Android Rehber Sorunu Nasıl Çözülür Ekran Görüntüleri

Android Rehber Sorunu Nasıl Çözülür

Android Rehber Sorunu devam eden bir sorun olduğu anlaşılıyor. Bu makalede Android’deki rehber sorunları ve çözümleri bir araya getiriyoruz.

Kişiler bu kadar basit bir uygulamada herhangi bir sorun olmasını beklemiyorlar. Ve bu çok basitlik, android rehber sorun giderme için bize çok az yer bırakıyor. Kişiler’de, kullanıcıların bu sorunu çözmek için yapabilecekleri herhangi bir şey olup olmadığını merak etmelerini sağlayan bir Ayarlar sayfası vardır.

Android Rehber Sorunu

Neyse ki, sorun genellikle Kişiler uygulamasının kendisinde değil. Genellikle Kişiler’in açılmasını engelleyen diğer uygulamalar veya hizmetlerdir. Öyleyse, bu makaledeki olayı araştıracağız ve değerli kişilerinizi size geri getireceğiz.

Android Rehberi Açamıyorum

Android Kişiler Uygulamasının açılmamasının bir kaç nedeni ve çözümü vardır. Çözümleri sırayla uygulamanızı öneririm. Her bir çözüm sizin için sonuç vermezse o zaman diğer çözüm yolunu deneyin.

Hafızada Biraz Yer Açın

İster inanın ister inanmayın, kişiler de belleği dolduruyor. Onları Google hesabınızda tutmanızı öneririm. Hem bulutta saklamanız veri kaybı durumunu da engeller. Bu nedenle, kişileriniz yerel olarak saklanırsa ve telefon hafızanız azsa, bazı sorunlar da olabilir.

Başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzda yeterince boş hafıza olduğundan emin olun. Telefonunuzun hafızası azsa, gereksiz bazı uygulamaları silin veya önbelleği temizleyin.

Öte yandan, yeterli belleğiniz varsa, ancak kişiler hala ‘bozuk’ ise, başka bir çözüme geçin.

Google+ Uygulamasını Devre Dışı Bırakın

Daha önce bu sorunla karşılaşan bazı kullanıcılar, Google+ uygulamasını devre dışı bırakmanın veya kaldırmanın sorunu çözdüğünü önermektedir. Google+ ‘nın Rehber ile neden etkileşime neden olduğunu söyleyemiyorum. Ancak, uygulamayı kaldırmak sorunu çözebilir. Zaten Google Plus hizmetini bitirdi. Kaldırmaktan başka bir çareniz de yok.

Google+ uygulamasını nasıl kaldırılır:

 • Ayarlara gidin.
 • Uygulamaları Yönet ve Tüm Uygulamaları gör öğesine dokunun.
 • Google+ ‘a ve ardından Kaldır butonuna gidin.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.

Eski Sesli Mesajları Silin

Kişilerle ilgili sorunlara neden olabilecek başka bir şey de sesli mesaj servisinizdir. Çok sayıda kullanıcı eski sesli mesajları silmenin aslında bu sorunu çözdüğünü söylüyor. Bu nedenle, önceki çözümler sizin için işe yaramadıysa, eski sesli mesaj iletilerinizi silin. Belki android rehber sorunu bu şekilde çözülür.

Bu aslında biraz zor. Çünkü taşıyıcıya bağlı. Eski sesli mesajların aslında soruna neden olabileceğini bilmemize rağmen, hiç kimse hangi taşıyıcıların sesli mesaj hizmetlerinin bağlantı sorununa yol açtığını kimse doğrulamamıştır. Ve operatörünüzün bu listede olup olmadığını söyleyemem.

Uygulama İzinlerini Kontrol Edin

Kişiler uygulaması, varsayılan olarak rehberinize erişme iznine sahip olmalıdır. Ve çoğu zaman böyle oluyor. Ancak Rehber uygulaması herhangi bir nedenle bu izini kaybedebilir. Belki hatalı bir güncellemedir, ya da uygulama iznini kazayla devre dışı bıraktınız.

Her iki durumda da, gidip böyle bir izin verilip verilmediğini kontrol etmelisiniz.

 • Ayarlara gidin.
 • Uygulamalar ve Bildirimler‘e dokunun
 • İzinler > Kişiler‘e dokunun.
 • Rehber uygulamasının, kişileri açarak kişileri kullanma iznine sahip olduğundan emin olun.

Bu çözümlerden en az biri, Android telefonunuzdaki Rehber uygulamasına tekrar erişmenize yardımcı olmalıdır. Ancak uygulamaya gerçekten erişebiliyorsanız devam eden çözümleri inceleyin.

Android Kişiler Görünmüyor

Yeni telefon aldınız. Hayırlı olsun. Ancak bir Rehber uygulamasını açtığınızda kişilerin olmadığını gördünüz. Kayıp kişilere gelince aklıma gelen sadece iki senaryo var. Ya yeni bir telefonunuz var ve henüz kurulmadı ya da Google hesabınızdan çıkış yaptınız.

