Android Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır

Android Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır: Android telefonlarda veya tablette tıpkı geleneksel bilgisayarlarda olduğu gibi kes / kopyala / yapıştır özelliğini destekler, ancak bu özelliklere erişmek için, alışkın olduğunuzdan farklı bir şekilde ilerlemeniz gerekir.

Alakalı Sorular:

kopyala yapıştır nasıl yapılır, android telefonlarda kopyala yapıştır nasıl yapılır, android kopyala yapıştır nasıl yapılır, android tablette kopyala yapıştır nasıl yapılır,

Android Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır

Genel Metni Kopyala ve Yapıştır

Bir web sayfasından, mesajdan veya başka bir kaynaktan bir kelime, cümle, paragraf veya başka bir metin kopyalamak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Kopyalamak istediğiniz bölümdeki bir kelimeye dokunun ve parmağınızı bir anlığına kelimeye basılı tutun. Her iki taraftaki iki küçük gözyaşı şeklindeki tutamaçla vurgulanacak ve bir açılır menü görünecektir.
 2. Dokunup bir veya her iki kolları tutun vurgulamak ve kopyalamak istediğiniz metni seçmek için sürükleyin.
 3. Açılır menüde Kopyala’ya dokunun.
 4. Messenger veya e-posta uygulaması gibi kopyalanan metni yapıştırmak istediğiniz uygulamaya gidin. Kullanmak istediğiniz e-postayı, mesajı veya pencereyi açın.
 5. Metni yapıştırmak istediğiniz metin alanına dokunun ve bir süre basılı tutun.
 6. Metni yapıştırmak için açılır menüde Yapıştır’a dokunun.

Web Sitesi Bağlantısını Kopyala ve Yapıştır

Bir web sitesinin adresini kopyalamak, bir Android cihazında temel metni kopyalamaya benzer.

 1. Tarayıcınızda bir bağlantı istediğiniz web sitesine gidin.
 2. Dokun ve bir açılır menü görünene kadar web adresini tutun.
 3. Kopyala’ya dokunun.
 4. Messenger veya e-posta uygulaması gibi kopyalanan bağlantıyı yapıştırmak istediğiniz uygulamaya gidin. Kullanmak istediğiniz e-postayı, mesajı veya pencereyi açın.
 5. Bağlantıyı yapıştırmak istediğiniz metin alanına dokunun ve basılı tutun.
 6. Açılır menüden Yapıştır’a dokunun ve bağlantıyı yapıştırın.
Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Özel Karakterleri Kopyala ve Yapıştır

Bir sembolü veya başka bir özel karakteri kopyalayıp yapıştırmak için metin tabanlı olmalıdır. Bu bir resimse, kopyalayıp yapıştıramazsınız.

CopyPasteCharacter.com, ihtiyacınız olabilecek neredeyse tüm semboller veya özel karakterler için yararlı bir kaynaktır. Metin kopyalayıp yapıştırmak için kullanacağınız yöntemi kullanarak bunları kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Android’de Kes ve Yapıştır

Kes seçeneği, yazdığınız veya düzenlediğiniz metinleri (örneğin e-postada veya mesajda) seçerseniz açılır menüde görünecektir. Metni kesmek için şu adımları izleyin.

 1. Kesmek istediğiniz bölümdeki bir kelimeye dokunun, parmağınızı bir anlığına kelimeye basılı tutun. Her iki taraftaki iki küçük gözyaşı şeklindeki tutamaçla vurgulanacak ve bir açılır menü görünecektir.
 2. Bir veya iki tutamaç işaretleyin ve tutun, kesmek istediğiniz metni vurgulamak ve seçmek için sürükleyin.
 3. Açılır menüde Kes butonuna dokunun.
 4. Kesilmiş metni yapıştırmak istediğiniz yere gidin.
 5. Metni yapıştırmak istediğiniz metin alanına dokunun ve basılı tutun.
 6. Metni yapıştırmak için açılır menüde Yapıştır’a dokunun.

Neden Kopyalanamıyorum?

Tüm uygulamaların, metni kopyalayıp yapıştırmadığını desteklemediğini unutmayın. Uygulamanın Facebook veya Twitter gibi web tabanlı bir sürümü varsa, bunun yerine mobil tarayıcınız üzerinden erişmeyi deneyin. 😉

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.