz etrafını çevreleyen yapısı ile yapay bir dünya oluşturarak kullanıcının kendini bu platformda hissetmesini sağlar. İşitsel ve duyusal olarak desteklenen uygulamalar ve gözlük setleri de bulunmaktadır. Ses, görüntü ve titreşimler sayesinde Sanal gerçeklik sağlanmaktadır. Bu tür uygulamaların Android platformunda kullanılabilmesi için Google Cardboard Sanal Gözlüğü gerekmektedir. Temini kolay olan gözlüğün çoğu telefonla da entegrasyonu bulunmaktadır.

Siparişinizi bu siteden ulaşarak verebilirsiniz.

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-01

Virtual Reality Glass (VR Glass) yani Sanal Gerçeklik Gözlüklerin hayatımıza girmesiyle birlikte, oyun sektöründe de büyük gelişmeler yaşanacak gibi duruyor.

Bizler de ilerde ülkemizde de oldukça popüler hale geleceğini düşündüğümüz En iyi Sanal Gerçeklik Oyunları sizler için derledik:

Android için En iyi VR Oyunlar

Android için En iyi VR Oyunlar derlememize sırasıyla başlayalım.

1- BAMF VR

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-02

BAMF VR oynaması konforlu ve gayet rahat bir oyundur. Tek tuş yardımıyla oynanabilen bu oyunda amaç, gidilmesi gerekilen yere bakıp “Teleport” tuşu ile ilerlemektir. Oyun, ekrana dokunarak, Bluetooth/Usb kontrol cihazlarıyla veya hareket algılayan sensörlerle (magnet switches) oynanabilir. En iyi performans ve konfor için 360⁰ dönebilen sandalyelerde oynanması tavsiye edilmektedir. Yaklaşık 50.000 kez indirilen oyun Google Play Store’da ücretsizdir ve 4.4/5 puanı bulunmaktadır.

2- BattleZ VR

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-03

Multiplayer olarak oynanan bu oyunda dünya zombiler tarafından istila edilmiştir. Siz ve arkadaşlarınızdan ise bölgenizi korumanız istenmektedir. FPS(First Person Shooter) tarzındaki bu oyun, VR için farklı bir deneyim olmaya adaydır. 10.000 50.000 arası indirilen bu oyunda Google Play Store’da ücretsizdir ve 4.3/5 puanlaması vardır.

3- Galaxy VR Virtual Reality Game

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-04

FPS tarzında olan bu oyunda, Galaksi içinde seyahat ederken hem tek başınıza yüzeyde hem de uzay mekiğinizle beraber havada savaşmanız gerekmektedir. Diğer oyunların aksine bu oyunda tüm kontrollerin çalışabilmesi için en az 3 tuşlu bir joystick kontrol cihazına ihtiyaç duyulmaktadır. Oyunun Google Play Store’daki güncel fiyatı 6.69 Türk lirasıdır. Oyun yaklaşık 5000 kez indirilmiştir ve 4.3/5 puanlamaya sahiptir.

4- InMind VR (Cardboard)

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-05

Sanal gerçeklik (VR) kategorisindeki en popüler oyunlardan biri olan InMind VR’da beyin içinde bir yolculuk yapılmakta ve görülen anormallikler kullanıcı tarafından düzeltilerek beynin sağlıkla hale getirilmesi amaçlanmaktadır. İsteyenler için oyun VR seti olmadan da oynanabilmektedir. Google Play Store’da ücretsiz olan uygulamanın 500.000 1.000.000 indirilmesi bulunmaktadır. Ayrıca bu oyunun güncel puanlaması 4.2/5 şeklindedir.

5- Need for Jump (VR Game)

android-icin-en-iyi-vr-oyunlar-06

Need for Jump küçük renkli bir koşu oyunu platformudur. Yönlendirmeler, kafa hareketleriyle yapılmaktadır. Zıplamak içinse kafayı aşağı yukarı hareket ettirilmesi gerekir. Basit bir platform olan bu uygulama zaman geçirmek için güzel bir uygulamadır ve ücretsizdir. Google Play Store’da 10.000 50.000 arası indirmesi bulunan uygulamanın puanlaması ise 4.3/5 şeklindedir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.