AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Tenda F9 Router Kurulumu | Universal Repeater
Tenda F9 Router Kurulumu

Tenda F9 Router Kurulumu | Universal Repeater

Tenda F9 Router Kurulumu makalemizde Tenda F9 Universal Repeater Kurulumu kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağınızı paylaşacağız.

Tenda F9 Router Kurulumu için kablosuz özelliği olan cihaz olması yeterli olacaktır. Yapılması gereken işlem Tenda Router cihazı prize takmak ve ışıkları yanıp sönmeye başladıktan Tenda modemin barkod bölümünde yer alan kablosuz ağ adını kablosuz özelliği olan her hangi bir cihazdan bularak bağlantı kurmamız kurulum aşamasına geçmemiz için yardımcı olacaktır.

Genel olarak Tenda Universal Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır öğrenmek için ilgili makalemizden destek alabilirsiniz

Tenda F9 Router Kurulumu

1. Adım192.168.0.1 IP adresi ile Arayüzü açın.

Tenda F9 Universal repeater kurulumu cihaza bağlı cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1 entere tıklıyoruz entere tuşluyoruz.

2. Adım: Kablosuz butonuna tıklayın.

Açılan sayfada yer alan Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda F9 Router Kurulumu
Tenda F9 Router Kurulumu – Kablosuz Ayarları 1

3. Adım: Kablosuz Ağ ayarlarını isteğinize uygun ayarlayın.

Kablosuz Ağ Ayarları sayfası açılacaktır. Wİ-Fi adı alanına Tenda Router cihaz için kullanmak istediğimiz kablosuz ağ adı var ise yazıyoruz.

Tenda F9 Router Kurulumu – Kablosuz Ayarları 2

4. Adım: Kablosuz Ağ Güvenliğini yapılandırın.

Güvenlik Modu: Alanına Tenda Router cihaz için kablosuz şifre yazıyoruz. Bu alana yazacağımız şifre en az 8 en fazla 64 karakter arasında olmalı içinde harf ve rakam kullanabilirsiniz unutmayacağınız parola yazıyorsunuz.

Tenda F9 Router Kurulumu
Tenda F9 Router Kurulumu – İnternet Ayarları

Ardından Tamam butonuna tıklayarak kablosuz ayarları kaydediyoruz.

5. Adım: İki Cihaz arası bağlantıyı yapın.

 

Tenda F9 Router Kurulumu için Eşleştirme işlemini gerçekleştirmek için İnternet Ayarları seçeneğine tıklıyoruz. Açılacak olan seçenekler arasında yer alan Evrensel Yineleyici seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda F9 Router Kurulumu
Tenda F9 Router Kurulumu – İnternet Bağlantısı

Sayfanın alt bölümünde sinyal alanımız içinde görünen kablosuz ağ adları görünecektir.Bu adlar arasında yer alan interneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz. Bağlan butonunu tıkladığımızda İnterneti aldığımız modemin şifresini isteyeceği boş alan açılacaktır.

Tenda F9 Router Kurulumu
Tenda Router Kurulumu – Yeniden Başlatma

Bu alana interneti aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazarak Bağlan butonuna tıkladığımız da Yeniden başlatılıyor uyarı ekranı açılacaktır. 100% olduğunda modem yeniden açılacaktır.

Tenda F9 Universal Repeater Kurulumu
Tenda Universal Repeater Kurulumu – Köprü

Evrensel Yineleyici modu da Köprü lendi ekranı açılacaktır. Tenda F9 Universal Repeater Kurulumu cihaza oluşturduğumuz kablosuz ağ adını bularak oluşturduğumuz kablosuz şifreyle bağlantı kurarak internete giriş yapmayı deniyoruz. Giriş yapıyorsa Tenda F9 Router Kurulumu gerçekleşmiş demektir. İnterneti aldığınız modemin çekim sinyalinin en az iki diş olduğu alana Tenda F9 Router cihazınızı kurarak internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.