Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme

Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme

Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme makalemizde ihtiyacınız olabilecek tüm Android Yedekleme bilgilerini tek rehberde topluyoruz.

Yeni bir telefona geçmenin yalnızca SIM karttaki kişileri yedeklemesi gereken günler geride kaldı. Günümüzde telefonlar bir kişinin kendisinin bir uzantısı haline geldiğinde, tüm ayarları, uygulamaları ve konuşmaları güvenle yeni aygıta Geri Yükleme şarttır.

Android Yedekleme gün geçtikçe daha önem kazanacak ve yine zamanla bu işlemler daha kolay bir hal alacaktır. Her halükarda ihtiyacınız olan yedeklemeyi bulutta saklamak sağlıklı olacak gibi görünüyor.

Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme

Neyse ki, artık bir sürü şık uygulama ve işlerinizi kolayca değiştirmenize yardımcı olacak yollarımız var. Bu konuda tarayıcınızın yer imlerini bile yedekleyebilirsiniz. İşte Android telefonunuzu nasıl yedekleyeceğinize dair eksiksiz bir kılavuz.

Uygulama Yedekleme

Telefonum ilginç uygulamalar gördüğüm anda (elbette güvende olmaları koşuluyla) yeni ve benzersiz uygulamalarla doluyor. Yani, telefonları değiştirme zamanı geldiğinde, aktarmak için 120’den fazla uygulamam var. Ve bu, diğer uygulamalardan yedekleme alan bir uygulamanın ihtiyacını doğurur. Dolayısıyla Android Yedekleme ciddi bir önem kazanıyor. Ve hiçbir uygulama App Backup Restore Transfer‘den daha iyisini yapamaz.

Bu uygulama hakkında en iyisi, uygulamalarınızın yedek bir kopyasını Google Drive’a yükleyebilmenizdir. Bu uygulamanın showtopper özelliği otomatik tek dokunuşla yükleme yöntemidir.

Android Yedekleme ve Geri Yükleme
Android Yedekleme Uygulama Yedekleme
Showtopper özelliği otomatik tek dokunuşla yükleme yöntemidir.

Erişilebilirlik izni verildiğinde, tüm yapmanız gereken Geri yükle seçeneğine dokunup, işin geri kalanını sizin için yapması için uygulamayı terk etmektir.

Fotoğraf Yedekleme

Telefonunuzu değiştirmeseniz bile, etkili bir fotoğraf yedekleme mekanizması her zaman mevcut olmalıdır. Telefonunuzun depolama alanını gereksiz yere doldurmaktan kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzun kaybolması durumunda geri dönüş mekanizması sağlar.

Fotoğraf yedeklemeleri söz konusu olduğunda, bu işi saat gibi bir sorumluluk almak için Google Fotoğraflar uygulamasına güvenebilirsiniz. Google Fotoğraflar ücretsizdir ve tüm fotoğraf ve videolarınızı yüklemek çok kolaydır. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek (gerekirse oturum açın) ve oradan ileri götürmesine izin vermektir.

Android Yedekleme ve Geri Yükleme
Android Yedekleme – Fotoğraf Yedekleme

Hangi klasörlerin yedekleneceğini (kamera resimlerinden ayrı olarak) Aygıt Klasörleri ayarlarından seçebilirsiniz. Google Foto, yüksek kaliteli fotoğraflar için sınırsız depolama sunar.

Rehber, Arama Kayıtları ve SMS Yedekleme

Rehber Yedekleme yapmadan önce bence rehberin düzenlenmesi gerekir. Bu konuda önce Rehberdeki Aynı Numaraları Silme hakkında yazdığımız makaleyi okuyunuz. Şimdi Android Yedekleme hakkında Kişilerinizi, arama kayıtlarınızı ve kısa mesajlarınızı yeni telefonunuza aktarmak istiyorsanız, App Backup Restore Transfer uygulaması kullanışlı olacaktır.