Şimdi onu parçalayalım.

Google Hesabınıza Giriş Yapın

Google Hesabınızda oturum açmadıysanız, telefonunuz bu hesapla ilişkili kişileri alamaz. Sadece Google Hesabınızla oturum açın ve iyi olmalısınız.
Endişelenmeyin, telefonunuz size her saniye bunu hatırlatacak, bu yüzden bu konuda gerçekten bir eğitime ihtiyacınız yok. Google Hesabınızı kurduğunuzda, onunla ilişkilendirilmiş kişiler otomatik olarak görünmelidir.

Ancak…

Kişilerinizi Google Hesabı ile Senkronize Edin

Google Hesabınızı daha önce bir Android telefonda kullandıysanız, kişileriniz otomatik olarak senkronize edilmelidir. Ancak, kişilerinizi hala görememe ihtimaliniz vardır, bu durumda onları manuel olarak senkronize etmeniz gerekir.

Bunu yapmak için Google Hesabınızla eski telefonunuza giriş yapmanız ve kişileri kendiniz kopyalamanız gerekir.

 • Ayarlar > Kullanıcılar ve Hesaplar‘a gidin.
 • Google Hesabınızı bulun (e-posta).
 • Hesap Senkronizasyonu‘na dokunun.
 • Kişileri Senkronize edin.
 • Google’ın kişileri senkronize etmesi için birkaç dakika bekleyin.

Kişilerin Senkronize edilip edilmediğinden emin olmak için Google Kişiler bağlantısından rehber kontrolü yapabilirsiniz. Şimdi, yeni telefonunuza tekrar giriş yapın ve senkronize edilmiş kişiler orada olmalıdır.

Kişileri İçe Aktarın

Ve son olarak, kişilerinizi Google Hesabınızda tutmazsanız, ancak SIM veya microSD kartı tercih ederseniz, bunlara erişebilmeniz için önce rehberinizi içe aktarmanız gerekir.

 • Rehber uygulamasını açın.
 • Üç sekmeli butona dokunun ve Ayarlar‘a gidin.
 • İçe Aktar öğesine dokunun ve kişilerinizin kaynağını seçin.
 • Kişilerin senkronize edilmesi için birkaç dakika bekleyin.

Bu onunla ilgili. Bu çözümlerden en az birinin sorunu çözmenize yardımcı olduğunu ve tüm kişilerinize bir kez daha erişip görebildiğinizi umuyorum. Sim kartta olan kişileri nasıl telefona alacağınızı öğrenmek için Android Telefon Rehberini Sim Karta Nasıl Kopyalarım başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Maalesef Kişiler Durduruldu

Android cihazınızı kullanırken sık sık “Ne yazık ki Kişiler Durduruldu” hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Kullanıcılar büyük olasılıkla bir telefon almak veya telefonu açmak üzere olduklarında bu hatayla karşı karşıya kalırlar. Ancak, bu hata cihazı kullanırken herhangi bir zamanda görünebilir.

Rehber Önbelleği ve Verileri Temizleme, bu sorun önbellekle ilgili olduğu için çok önemlidir. Önbelleği temizlemek, Rehber uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyen tüm eski ve bozuk dosyaları kaldırabilir. Kişi uygulamanızdaki önbelleği ve istenmeyen verileri temizlemek için bu adımları izleyin.

Dikkat: Rehberiniz bulut bir hesapta değilde cihaz belleğinde saklanıyorsa tüm rehberiniz kalıcı olarak silinir.

Ayarları açın.
Uygulama Yöneticisi veya Uygulama veya Uygulamalar‘a dokunun.
Tümünü Seç sekmesine gidin.
Kişiler‘i bulup dokunun.
Önbelleği Temizle üzerine dokunun.
Verileri Temizle üzerine dokunun

Android Rehber Yedekleme Sorunu

Bir bulut yedekleme sorununuz varsa öncelikle internet hızını kontrol edin. Yetersiz bir internet hızı senkronizasyon da soruna neden olur. Bu durum yoksa yedekleme hesabınızın şifresini değişip değişmediğinizi hatırlayın. Eğer şifre değişikliği yaptıysanız Hesaplar alanından tekrar giriş yapmanız gerekir. Hala sorun devam ediyorsa manuel yedeklemeyi deneyin. Bunun için yukarıda anlattığımız Kişilerinizi Google Hesabı ile Senkronize Edin adımlarını uygulayabilirsiniz.

Yerelde bir yedekleme almak istiyorsanız Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme makalemiz size yardımcı olabilir.

Evet yukarıda analatılan tüm bilgileri Android Rehber Sorunu ile ilgiliydi. Herhangi bir yorumunuz, öneriniz veya ek sorunuz varsa, aşağıdaki yorumları bize bildirmeniz yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.