Tek yapmanız gereken açılır menüden Apps yerine Kişisel seçeneğini seçmektir. Cihazınızdaki kişi ve metin mesajlarının sayısını hesapladıktan sonra, yerel bir yedekleme oluşturmak için Yedekle üzerine dokunun.

Tamamlandıktan sonra, Arşiv sekmesine gidin, dosyayı seçin ve Paylaş simgesine dokunun. Yüklemeyi seçin, dosya Google Drive’ınıza yüklenecektir.

WhatsApp Yedekleme

Mevcut WhatsApp yedeklerinizi farklı bir telefona nasıl aktaracağınız ile ilgili WhatsApp Yedekleri Farklı Telefona Nasıl Aktarılır makalemizi mutlaka okuyunuz. Android Yedekleme konusunda WhatsApp uygulama verisi için Neyse ki, WhatsApp sohbet geçmişinizi yedeklemek için yerleşik bir mekanizmaya sahiptir. Yapmanız gereken tek şey Sohbetler > Sohbet Yedeği‘ye gidip yedekleme seçeneğini Günlük olarak seçmek.

Android Yedekleme ve Geri Yükleme
Android Yedekleme WhatsApp Yedekleme

Daha acil bir senaryo için, Yedekle düğmesine basmak endişelerinizi halledecektir.

Ana Ekran Yedekleme

Bana sorarsanız, Androidimin ana ekranını belirli bir stilde seviyorum. Bir klasörde düzenlenmiş işle ilgili uygulamalarla sıraya dizilmiş önemli uygulama. Ve ne zaman ahizeyi değiştirirsem, bu küçük düzen değişiyor. Ana ekran yedekleme çözümlerine ‘merhaba’ deyin. Android Yedekleme makalemizde Ana ekranınızı yedeklemenin en kolay yolu, üçüncü taraf başlatıcısı uygulamanızdır.

Nova Launcher
Nova Launcher
Developer: TeslaCoil Software
Price: Free

Seçtiğim uygulama Nova ve yedekleme için iki seçenek sunuyor. Google Drive ve Cihaz Depolama. Bana sorarsanız Google Drive daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Android Yedekleme ve Geri Yükleme
Android Yedekleme – Ana Ekran

Yapmanız gereken tek şey, Yedekle ve İçe Aktar ayarlarına gidin, Yedekle‘yi seçin ve Paylaş‘ı seçin. Tamamlandıktan sonra, Sürücüye Kaydet öğesine dokunduğunuzda işlem tamamlanır. Yeni telefonda aynı bölüme gidin, İçe Aktar‘ı seçin ve yedek dosyayı seçin.

Her Şey: Sistem yerleşimleri, Alarmlar, Şartlar ve Daha Fazlası

Yeni bir telefon kurmak göründüğü kadar kolay değil. WiFi şifrelerini ayarlamaya ve alarmlara kadar kesinlikle zamanınızın bir kısmını yiyebilir. Ancak, bununla ilgilenmek için bir uygulamanız olduğunda neden bunları manuel olarak yapmanız gerekir.

My Backup
My Backup
Developer: Rerware, LLC
Price: Free

MyBackup, tüm sistem ayarlarınızı, alarmlarınızın, sözlük, çalma listelerinizi ve hatta APN dosyalarınızla ilgilenen kullanışlı bir uygulamadır.

Android Yedekleme ve Geri Yükleme
Android Yedekleme – Sistem Dosyaları

Yeni Yedekleme > Veri > Yerel’i seçin ve seçenekleri seçin ve gerekli yedekleme dosyası oluşturulur.

Android Yedekleme Yaptınız mı?

Şimdi tüm önemli dosya ve klasörlerinizi bu şekilde yedekleyebilirsiniz. Yedekleme yapmak telefon bakımının zorunlu bir parçasıdır, çünkü cihazınızı ne zaman size veda edeceğini asla bilemezsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.